Pracujete na dieťatku, ale aj napriek všetkej snahe sa vám nedarí otehotnieť? Vinníkom môžu byť toxíny, ktoré získali vo vašom tele presilu a bránia vám v úspešnom počatí. Skvelým riešením môže byť detoxikácia, za ktorú vás telo krásne odmení. Najprv vám dopraje pocit šťastia pri pohľade na dve čiarky a neskôr vášmu bábätku nachystá útulné prostredie pre jeho zdravý vývoj a rast.

Prečo je detoxikácia pred otehotnením dôležitá?

„Uvádza sa, že až 20% párov má problém s plodnosťou a otehotnením. Takéto problémy často trvajú roky. Ak je detoxikácia vykonávaná pod odborným vedením lekára a výživového špecialistu, potom máme skúsenosti, že už v priebehu pol roka sa dá telo doslova“ naladiť na otehotnenie „, potvrdzujú na základe vykonaných výskumov, štatistík a praxe výživový špecialista Ing. Martin Škába a lekár funkčnej a prírodnej medicíny MUDr. David Frej, ktorí vás prevedú článkom o dôležitosti detoxikácie organizmu pred plánovaným počatím.

Naše telo je veľmi chytré a samo dokáže zhodnotiť, v akom okamihu je ideálna doba pre počatie bábätka. Jeho cieľom je pripraviť pre dieťatko priaznivé podmienky a odovzdať mu najlepší dar do života, ktorým je práve zdravie. Očista organizmu je u oboch rodičov veľmi dôležitá z dôvodu, aby bábätko získalo zdravý genetický základ pre život. Ak obaja rodičia podstúpia aspoň polročnú detoxikáciu pred plánovaným otehotnením, pripraví pre svoje bábätko prívetivé podmienky a tým sa zvýši šanca na skoré počatie.

Prítomnosť škodlivín znižuje pravdepodobnosť otehotnenia

Ak je organizmus mamičky príliš zanesený toxínmi, môže sa stať, že telo zabráni počatiu v snahe ochrániť budúci plod. To isté platí ale aj u otecka, u ktorého môže byť kvalita spermií vplyvom toxínom výrazne znížená. K splynutiu vajíčka a spermie potom nemusí dôjsť najmä preto, že sú spermie pre svoju kvalitu vyhodnotené ako nevyhovujúce. Telo ich potom svojou prirodzenou schopnosťou taktne odmietne. Odborníci ale prichádzajú s dobrou správou: „V priebehu niekoľkých mesiacov sa dá vďaka detoxikácii organizmu výrazne zlepšiť spermiogram.“


Očistenie organizmu pred počatím je pre zdravie bábätka dôležité a predstavuje obrovský vklad do jeho života.


Ako pôsobia toxické látky na našu plodnosť?

„Toxické látky v podstate ochromujú imunitný systém. Buď ho natoľko oslabia, že v tele vzniká neúčinná ochrana proti rôznym infekciám, toxickým látkam alebo je nadmerne stimulovaný, čím vzniká nevhodná autoimunita. Počas takýchto stavov nie je telo pripravené na to, aby došlo k splynutiu spermie s vajíčkom. Ak k tomu dôjde, potom často dochádza k samovoľným potratom, pretože sa vajíčko nedokáže uchytiť v maternici, „vysvetľujú príčinu problémov Ing. Martin Škába a MUDr. David Frej.

Ovplyvňujú toxíny tiež stav hormonálnej rovnováhy?

Zabudnúť nesmieme ani na skutočnosť, že toxíny sú častým dôvodom pre rozvoj hormonálnej nerovnováhy, únavy a zníženia libida, čo sa zákonite prejaví nižšou frekvenciou pohlavných stykov, ktoré by mohli viesť k otehotneniu. Veľakrát sa po detoxikácii stáva, že už krátko po jej dokončení sa rodičom zadarí a zbadajú dve vytúžené čiarky na tehotenskom teste.

„Problém s hormonálnym systémom býva veľmi častý. Ženy majú nestabilný hormonálny systém, a tento problém je často spájaný s nadmerným množstvom kortizolu, ktorý má vplyv na vznik zápalu. Zápal je veľmi častý príklad toho, že nemôže dôjsť k otehotneniu. Ak nie sú nájdené príčiny ako je nepriechodnosť vajcovodov alebo napríklad zlý spermiogram, potom hrá zápal obrovskú úlohu. Nutné je opakovanie detoxikácie formou vylúčenia určitých potravín. Veľký dôraz je kladený na črevný trakt, do stravy sa pridávajú správne pomery mastných kyselín, superpotravín aj byliniek. Musia sa konzumovať potraviny, ktoré nesmú zaťažovať metabolizmus a zároveň majú silnú antioxidačnú schopnosť, aby sa v tele eliminovali zápalové procesy, „objasňujú odborníci.

