Vitamín D3 OROFAST 1000 IU sublingválny sprej 150 dávok

Kód: 612
1 hodnotenie
Značka: Axonia
11,99 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Viete, že imunita je veľmi dôležitá? Najmä vo chvíľach, kedy sa pokúšate o bábätko alebo prechádzate náročným obdobím. Vitamín D3 OROFAST je sublingválny sprej, ktorý má rýchle vstrebávanie cez sliznicu pod jazykom. Vitamín D3 sa podieľa na procese delenia buniek, napomáha udržiavať imunitný systém, udržiava normálny stav kostí, zubov a činnosti svalov. Pôsobí na vstrebávanie/využitie vápnika a fosforu, ktorý je potrebný pre rast a vývin kostí u detí. Sprej môžu užívať deti staršie 3 rokov. Vďaka jeho príjemnej chuti po citrusoch a mäte je u detí veľmi obľúbený. 1000 IU vitamínu D3 v jednej dávke. Balenie je určené pre dospelého na 5 mesiacov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín D3 OROFAST 1000 IU – doplnok stravy so sladidlom

Vitamín D3 v spreji odporúčame najmä v prípadoch, kedy je vhodné obísť črevnú absorbciu a zaistiť rýchle vstrebávanie vitamínu D3 do krvi cez sublingválnu sliznicu bez efektu prvého priechodu pečeňou.

Potrebujete podporiť váš imunitný systém? Vyskúšajte tiež silu čínskych húb Reishi/Cordyceps novo v celulózových kapsliach. Chcete svojmu telu dopriať energiu a potrebnú vitalitu? V našej ponuke nájdete macu peruánsku, ktorá je označovaná ako superpotravina a prírodný zdroj fytoestrogénu.


LEGISLATÍVA: Radi by sme Vám oznámili všetky účinky byliniek, avšak NARIADENIE KOMÍSIE (EU) č. 432/2012 z dňa 16. mája 2012, platné od 14. 12. 2012, ktorým sa zriaďuje zoznam schválených zdravotných tvrdení, nám neumožňuje uvádzať všetky účinky našich potravinových doplnkov ani zobudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín. 


Aké účinky má vitamín D3?

*povolené účinky podľa platnej legislatívy

  • Vitamín D3 – podieľa sa na procese delenia buniek, napomáha udržiavať imunitný systém, udržiava normálny stav kostí, zubov a činnosti svalov, pôsobí na vstrebávanie/využitie vápnika a fosforu, ktorý je potrebný pre rast a vývin kostí u detí.

Dávkovanie a spôsob užitia

Zloženie:

Voda; emulgátor: polyoxyethylensorbitanmonooleát (polysorbát 80); zahusťovadlo: glycerol; triglyceridy so stredným reťazcom; antioxidant: estery mastných kyselín s kyselinou askorbovou; vitamín D (cholekalciferol); ochucovadlá; konzervačná látka: sorban draselný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová; sladidlo: sukralóza.

Dávkovanie

Pred použitím fľaštičkou zatrepte. Tlakom na piest vstrieknite emulziu do úst, najlepšie pod jazyk (sublingválne). Nechajte emulziu v ústach, aby sa mohla vstrebať. Nespolknite. V prípade nutnosti aplikácie viacerých vstrekov v jeden deň odporúčame zachovať medzi jednotlivými vstrekmi dostatok času na vstrebanie emulzie zo skorejšieho vstreku. Spolknutie emulzie nie je na škodu, avšak sa týmto stráca výhoda tejto aplikačnej formy.

Zvyčajná denná dávka pre dospelých a deti od 12 rokov je jeden vstrek (1000 IU/25 µg cholekalciferolu), alebo odpovedajúca dávka podaná v dlhších časových intervaloch, napr. raz týždne, raz za 14 dní alebo raz mesačne.

U detí starších 3 rokov je zvyčajná denná dávka 500 UI cholekalciferolu, čoho sa dosiahne aplikáciou 1 vstreku obdeň.

Jedna dávka (jeden vstrek) sublingválneho spreja VITAMÍN D3 OROFAST® 1000 IU obsahuje 1000 IU vitamínu D3. Denná dávka cholekalciferolu sa stanovuje individuálne s ohľadom na vek, životný štýl, stravovacie návyky, nadváhe či obezite, aktuálnej intenzite slnečného žiarenia či farbe pleti.


Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Doplnky stravy nie sú určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosah detí mladších troch rokov. Nepoužívajte v prípade precitlivenosti alebo nekompatibility s ktoroukoľvek zložkou výrobku.

Dôležité informácie

Balenie: Sublingválny sprej – 30 ml/150 dávok

Skladovanie: Uchovávajte na chladnom a suchom mieste chránenom pred zdrojmi tepla. Neužívajte, pokiaľ je obal poškodený.

Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Minimálna trvanlivosť: Dátum trvanlivosti je uvedené na obale. Neužívajte po uplynutí času použiteľnosti.

Dodávateľ: AXONIA, a.s. www.axonia.cz 

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny
Hmotnosť: 0.07 kg
? FAQ-1: Prečo je vhodné užívanie vitamínu D?
? FAQ-2: Proč se musí stříkat orofast pod jazyk a nesmí se polykat?
? FAQ-3: Môžem užívať Orofast v tehotenstve?
? FAQ-4: Užívala som Vigantol, môžem teraz užívať Orofast?
Položka bola vypredaná…