Chcete poznať súvislosť medzi zdravým vašej pečene a plodnosťou? Zaujíma vás, prečo je ich správna funkcia dôležitá pre otehotnenie? Pripravili sme pre vás ďalší zaujímavý článok a zodpovedali niekoľko častých dotazov.

Aký je všeobecný význam pečene?

Ako viete, pečeň je jedným z najväčších a najdôležitejších orgánov ľudského tela, na ktorom závisia iné orgány, a preto je ich zdravie a správna funkcia pre život veľmi potrebná. Vaša pečeň je miestom, kam smeruje prevažná väčšina toho, čo do svojho organizmu dodávate zvonku. Má kľúčovú úlohu v metabolizme sacharidov, tukov i bielkovín. V pečeni vznikajú niektoré hormóny, a zároveň v nich prebieha odstránenie hormónov z tela (degradácia, deaktivácia).

Hlavné funkcie:

  • metabolizuje cukry, tuky a bielkoviny
  • tvorí žlč, ktorá sa podieľa na štiepení tukov v organizme
  • detoxikuje organizmus
  • je orgánom krvotvorby
  • syntetizuje protilátky v tele
  • vznikajú tu určité hormóny a tiež nadbytočné hormóny degradujú
  • pomáhajú obnovovať a riadiť telo a činnosť ostatných orgánov

Viete, že…
ak pečeň nefunguje na 100%, má to veľký dopad na reprodukčné orgány ženy ako sú maternica, sliznice maternice a pod. To je jeden z mnohých dôvodov, prečo v dnešnej dobe majú mladé páry problém s počatím. Prvotnú fázu – zanesenie pečene – nespoznáte, preto nie je na škodu nechať si urobiť odborné vyšetrenie lekárom.


Prečo je detoxikácia dôležitá?

Náš organizmus je v priebehu rokov zaťažovaný a niekedy tomu nedokážeme zabrániť. Rôzne škodlivé látky pochádzajú z jedla, ktoré konzumujeme denne, z dlhodobého užívania drog, chemických látok obsiahnutých v drogériách a predovšetkým zo stresu, ktorý je typický v dnešných hektických časoch. Preto je detoxikácia organizmu veľmi dôležitá pre ženy aj pre mužov. Pretože pri plánovanom počatí je potreba, aby nastala telesná a zdravotná rovnováha u oboch. U žien sú ohrozené predovšetkým pohlavné hormóny a menštruácia, u mužov najmä kvalita spermií a tiež erekcia.

Súčasťou tohto cyklu je v prvom rade správna životospráva. Fajčenie, konzumácia alkoholu, drogy a nízka kvalita jedla sú kľúčom k zlému fungovaniu tohto tela, preto je nevyhnutné starať sa o kvalitu života a všetky veci, ktoré sú s ním spojené.

Pretože si uvedomujeme, ako detoxikácia úzko súvisí s plánovaným tehotenstvom, do našej ponuky sme zaradili detoxikačné náplasti BioMagick, ktoré odvádzajú nežiadúce látky z tela von pomocou reflexných bodov na chodidlách. Vhodné je aj užívanie bylinných čajov (Serafin pečeňový čaj), čajových extraktov a tinktúr, ktoré pri pravidelnom a správnom užívaní napomáhajú obnove správnej činnosti pečene a celého organizmu. Súčasne pôsobí ako odvodňovací prostriedok, čím podporuje detoxikáciu organizmu a odstraňuje škodlivé látky z tela.

Náš TIP
Na správnu funkciu pečene, celkový detox a následnú regeneráciu odporúčame našu výhodnú sadu REGENERÁCIA (Maca, pečeňový čaj a čajový extrakt na prekyslenie organizmu).

Prečo stojí za zmienku užívanie antikoncepcie?

Ak sa bavíme o problémoch s funkciou pečene s následným dopadom na plodnosť a počatie, musíme do tejto témy zakomponovať aj antikoncepciu. Hneď od začiatku je potrebné určiť, čo tento pojem znamená a na akom princípe funguje. Jedná sa o prostriedok, ktorý má svojim účinkom zabrániť nechcenému tehotenstvu u ženy.

Účinky antikoncepcie rozdeľujeme na:

  • primárne (prevencia ovulácie podaním syntetických hormónov)
  • sekundárne (ak ovulácia zabraňuje umiestneniu embrya do maternice)

V prípade, že žena po dlhodobom užívaní antikoncepciu vysadí, musí regenerovať sliznicu maternice, aby mohlo dôjsť k uhniezdeniu vajíčka. S tým súvisí aj regenerácia a prečistenie pečene od nežiadúcich látok, ktoré sa za dobu užívania mohli v tele usadiť. Čistá pečeň, zdravá maternica a dobrý krvný obeh sú nevyhnutné pre správne reprodukčné zdravie žien.


O pozitívnych účinkoch byliniek na pečeň sa môžete viac dočítať aj v našom novom Herbári, ktorý vám presnejšie určí, ktorá bylina je pre čo vhodná a ako ju možno využiť.


Nakoniec je potrebné spomenúť výživu a regeneráciu pečene počas tehotenstva. Ak sa dozviete radostnú správu o tom, že čakáte vaše vytúžené šťastie, je potrebné myslieť na i kvalitnú výživu plodu. Veľmi dobrým prírodným zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín je Maca, ktorý reguluje hormonálne hladiny, zvyšuje imunitu, omladzuje telo a blahodárne pôsobí na matku i na plod.

Pamätajte, že detoxikácia organizmu je tiež detoxikácia plodnosti…