Celý život sme vystavení toxínom, ktoré sa do nášho tela dostávajú s pomocou nášho životného štýlu a tiež prostredia, v ktorom žijeme. Ich prítomnosť sa prejavuje nedostatkom energie, zníženou imunitou, stresom, alergiami, črevnými aj tráviacimi ťažkosťami, bolesťami pohybového aparátu, vaginálnymi infekciami, predmenštruačným syndrómom i problémom s počatím. Toxíny predstavujú pre naše telo veľkú záťaž. Ak sa ich nezbavíme, môžu nás zbytočne pripraviť o celú radu nádherných okamihov a znížiť kvalitu nášho života.

 

Ktoré orgány vplyvom toxínov najviac trpia?

„Pečeň metabolizuje hormóny, ktoré majú vplyv na to, aby telo vylučovalo rôzne metabolity trávenia. Bohužiaľ vďaka preťaženej pečeni potom toxíny z tela nemôžu odchádzať dostatočne. Kvôli toxínom vznikajú aj zápaly v mozgu. To môže mať vplyv aj na hypofýzu, ktorá ovplyvňuje tiež pohlavné orgány. Množstvo signálov medzi mozgom a črevami je v pomere jedna ku desiatim. Čiže črevo vysiela 10x viac signálov do mozgu než opačne. To znamená, že oveľa viac riadi črevo mozog, než mozog črevo. Veľa neuroprenášačov sa vytvára v črevách a nie v mozgu (napríklad 95 % serotonínu, hormónu šťastia, sa tvorí práve v črevách). Keď je ale človek v nepohode a trpí stresom, potom väčšinou ani nedôjde k otehotneniu. Stav črevného mikrobiomu je veľmi zásadný z pohľadu odvodu toxínov z tela. Črevo je tiež úzko prepojené s pečeňou a obličkami, „popisujú Ing. Martin Škába a MUDr. David Frej.

Ako detoxikácia dokáže podporiť pohodový priebeh tehotenstva

Bábätko si po celú dobu tehotenstva berie od mamičky všetko, čo k svojmu rastu potrebuje. Pokiaľ si mamička v sebe nesie toxíny, následne ich odovzdáva svojmu bábätku. Nemalý podiel na vývoj plodu má tiež kvalita spermií zo strany otecka. V prípade, že je ich kvalita v období počatia vplyvom toxínov zhoršená, nesie si so sebou bábätko všetky škodliviny už od samotného zárodku.

Toxíny sú navyše schopné k bábätku preniknúť cez placentu, čím sa môžu podieľať na rozvoji ekzémov, alergií, astmy, porúch imunitného systému aj vzniku ochorenia, najčastejšie nervového systému, ktorý škodliviny poškodzujú. Detoxikačná kúra má veľkú väzbu tiež na hladký priebeh tehotenstva. Dokáže zminimalizovat riziko predčasných pôrodov a vzniku infekcií, ktoré by negatívne mohli ovplyvniť zdravie plodu.


Starostlivá detoxikácia predstavuje akýsi pokojný prístav, vďaka ktorému môžeme ľahšie otehotnieť, potom prežiť pohodové tehotenstvo a nakoniec po nekomplikovanom pôrode uvidieť lásku svojho života, ktorá sa bude tešiť dobrému zdraviu.


Článok sme pre vás pripravili v spolupráci s odborníkmi:

 

Ing. Martin Škába
Výživový špecialista v oblasti personalizovanej stravy a lektor vo firmách

Martin je výživový špecialista a lektor. Už od roku 2002 sa zaoberá stravou a jej vplyvom na telo. Stará sa o individuálnu klientelu, prednáša na kurzoch, robí firemné workshopy a eventy v oblasti zdravého životného štýlu, podpory pracovnej výkonnosti a vitality.

Webové stránky: www.skaba.cz

 

MUDr. David Frej
Lekár funkčnej a prírodnej medicíny

David v SR vyštudoval klasickú medicínu (interna), prírodnú medicínu a výživu študoval v Albuquerque v Novom Mexiku (USA), v Rakúsku a v indickej Pune. Vo svojej praxi sa zaoberá systémom prevencie a liečby chronických civilizačných chorôb, tiež sa venujem ozdravným pobytom, prednáškam a seminárom. Je autorom mnohých kníh: Biologické hodiny (2013), Zápal-skrytý zabijak (2015) a Tučné superpotraviny a oleje (2016) a iné.