ADIEL Test mužskej plodnosti 1ks

Kód: NC-32710
18,99 €
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

ADIEL Test mužskej plodnosti je diagnostický test plodnosti, ktorý je určený na sebatestovanie, jedná sa o kvalitatívnu detekciu koncentrácie spermií v mužskej sperme. Diagnostický test vám môže určiť, či množstvo spermií v odobratej vzorke spermy je normálne alebo nižšie než 15 mil./ml. Test mužskej plodnosti je  zdravotnícky prostriedok, pred použitím starostlivo čítajte príbalovú informáciu. 1 ks v baleniu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Test mužskej plodnosti 1ks - zdravotnícky prostriedok

Diagnostická testovacia súprava je určená pre kvalitatívnu detekciu počtu spermií u muža. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) má mať zdravý muž 15 miliónov spermií na 1 ml vzorky. Test určí, či má muž koncentráciu spermií vyššiu alebo nižšiu než 15 mil./ml. V prípade, že dosahuje koncentrácia spermií úroveň 15 mil./ml a viac, môže dôjsť pohlavným stykom v čase plodných dní partnerky k oplodneniu vajíčka. Nízka koncentrácia spermií môže naznačovať, že k otehotneniu pravdepodobne nedôjde. Pri výsledkoch s nízkym počtom spermií odporúčame navštíviť lekára.

Vyskúšajte tinktúru z púčikov Kotvičník zemný. Kotvičník zemný prispieva k správnej funkcii pohlavných orgánov a hormonálnej aktivite. V našej ponuke tiež nájdete sadu na mieru pre muža. Sada obsahuje superpotravinu macu peruánsku, ktorá prispieva k plodnosti, vitalite a vytrvalosti.

ADIEL Test mužskej plodnosti je domáci test, ktorý odporúčame použiť v prípade podozrenia na neplodnosť muža alebo pri problémoch s počatím. Pre potvrdenie výsledku testu odporúčame navštíviť vášho ošetrujúceho lekára.


Použitie testu

Odber vzorky spermy a manipulácia s ňou

 • Pred testovaním je dôležité, aby ste sa zdržali akejkoľvek sexuálnej aktivity počas 3 – 5 dní, nie však dlhšie než 7 dní. Tým zaistíte, že množstvo a kvalita spermií bude na svojom vrchole, potom môže test presnejšie stanoviť koncentráciu spermií.
 • Nepoužívajte vzorku staršiu než 12 hodín.
 • Pri masturbácii by mala byť sperma zachytená priamo do odberového poháriku.
 • Odber vzorky spermy a samotné testovanie robte pri izbovej teplote. Odobratú vzorku skladujte maximálne 2 hodiny pred otestovaním, a to pri izbovej teplote. Celý test robte pri izbovej teplote (20 – 30°C), nie v chladnej miestnosti. Ak robíte test v chladnej miestnosti, znižuje sa teplota vzorky v poháriku príliš rýchlo a test by mohol vykazovať negatívne alebo neplatné výsledky.

Návod na použitie

 1. Pred použitím testu si veľmi starostlivo prečítajte príbalovú informáciu, test robte podľa pokynov v priloženom návode na použitie.
 2. Pred sa zdržte akejkoľvek sexuálnej aktivity počas 3 – 5 dní, nie však dlhšie než 7 dní. Test robte pri izbovej teplote.
 3. Najskôr odoberte vzorku spermy do odberového poháriku.
 4. Po odobratí vzorky plastový pohárik zatvorte a najmenej 10x pohárikom zakrúžte. Pred samotným urobením testu počkajte 15 minút, nie však dlhšie ako 12 hodín.
 5. Vyberte testovaciu kazetu z ochranného obalu a položte ju vodorovne na rovný povrch.
 6. Kým odoberiete pomocou pipety vzorku spermy, obsah pohárika znova krúživými pohybmi premiešajte.
 7. Pomocou pipety z ochranného obalu odoberte vzorku spermy a kvapnite pár kvapiek spermy do testovacej kazety do jamky označenej „A“.
 8. Akonáhle sa spermie vsiakne do jamky „A“, pridajte tri kvapky číreho roztoku (fľaštička Staining Solution 1 ml) do rovnakej testovacej jamky „A“. Nechajte 1-2 minúty namočiť.
 9. Teraz pridajte dve kvapky transparentného premývacieho číreho roztoku (fľaštička Washing Solution 2 ml) opäť do jamky „A“ a počkajte 1-2 minúty. Potom okamžite môžete čítať výsledky.
 10. Pozrite sa na farbu v testovacej jamke „A“ a porovnajte s farbou testovacej jamky „B“. Čím tmavšia je farba jamky „A“, tým je vyšší počet spermií.

