Intímne otázky sa objavujú u žien v každej životnej etape. Ktoré to sú a aká je ich odpoveď?

Obdobie puberty, materstva, tehotenstva aj klimaktéria patrí k životu každej ženy. Je to akýsi prirodzený cyklus, ktorým si musia postupne prejsť všetky ženy. Celé obdobie je pochopiteľne spojené s objavovaním, poznávaním svojho tela a tiež odhaľovanie rady nejasností. Či už je nám dvadsať, tridsať alebo päťdesiat, v každom veku sa objavia intímne otázky, na ktoré chceme a tiež potrebujeme poznať odpoveď. Jedine tak ľahšie prejdeme jednotlivými etapami a vypilujeme svoju ženskú stránku z hľadiska nášho zdravia k dokonalosti. Aké intímne otázky patria k tým najčastejším a akým spôsobom môžete konkrétny problém vyriešiť?

Intímne otázky v piatich bodoch

Ženské telo aj sexualita sú natoľko zložité a vzájomne previazané oblasti, ktorých problematika je natoľko široká, že len ťažko vám poskytneme odpoveď na všetky intímne otázky. Z našich najnovších poznatkov však vyplynulo, že ženy najčastejšie vo svojom živote řiešia päť zásadných otázok, na ktoré sa vám teraz pokúsime odpovedať.


Otázka 1: Kvôli pracovnej vyťaženosti ma trápi nízka sexuálna aktivita. Ako taký problém riešiť?

Vplivom pracovnej vyťaženosti, zvýšeného napätia, stresu aj ďalších problémov samozrejme môže dochádzať k výraznému poklesu sexuálnej aktivity. Podľa prieskumu vyplýva, že s podobným problémom sa potýka veľa žien, dosť často však býva problém prechodný, spravidla otázkou niekoľkých týždňov. Nezriedka sa však stáva, že sa celý problém prehlbuje a to najmä preto, že sa jeho riešenie posúva na vedľajšiu koľaj. Pokial vás podobný problém trápi, je samozrejme najlepšie začať od samého jadra. Viac si plánovať svoj čas, nájsť v ňom rovnováhu medzi prácou a osobným životom. Niekedy je ale potreba podať svojmu telu, ktoré je oslabené stresom a napätím, pomocnú ruku.

Veľmi pomáhajú prírodné prípravky, ktoré fungujú ako antioxidant, znižujú stres, vracajú a zvyšujú energiu a taktiež posilňujú sexuálne libido.


Nás tip: Povzbudiť sexuálnu aktivitu skvelo dokáže prírodná kombinácia peruánskej Macy a Reishi. Zatiaľ čo peruánska Maca pomáha porovnávať hladiny pohlavných hormónov a zároveň zvyšuje hladinu DHEA – sexuálneho hormónu, ktorý vám pomôže nájsť stratené libido, vzácna huba Reishi funguje ako cenný antioxidant a taktiež skvelá prevencia proti výskytu stresu a napätia.


Otázka 2: Pretože si prajem bábätko, rada by som začala používať ovulačné testy. Je rozdiel v tom, či použijem test zo slín alebo z moču? Aký je v tom rozdeil?

Ovulačné testy sú jednou z najlepších metód, ktorá vám pomôže správne načasovať chvilku vhodnú pre počatie. Na trhu je možné použiť test, ktorý detekuje obdobie ovulácie zo slín, rovnako ako z moču. Oba fungujú na rovnakom princípe – monitorujú prítomnosť luteinizačného hormónu LH, ktorý je v období ovulácie vyšší ako v neplodných dňoch. Prvotný rozdiel je samozrejme v komfortnom použití, ktorý si snaživky u ovulačného testu zo slín pochvaľujú. Testovanie je totiž snadné, rýchle a pohodlné a aj veľmi diskrétne. Jediný rozdiel býva v cene, ktorá je u testu zo slín o niečo vyššia. Oba typy testov sú vysoko spoľahlivé – až v 99% dokážu správne určiť ovuláciu ženy. V prípade testov zo slín však býva spoľahlivosť o niešo málo vyššia a to vďaka tomu, že LH ide najprv do krvného obehu a až potom do moču.


