Conceive Plus test mužskej plodnosti, 1ks

Kód: 624
3 hodnotenia
Značka: Sasmar
39,96 € –39 %
1034 4 conceive test plodnosti
39,96 € –39 % 23,99 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Conceive Plus test mužskej plodnosti je rýchly jednorazový diagnostický test, ktorý detekuje koncentráciu spermií v možskom ejakuláte. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) určila mierku, že zdravý muž má mať 15 miliónov spermií na 1 ml vzorky. Domáci test mužskej plodnosti zisťuje, či je koncentrácia spermií vo vzorke vyššia alebo nižšia podľa danej mierky. Conceive Plus test mužskej plodnosti je zdravotnícky prostriedok, pred použitím starostlivo prečítajte príbalovú informáciu. V balení nájdete 1 ks.

Detailné informácie

Podrobný popis

Conceive Plus test mužskej plodnosti, 1ks – zdravotnícky prostriedok

Test mužskej plodnosti Conceive Plus je rýchly jednorazový diagnostický test. Slúži na detekciu koncentrácie spermií v mužskej sperme. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) má mať zdravý muž 15 miliónov spermií ma 1 ml vzorky. Domáci test mužskej plodnosti zisťuje, či je koncentrácia spermií pod alebo nad hranicou 15 mil. na 1 ml spermy. Pri výsledkoch s nízkym počtom spermií odporúčame navštíviť lekára. Nízky počet spermií môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi, napríklad horúčka/choroba, užívanie liekov, nadmerné cvičenie, dokonca aj zmeny v strave.

Hľadáte tie správne vitamíny? V našej ponuke nájdete vitamíny pre mužov FertilOn, ktoré obsahujú dôležité zložky Zinok a Selén. Zinok prispieva ku správnej plodnosti a reprodukcii, Selén zase prispieva k tvorbe spemií. Obľúbené vitamíny FertilOna pre ženy obsahujú Kyselinu listovú a Macu peruánksu. Nezabúdajte na špeciálne výhodné sady z našej ponuky.

Výhody testu plodnosti pre muža Conceive plus?

 • Ľahké domáce použitie
 • Výsledok za 5 minút

Použitie testu Conceive Plus

Odber vzorky spermy a manipulácia s ňou

Vzorku odoberajte medzi 2 – 7 dňom od poslednej ejakulácie. Neodoberajte vzorku skôr než uplynú 2 dni od poslednej ejakulácie, nie však dlhšie ako 7 dní.

 • Umyte si ruky a genitálie neparfumovaným mydlom.
 • Odoberte vzorku ručnou stimuláciou (masturbácia).
 • Ejakulujte priamo do kelémku pre odber bez straty akejkoľvek časti vzorky. Nepoužívajte k tomu kondóm. Ak budete mať málo vzorky, vzorku zlikvidujte, opláchnite pohárik vodou pre odber novej vzorky, nepoužívajte mydlo ani čistiace prostriedky. Pre novú vzorku počkajte minimálne 48 hodín, nie dlhšie ako 7 dní.
 • Vzorka sa dá testovať do 3 hodín od odberu, pokiaľ vzorka nebude testovaná do 3 hodín od odberu, zlikvidujte ju a počkajte na ďalší odber ďalších minimálne 48 hodín.
 • Až budete pripravení na testovanie, postupujte podľa pokynov v ďalšej časti: Ako urobiť test.

Návod na použiti 04-Easy-to-Use-min kopie

 1. 10x jemne premiešajte vzorku spermy v odberovom poháriku, potom nechajte vzorku stáť aspoň 20 minút, ale nie dlhšie než 60 minút, aby sa sperma stala skvapalnenou vzorkou. Vzorka skvapalnenej spermy je na test bezprostredne po ejakulácii príliš hustá a testovanie by neprebehlo správne.
 2. 10x jemne premiešajte vzorku v odberovom poháriku zariadením na prenos spermy.
 3. Odskrutkujte uzáver fľaštičky s roztokom.
 4. Nasajte prenášajúcim zariadením vzorku spermy z odberového poháriku až po vyvýšenú matnú čiaru 0,1 ml preneste 0,1 ml vzorky do fľaštičky s roztokom, odstráňte prípadné bublinky.
 5. Pevne zaskrutkujte uzáver fľaštičky s roztokom a vzorku dôkladne premiešajte. Odporúča sa otočiť fľaštičku s roztokom dnom hore 5 – 10 krát.
 6. Fľaštičku s roztokom nechajte 2 minúty stáť.
 7. Vyberte testovaciu kazetu zo zatvoreného sáčku, umiestnite testovaciu kazetu na plochý, čistý a suchý povrch.
 8. Odskrutkujte menší uzáver fľaštičky s roztokom a pridajte 2 plné kvapky vzorky spermy do jamky kazety (označené písmenom S).
 9. Počkajte 5 – 10 minút a prečítajte výsledok. Nečítajte výsledky pred uplynutím 5 minút a dlhšie než po 10 minútach.

Ako správne čítať výsledky? 05-How-TO-Read-min kopie

POZITÍVNY: Farebné prúžky sú viditeľné v kontrolnej oblasti (C), tak aj v testovacej oblasti (T). Značí to pozitívny výsledok – koncentrácia spermií > 15x105/ml.