 

Ako správne čítať výsledky testovania?

Odchýlky v testovaní: ± 3 milióny / ml.

ABNORMÁLNY: Farba testovacej jamky „A“ je svetlejšia než štandardná referenčná farba „B“ - to znamená, že počet spermií je menej než 15 mil./ml a počet spermií je nízky. Toto je známe ako oligospermia (rozmedzie, ktoré je zvyčajne medzi 5 mil./ml a 15 mil./ml). Pre potvrdenie výsledkov odporúčame navštíviť vášho lekára alebo odborníka.

POZNÁMKA: Pokiaľ je jamka „A“ bezfarebná, znamená to, že počet spermií je nižší než 5 mil./ ml alebo v hodnote nula a toto je známe ako azoospermia. Pokiaľ si nie ste istí výsledkom alebo cítite, že výsledok je nezvyčajný, mali by ste test opakovať s novým testom. Pokiaľ je aj druhý test abnormálny, navštívte svojho lekára alebo odborníka.

NORMÁLNY: Farba testovacej jamky „A“ je tmavšia než štandardná farba referenčnej jamky „B“ - to znamená, že počet spermií je väčší než 15 mil./ml a počet spermií je normálny alebo vysoký.

Faktory, ktoré môžu ovplyvniť výsledky testu

 • Zdržanie sexuálnej aktivity na dlhší čas nez 1 týždeň (štandardne odporúčame 3 – 5 dní).
 • Nedodržanie pokynov pri odbere a manipulácii s vzorkou.
 • Počet spermií je príliš vysoký, tj. semenná plazma nemôže byť úplne absorbovaná membránou v testovacej kazete.

V prípade, že ste prekonali zápal, odporúčame pred použitím diagnostického testu úplne doliečiť zápal, aby testovanie nebolo ovplyvnené liekmi. Test používajte po úplnom uzdraveniu.


 

 Upozornenie

 1. Táto súprava sa dá použiť ako diagnostický test in vitro s použitím vzorky ľudskej spermy. Nie je možné použiť vzorky iných telesných tekutín.
 2. Test nepoužívajte po uplynutiu času použiteľnosti vyznačenej na ochrannom obale LOT/EXP.
 3. Skladujte pri izbovej teplote, aby nedošlo k nadmernej vlhkosti.
 4. Pokiaľ je ochranný obal testu poškodený alebo bol otvorený, nepoužívajte ho.
 5. Ak otvoríte balíček s testovacou súpravou, použite ju čo najskôr. Dlhodobé vystavenie vzduchu môže viesť k znehodnoteniu testu. Test môže byť potom neplatný.
 6. Testovacia súprava slúži k predbežnej orientácii vaše plodnosti, pri opakovanom preukázaniu nízkeho počtu spermií navštívte lekára.
 7. Pri manipulácii s odobratou vzorkou a roztokom dbajte na to, aby sa vám netvorili bublinky, ktoré môžu ovplyvniť výsledok testu.
 8. Nepoužívajte testovaciu súpravu, pokiaľ bola vystavená vysokému mrazu.
 9. Pred urobením testu si starostlivo prečítajte príbalovú informáciu a presný návod na použitie.
 10. Číry roztok (staining solution 1 ml) nie je určené na konzumáciu, je toxické, dráždi pokožku, oči a dýchacie ústrojenstvo. Najskôr sa uistite, že ste s testom oboznámení. Zabráňte akémukoľvek kontaktu so špičkou liekovky roztoku, aby sa minimalizovalo nebezpečenstvo kontaminácie. Otvorením liekovky s roztokom sa neobmedzí jeho trvanlivosť, pokiaľ nedôjde ku kontaktu so špičkou liekovky alebo druhým roztokom.
 11. UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAH DETÍ.