Náš tip: Okrem ovulačnej kalkulačky, ktorá vám pomôže nájsť vo vašom cykle ideálny deň stvorený pre počatie, vám pomôžu tiež ovulačné testy FertilTime, ktoré z moču spoľahlivo určia dni vašej ovulácie. Pokial si však chcete dopriať komfortnejšie testovanie, stávkou na istotu je malý ručný mikroskop FertilControl, ktorý zistí z vašich slín, kedy ste vo svojom plodnom období. Štúdie preukázali, že tento postup je jednou z najspoľahlivejších metód určovania plodných dní.


Otázka 3: Aké typy vitamínov by mala žena aj muž užívať pred plánovaným počatím?

Užívanie vhodných vitamínov v období, kedy plánujete rodinu, je veľmi dôležité a to nie len pre snadné počatie, zdravo prebiehajúce tehotenstvo aj správny vývoj plodu. Dosť často sa stáva, že niektoré vitamíny do svojho tela zo stravy neprijímame toľko, koľko by sme v ideálnom prípade mali a v takom okamihu je nutné ich dopĺňať. Pokial však hovoríme o dôležitých vitamínoch pred plánovaným počatím, určite je to kyselina listová a vitamín B12. Kyselina listová je cenným doplnkom stravy, ktorý má zázračné účinky. Jedná sa o formu vitamínu B, ktorý zlepšuje plodnosť žien a navyše sa komfortne stará o tvorbu nových buniek. Kyselina listová stimuluje proces ovulácie. Optimálne množstvo je značne dôležité už pri otehotnení a tiež v priebehu tehotenstva pre správny vývoj mozgu dieťaťa. U mužov kyselina listová priaznivo ovplivňuje kvalitu a vitalitu spermií. Taktiež dostatočný prísun vitamínu B12 v tehotenstve je veľmi dôležitý, pretože chráni pred radom vrodených chýb. Štúdie odhalili, že pre správny vývoj mozgu a centrálneho nervového systému plodu je nutné, aby tehotné ženy užívali dostatočné množstvo vitamínu B12. Nedostatok vitamínu B12  v počiatočných štádiách tehotenstva totiž zvyšuje riziko vrodených chýb neurálnej trubice. Okrem toho, nízka hladina vitamínu B12 v tehotenstve zvyšuje riziko predčasného pôrodu alebo potratu. Jedna štúdia zistila, že tehotné ženy, ktoré majú hladinu vitamínu B12 v krvi nižšiu ako 14 mmol/l, majú trikrát vyššiu pravdepodobnosť, že porodia dieťa s vrodenou chybou, ako tie, ktoré majú dostatok vitamínu B12 v krvi. Je preto dôiležité na dostatok vitamínu B12 nezabúdať.


Náš tip: Komplex cenných vitamínov, ktoré sú podstatné pre snadné počatie a hladký priebeh tehotenstva, nájdete v produkte YARILO einstein plus, ktorý bol vyvinutý na základe najnovších poznatkov a odporúčaní o výžive v období tehotenstva. Pri jeho výoji bol kladený veľký dôraz najmä na špecifikácie výživových zvyklostí a genetickej výbavy žien v Českej a Slovenskej republike. Jedna tobolka obsahuje až 800 µg folátov, z čoho 600 µg aktívneho folátu najnovšej 4. generácie Quatrefolic® a 200 µg kyseliny listovej. Obsahuje tiež omega-3 kyseliny DHA a EPA, vitamín D3, jód, železo, ale aj selén a ďalšie vitamíny, minerály a stopové prvky.


Otázka 4: Prečo je dôležitá a ako funguje vonkajšia starostlivosť pred aj počas tehotenstva?

