Pred rokom som vysadila antikoncepciu a nemôžem otehotnieť

Dobrý deň,
nemôžem otehotnieť, pred rokom som vysadila antikoncepciu, tak by som prosila nejakú radu. Asi na to len moc myslím, vopred ďakujem.

M.H. (30.1.2017)

Vážená pani M.H.
Ako sama píšete, takže ťažko odhadnúť, kde je problém. Vašu plodnosť aj plodnosť partnera môžete jednoducho v pohodlí domova otestovať, ponúkame rýchle a overené testy plodnosti. V každom prípade vždy odporúčame správnu výživu (ponúkame vitamíny FertliCare) a posilnenie panvového dna (cvičenie na podporu plodnosti podľa Ľudmily Mojžíšovej). K tomu je vždy dobré užívať bylinný čaj na podporu plodnosti.
Druhým zásadným krokom pri plánovanom rodičovstve je dôležitá kontrola ovulácie. Vyskúšajte si ovuláciu spočítať na našej ovulačné kalkulačke a zároveň ju strážte ovulačnými testami. Ak by ste videla, že ovulácia neprebieha alebo je príliš slabá, odporúčame užívať drmek FORTE, ktorý pôsobí na hladiny prolaktínu a tým spúšťa celú ovuláciu.
Zároveň vždy odporúčam overiť u vášho gynekológa, či sa vajíčko naozaj v čase ovulácie uvoľňuje. Často sa telo tvári, že ovulácie prebiehajú, hormóny pracujú ale vajíčko sa neuvoľní, preto takéto odporúčanie.
Tiež môžete vyskúšať Macu horskú, ktorá stimuluje tvorbu pohlavných hormónov, a tým prispieva k lepšej plodnosti ženy. Ponúkame tiež gél na podporu počatia, ktorý prispieva k ľahšiemu oplodneniu vajíčka a zvyšuje pravdepodobnosť počatia.