Dôležité informácie

Jedná sa o diagnostický zdravotnícky prostriedok, ktorý je určený na sebatestovanie in vitro v zhode s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke prostriedky in vitro.

Obsah balenia

Každá krabička obsahuje:

1 alebo 2 fóliové vrecká – množstvo sa odvíja od toho, aké veľké balenie ste zakúpili.

1 alebo 2 plastové tégliky na odber vzorky – množstvo sa odvíja od toho, aké veľké balenie ste zakúpili.

1 alebo 2 plastové fľaštičky s čírym roztokom (fľaštička Washing Solution 2 ml) – množstvo sa odvíja od toho, aké veľké balenie ste zakúpili.

1 alebo 2 plastové fľaštičky s čírym roztokom (fľaštička Staining Solution 1 ml) – množstvo sa odvíja od toho, aké veľké balenie ste zakúpili.

1 alebo 2 testovacie kazety s pipetou (kvapkadlo) - množstvo sa odvíja od toho, aké veľké balenie ste zakúpili.

1 príbalový leták (návod na použitie).

Plastový kelímok a fľaštičky s roztokmi použite len raz, po použití materiál vyhoďte. Na druhý test použite novú testovaciu súpravu. S použitým materiálom zaobchádzajte tak, ako by bol potenciálne infekčný. Číry roztok nie je určený na konzumáciu, je toxické, dráždi pokožku, oči a dýchacie ústrojenstvo. Najskôr sa uistite, že ste s testom oboznámení. Zabráňte akémukoľvek kontaktu so špičkou liekovky roztoku, aby sa minimalizovalo nebezpečenstvo kontaminácie.

Skladovanie

Testovaciu súpravu skladujte pri izbovej teplote (2 – 30°C) v zatvorem ochrannom obale. Chráňte pred priamym slnečným žiarením, vlhkom a vysokým teplom. Chráňte pred mrazom. Skladujte mimo dosah detí.

Minimálna trvanlivosť: Dátum spotreby je uvedené na obale. Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Nepoužívajte po dátumu spotreby.

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.adiel.sk

Výrobca: Nantong Egens Biotechnology Co., Ltd. 


Informácie pre lekárne

Tento výrobok si môžete objednať aj vo vašej lekárni. Pokiaľ lekárne nemajú produkt skladom, môžete si vyžiadať objednanie. Ceny v lekárňach sa môžu líšiť od cien výrobkov na e-shope. Lekárne môžu tento produkt objednávať cez lekárenský veľkoobchod Phoenix s.r.o. Pod nasledujúcimi kódmi:

APA kód: 3853661

PDK kód: 3853661

EAN kód: 8594189991164

Dodatočné parametre

Kategória: Testy plodnosti pre mužov
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.05 kg
? FAQ-1: Ako test mužskej plodnosti funguje?
? FAQ-2: Záleží na tom, koľko spermy je pridané do testovacej jamky?
? FAQ-3: Urobil som chybu pomocou prvého testu. Čo by som mal robiť?
? FAQ-4: Mám urobiť dva testy alebo bude stačiť jeden test?
? FAQ-5: Ako dlho mám čakať medzi testovaním?
? FAQ-6: Znamená pozitívny výsledok testu, že som plodný?
? FAQ-7: Znamená negatívny výsledok testu, že som neplodný?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: