Medzinárodný deň žien. Sviatok stvorený pre oslavu ženskej krásy, ktorá je v každom období života výnimočná. Inšpiruje nás k tomu, aby sme o seba starali a umožnili svojej jedinečnosti vyniknúť v celom svojom pôvabe. Ako sa postarať o to, aby sme každým dňom rozkvitali? Ako vnímať svoje telo a snažiť sa o optimálnu hormonálnu rovnováhu?

Hormonálne zmeny ženy

Celý život prežívame príbeh plný premien. Prechádzame prirodzeným procesom, ktorý spísala skúsená ruka samotnej prírody. V priebehu života sa ocitneme v niekoľkých cykloch, pri ktorých dochádza k veľkým hormonálnym zmenám. Dosť často po rokoch zisťujeme, že naše telo zrazu funguje o niečo inak, než predtým. Ak si ale dokážeme v každom okamihu udržať svoju ženskosť, ktorá tvorí našu jedinečnú krásu, prijmeme prirodzené zmeny, budeme milovať svoje premeny aj svoje telo a naučíme sa o seba starať, budeme sa cítiť šťastne, sebaisto a samé sebou.

Hormonálna rovnováha je základom pre ženskú harmóniu

Každý cyklus má svoj typický priebeh a zastáva v našom živote dôležitú úlohu. Má nás niečomu naučiť. Načúvať svojmu telu, učiť sa poznávať jeho správanie a zistiť, ako najlepšie dosiahnuť správnu rovnováhu. Všetky cykly sú svojou dĺžkou a podobou dané prírodou. Nemá zmysel sa ich preto snažiť oklamať. Naopak najviac nám pomôže, ak ich  intuitívne zladíme so súčasným životom.


Oslávte svoju ženskú krásu a jej výnimočnú tvár tým, že jej venujete to najcennejšie. Správnu hormonálnu rovnováhu, ktorá vystihuje našu ženskosť a umožní nám naplno žiariť.


Práve telesná rovnováha je odpoveďou na otázku, ako podporiť svoju ženskosť v každom slova zmysle. Ženy sú od prírody nežné, krehké a jemné bytosti, u ktorých majú rozhodujúce slovo hormóny. Neviditeľná súčasť tela, ktorá dokáže spôsobiť viditeľné ťažkosti dotýkajúce sa fyzickej i psychickej roviny. V priebehu jednotlivých cyklov sa môže stať, že si hormóny jednoducho začnú robiť to, čo sa im zapáči. V tej chvíli nie je vhodné s nimi bojovať, ale povzbudiť ich v tom, aby odvádzali skvelú prácu. Výsledkom bude celková harmónia nášho tela a tiež jedinečná ženská krása, ktorú pocítime v našom vnútri a zbadáme ju (a nielen my) tiež navonok.

Hormonálne zmeny ženy

Ako dosiahnuť optimálnu hormonálnu rovnováhu?

1. Cyklus dospievania

V okamihu dospievania sa telo vyvíja, ženské orgány dozrievajú a začína sa upravovať menštruačný cyklus. Príprava na plodnú fázu je v plnom prúde, preto je obvyklé, že veľa slečien zažíva hormonálnu búrku, ktorú by už najradšej mala za sebou. Prejavy dospievania občas nebývajú príjemné, napriek tomu by sme ich mali privítať s otvorenou náručou. Ide o zásadné obdobie, ktoré nám raz umožní stať sa ženou a v budúcnosti tiež mamičkou, čo naplní náš život tými najkrajšími chvíľami. Nechať svoje telo pracovať a podporovať ho v jeho snažení je teda to najlepšie, čo v danom cykle môžeme urobiť.

2. Cyklus plodnosti

Z cyklu dospievania pozvoľna prechádzame do obdobia, kedy je naše telo pripravené na tehotenstvo a materstvo. Hoci sa zdá, že sme teraz z hľadiska hormónov v pokojnej etape, býva to presne naopak. Menštruačný cyklus síce už získal trochu lepší poriadok, napriek tomu nemusí byť podľa našich predstáv. Stretnúť sa môžeme s predmenštruačným syndrómom, emočnými výkyvmi, bolestivou a nepríjemnou menštruáciou, ktorú môže sprevádzať aj silnejšie krvácanie.

Ženské telo zažíva v plodnom období tiež mnoho iných zmien, ktoré príroda nachystala preto, aby sme mohli počať a vynosiť svoje bábätko, dopriať mu hodnotnú výživu počas dojčenia, postarať sa o neho a pomáhať mu v jeho rozvoji. Tehotenstvo i materstvo sú výnimočné role, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť jednoduché a samozrejmé. Skutočnosť je ale iná. Naše telo musí vynaložiť veľa úsilia, aby v cykle plodnosti fungovalo tak, ako má. Je preto pochopiteľné, že sa mu niekedy trochu nedarí a bojuje s určitými výkyvmi, ktoré zapríčiní problémy s otehotnením. Dôležité je pochopiť, ako náročné je pre telo stať sa mamičkou a snažiť sa mu podať pomocnú ruku vo chvíľach, keď samo hľadá cestu, ako vytvoriť hormonálnu rovnováhu a umožniť nám spoznať krásu materstva.

Jednou z možností, ako vyrovnať hormonálne hladiny, je použitie prírodného prípravku Drmek FORTE s vitamínom E, ktorý dokáže riadiť aj podporovať ovuláciu, ktorá je dôležitá pre počatie bábätka. Blahodárne pôsobí tiež na reguláciu pohlavných hormónov, preto je šikovným pomocníkom pre narovnanie menštruačného cyklu. Rovnako prospešný je bylinný extrakt Gynex, ktorý vyrovnáva hormonálne i psychické výkyvy organizmu a zároveň pozitívne ovplyvňuje ženskú plodnosť. Poteší tiež schopnosťou predchádzať bolestivej, nepravidelnej a silnej menštruácii, rovnako tiež PMS.

3. Cyklus menopauzy

Potom, keď sa skončí plodné obdobie, nastupuje menopauza, ktorá predstavuje prechod do nového cyklu. Menopauza je spojená s veľkými hormonálnymi výkyvmi, ktoré sa ohlasujú návalmi horúčavy, duševnou nepohodou a celým radom ďalších ťažkostí. To, že teraz telo reaguje takým spôsobom, je úplne normálne. Predsa len v predchádzajúcich cykloch pracovalo na plný úväzok a teraz sa musí prirodzenou cestou uviesť do pokojného obdobia, čo vyžaduje určitý čas. Naše telo v tej chvíli najviac ocení, ak sa spoločne s ním pokúsime obnoviť hormonálnu rovnováhu, ktorá sa postará o to, aby naše ženská krása naďalej rozkvitala.

Veľkým pomocníkom pre získanie hormonálnej stability je peruánska Maca Negra FORTE, ktorá sa osvedčila nielen u žien túžiacich po bábätku, ale aj u žien bojujúcich s príznakmi menopauzy. Práve ona dokáže potláčať nepríjemné symptómy ženského prechodu a pritom účinne regulovať hladiny hormónov.