Intímne chvíľky sú príjemnou súčasťou partnerského života, ktoré nám okrem krásnych pocitov odovzdávajú oveľa viac. Utužujú partnerské vzťahy a predovšetkým nám umožňujú prežiť jedinečný okamih – stať sa rodičmi. Pohodové a ničím nerušené intímne chvíľky sú základom pre kvalitný vzťah a značne dôležité pre počatie. Niekedy sa ale môže stať, že sa nečakane objavia problémy zo strany oboch partnerov, ktoré zníži kvalitu milostného života. Ktoré prekážky patrí k tým najčastejším a ako ich vyriešiť, aby bol milostný akt znova komfortné?

Čo narušuje intímne chvíľky u žien?


1) Vaginálna suchosť

Suchosť pošvovej sliznice je častým javom, ktorý sa tu a tam môže vyskytnúť. Niekedy sa môže jednať iba o prechodné ťažkosti spôsobené kolísaním hormónov v priebehu cyklu. V iných prípadoch sú príčinou zdravotné problémy, vedľajšie účinky užívaných liekov, používanie nevhodných intímnych prípravkov, zlá životospráva, stres i emočné napätie. Veľa faktorov dokážeme vlastnou silou ovplyvniť samy, v prípade ochorenia je vždy nutné hľadať cestu spolu so svojím lekárom.

  • Lubrikačný gél Conceive Plus je skvelým riešením nielen vtedy, keď vás trápi vaginálna suchosť, ale aj v momente, keď sa snažíte o bábätko. Špeciálne zloženie zvlhčí pošvovú sliznicu a zároveň uľahčí spermiám cestu k vajíčku.

2) Znížené libido

V živote každej ženy občas dochádza k poklesu libida. Zvyčajne je to spôsobené únavou a stresom, ktoré prirodzene znižujú chuť na intímne chvíľky s partnerom. Problém ale nastáva vtedy, pokiaľ sa pokles libida objavuje častejšie alebo pretrváva dlhší čas. Dôvodom môže byť jednak psychická záťaž, vedľajšie účinky liekov (predovšetkým antikoncepcie či antidepresív), ochorenia, organizmus zanesený toxínmi, rovnako tak výkyvy v oblasti hormonálnej rovnováhy. Ak sa takéto nepríjemnosti dostavia, pristúpte k súčasnému stavu s nadhľadom a pokúste sa nájsť ideálne riešenie. Je pravidlom, že čím viac sa budete stresovať a trápiť nízkou chuťou k sexu, tým viac sa začnú problémy vplyvom psychického rozpoloženia prehlbovať.

  • Ideálnym pomocníkom je peruánska MACA Negra FORTE, ktorá nielenže pôsobí ako afrodiziakum a tým zvyšuje libido, ale tiež pomáha vyvážiť množstvo estrogénu a progesterónu. Vďaka pravidelnému používaniu posilňuje a zlepšuje zdravie pohlavných orgánov.

3) Bolesť pri styku

Zbystriť by ste mali najmä v okamihu, ak vaše intímne chvíľky sprevádza bolesť v oblasti genitálií alebo panvového dna. Bolesti počas styku sa vyskytujú vplyvom vaginálnej suchosti, nevhodnej milostnej polohy, ale tiež môžu byť prejavom vážnejšieho ochorenia. Pokiaľ zaznamenáte bolesť pri styku v početnejších intervaloch, vždy sa radšej obráťte na svojho ošetrujúceho gynekológa.

S akými problémami se potýkajú muži?


1) Problémy s potenciou

Vplyvom stresu a napätia môže dôjsť k dočasným problémom s erekciou, ktoré po krátkej dobe väčšinou vymiznú. Inokedy za poruchou potencie stojí nezdravý životný štýl, porucha, abnormalita či dokonca choroba genitálií. Kvalitu erekcie však najviac ovplyvňujú hormóny, a to najmä testosterón, prolaktín a tiež hormóny štítnej žľazy. V dôsledku kolísania hormonálnych hladín potom dochádza k erektilnej dysfunkcii, ktorá sa ale vďaka prísunu potrebných látok za krátky čas obnoví.

  • Pre zvýšenie potencie a tiež mužskej plodnosti je veľmi účinný špeciálny bylinný čaj JUKL Zvýšenie potencie, ktorý komplexne pôsobí na zdravie pohlavných orgánov a pritom stabilizuje stav mužských hormónov.

2) Nízke libido

Znížené libido sa nevyhýba ani mužom. Rovnako ako u žien býva spôsobené vplyvom ochorenia, vedľajšími účinkami užívaných liekov, stresom aj depresiami. U mužov však najviac ovplyvňuje libido nízka hladina testosterónu, ktorá tiež určuje chuť na intímne chvíľky. Tá sa s pribúdajúcim vekom prirodzene znižuje, ale ak dôjde k dramatickému poklesu, je na mieste poradiť sa s praktickým lekárom.

  • Podporiť hormonálnu aktivitu a činnosť pohlavných orgánov môžete s pomocou Kotvičníku zemného FORTE s obsahom vitamínu E, ktorý pomáha zvyšovať hladinu testosterónu, priaznivo ovplyvňuje sexuálne libido a tiež zlepšuje kvalitu spermií.

3) Problémy s ejakuláciou

Neobvyklé nie sú ani problémy s ejakuláciou, ktorá je dôležitá pre počatie bábätka. Problémy s vyvrcholením môžu nastať vtedy, ak je na vine horší fyzický alebo psychický stav. Dosť často ale býva následkom situačné depresie v dôsledku strachu zo zlyhania počas milostného aktu. Problémy s ejakuláciou sa môžu dostaviť ako príznak nestability mužských pohlavných hormónov alebo sexuálnej poruchy, z ktorých najbežnejšia je oneskorená ejakulácia, kedy je pre vyvolanie orgazmu nutné abnormálne dlhé a intenzívne dráždenie.