Existuje niekoľo faktorov mužskej neplodnosti okrem nízkej koncentrácie spermií, ako je nízky objem spermy, vysoké percento nepohyblivých spermií, prítomnosť leukocytov, protilátky proti sperme atď. Výsledky by preto mali byť interpretované vaším lekárom, pokiaľ sa snažíte o dieťa dlhšie ako 12 mesiacov.

NEGATÍVNY: Farebný prúžok je viditeľný iba v kontrolnej oblasti (C), nie však v testovacej oblasti (T). Značí to negatívny výsledok – koncentrácia spermií je nižšia ako 15x105/ml.

Pokiaľ máte negatívny výsledok, poraďte sa s vašim lekárom.

Nízky počet spermií značí, že môžete mať ťažkosti s prirodzeným počatím, to ale neznamená, že ste neplodný a nemôže dôjsť k oplodneniu. Nízka koncentrácia môže byť spôsobená zdravotným stavom, užívaním liekov, zmenou stravy či fyzikálny faktor.

NEPLATNÝ: Nevyskytuje sa žiadny farebný prúžok alebo je viditeľný farebný prúžok iba v testovacej oblasti (T), v kontrolnej nie. Nový test opakujte najskôr po 48 hodinách. Pri ďalšom testovaní sa uistite, že objem pridanej vzorky je dostatočný a dodržali ste postup podľa návodu.


Upozornenie

 1. Najlepší čas odberu by mal byť 2 – 7 dní od poslednej ejakulácie, odber spermy za menej ako 2 dni alebo dlhšie než 7 dní môže ovplyvniť presnosť testu. Testovacia kazeta je jednorazová. Test nepoužívajte znova.
 2. Nepoužívajte testovaciu kazetu po uplynutí času použiteľnosti.
 3. Nepoužívajte kazetu, pokiaľ je sáčok prepichnutý alebo nie je dobre utesnený. Neodoberajte vzorku spermy z kondómu, odobratá vzorka z kondómu môže ovplyvniť výsledok testu.
 4. Vzorka by mala byť skvapalnená sperma: proces skvapalňovania spermy by nemala trvať dlhšie ako 60 minút. Pokiaľ vzorka nie je úplne skvapalnená do 60 minút, je považovaná za abnormálnu.
 5. Je treba sa vyhnúť vysokej teplote či prechladnutiu v čase testovania.
 6. Výsledky by mali interpretovať lekári spolu s ďalšími výsledkami laboratórnych testov. Pre akýkoľvek problém alebo návrh, prosím, kontaktujte výrobcu.
 7. Táto súprava sa dá použiť ako diagnostický test in vitro s použitím vzorky ľudskej spermy. Nie je možné použiť vzorky iných telesných tekutín.
 8. Skladujte pri izbovej teplote, aby nedošlo k nadmernej vlhkosti.
 9. Pri manipulácii s odobratou vzorkou a rozotkom dbajte na to, aby s avám netvorili bubliny, ktoré môžu ovplyvniť výsledok testu.
 10. Nepoužívajte testovaciu súpravu, ak bola vystavená vysokému mrazu.
 11. Pred urobením testu si starostlivo prečítajte príbalovú informáciu a presný návod na použitie.
 12. UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAH DETÍ. Modré farbivo je toxické, dráždi pokožku, oči a dýchycie ústrojenstvo. Zabráňte akémukoľvek kontaktu so špičkou fľaštičky modrého farbiva.

Dôležité informácie

Conceive Plus test mužskej plodnosti je diagnostický zdravotnícky prostriedok, určený na sebatestovanie in vitro v zhode s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke prostriedky in vitro. Pred použitím si starostlivo prečítajte príbalovú informáciu.

Skladovanie

Skladujte pri teplote 4 – 30°C v zatvorenom sáčku do dátumu expirácie. Doba použiteľnosti je až 24 mesiacov. Testovacia kazeta by mala byť použitá do 1 hodiny po otvorení sáčku. Chráňte pred slnečným žiarením, vlhkosťou a výsokými teplotami. Chráňte pred mrazom.

Obsah balenia

Jeden test v sáčku. Každý sáčok obsahuje testovaciu kazetu + vysúšadlo. Jedno zariadenie na prenos spermy, jeden kelímok na odber spermy. Jedna fľaštička vyrovnávacieho roztoku. Leták s návodom na použitie.

*pozn. Vysúšadlo je len pre účely skladovania, nepoužíva sa pri testovacích postupoch.

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.adiel.sk

Výrobca: SASMAR Phaumaceuticals SPRL, Brussels B-1170 Belgium www.conceiveplus.co.uk

 

Dodatočné parametre

Kategória: Testy plodnosti
Hmotnosť: 0.2 kg
? FAQ-1: Čo mám robiť, keď je výsledok testu neplatný?
? FAQ-2: Čo znamená, keď je výsledok testu pozitívny?
? FAQ-3: Čo to znamená, keď je výsledok testu negatívny?
? FAQ-4: Môžem si výsledky prečítať skôr než uplynie 5 minút alebo neskôr, po viac než 10 minútach?
? FAQ-5: Kedy môžem urobiť druhy test?
Položka bola vypredaná…