V období tehotenstva prechádza telo každej ženy veľkou a zásadnou zmenou. Čim viac bábätko rastie, tým viac zmien môžeme na sebe zaznamenať. Pretože bábätko rastie naozaj rýchlo a postupne sa vyvíja, musí sa naše telo aj vnútorné orgány okamžite prispôsobiť. Menia sa tiež hormonálne hladiny, ktoré sú v tele nastavené tak, aby tehotenstvo prebehlo bez komplikácií. Veľké zmeny sa dejú nie len vnútri tela, ale aj na pokožke. Dochádza k napínaní pokožky, zvýšenej tvorbe pigmentu a výskytu strií. Už od skorého počiatku tehotenstva je preto vhodné dostatočne sa venovať svojej pokožke, pravideľne ju premazávaťa dopriať jej hydratáciu, ktorá je vždy základom úspechu. Vďaka pravidelnej starostlivosti môžeme poskytnúť pokožke určitú ochrannú vrstvu, posilniť ju, spevniť ju a pripraviť ju na ďalšie obdobie. Zároveň potom môžeme predchádzať tvorbe strií, ktoré sú v období tehotenstva typické. Je vhodné však nezabúdať ani na pravidelné masáže hrádze, a to z dôvodu zníženia rizika pôrodných poranení či nutnosti nástrihu.

Existujú všas tiež unikátne bioinformačné krémy s terapeutickou schopnosťou, ktoré vďaka bylinným komplexom, olejom a vysokému obsahu termálnej vody, priaznivo prispievajú k priebehu tehotenstva. Prírodným spôsobom pomáhajú podporovať činnosť hormonálneho systému a posilňujú telesné orgány. Pretože sú čisto prírodné, je možné ich používať bez strachu v priebehu celého tehotenstva.

 


Náš tip: Skvelú vnútornú aj vonkajšiu starostlivosť  v priebehu tehotenstva vám dopraje unikátne zostavený ENERGY balíček – Tehotenstvo, vytvorený z prípravkov, ktoré vďaka kvalite surovín a výrobných postupov predstavujú významný potenciál v podpore zdárneho vývoja tehotenstva a zdravia plodu. Obsahuje nie len cenné vitamíny a minerály, ale aj sadu blahodárnych krémov. Niektroé z nich sú určené na posilnenie a regeneráciu orgánov či porovnaní hormonálnych hladín. Objavíte v nich však tiež krémy, ktoré sú vhodné na masáž hrádze a zároveň vedia predchádzať výskytu strií.


Otázka 5: Čo mám robiť, keď ma trápi vaginálna suchosť a čím je spôsobená?

Vaginálna suchosť môže mať celý rad príčin. Pokles libida, nedostatočná sexuálna stimulácia, vpliv stresu a napätia, prítomnosť gynekologického ochorenia, výkyvy hormonálnych hladín aj menopauza sú najčastejšími dôvodmi, prečo k suchosti v oblasti pošvy dochádza. Samozrejme popredne je na mieste pokúsiť sa dosiahnuť hormonálnej rovnováhy a snažiť sa eliminovať dôvody, ktoré by za vaginálnou suchosťou mohli stáť. Veľmi užitočné sú lubrikačné gély, ktoré vaginálnu sliznicu zvhlčia a zvýšia tak komfort v intímnej oblasti. Pokial sa navyše nachádzate v období, kedy sa snažíte o bábätko, môžu vám niektoré typy lubrikačných gélov usnadniť celé počatie a to vďaka tomu, že pripravia ideálne prostredie pre cestovanie spermií smerom ku vajíčku.


Náš tip: Šikovným pomocníkom na zvlhčenie vaginálnej sliznice a na prevenciu proti suchosti je jednoznačne BABYSTART FERTILSAFE PLUS – lubrikačný gél, ktorý je zároveň určený na podporu počatia. Jedinečná receptúra napodobňuje prirodzené prostredie, ktorým spermie putujú k oplodnení vajíčka. Pomáha tak zvýšiť pravdepodobnosť počatia, vďaka hydratačným vlastnostiam a vyváženému pH tiež zvyšuje komfort počas pohlavného styku.