ADIEL SeeNow ovulačné testy LH, 5 ks

Kód: OT05
Tip
Značka: ADIEL
3,49 € –36 %
seenow ovulacni
3,49 € –36 % 2,20 €
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Majte pod kontrolou svoje plodné dni a využite svoje šance na otehotnenie. Test z moču zisťuje prítomnosť luteinizačného hormónu (LH), ktorého nárast zvyčajne nastáva pred ovuláciou, čo znamená uvoľnenie vajíčka. Vajíčko môže žiť len 24 hodín alebo menej potom, čo sa uvoľní, zatiaľ, čo spermia vo vašom tele prežije aj niekoľko dní. Ovulačný test vám teda môže pomôcť predpovedať dva najplodnejšie dni po detekovanom náraste LH. Pokiaľ budete mať pohlavný styk v týchto dňoch, zvýšite svoje šance na otehotnenie. ADIEL SeeNow ovulačný test LH je zdravotnícky prostriedok, pred použitím starostlivo čítajte príbalovú informáciu. 5 ks v baleniu. Citlivosť 10 mlU/ml. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ovulačné testy SeeNow 5 ks - zdravotnícky prostriedok

Ovulačné testy See Now LH overia vaše plodné dni z pohodlia vášho domova. Rýchlym testom z moču zistíte, kedy je ideálna príležitosť na otehotnenie. Luteinizačný hormón spôsobuje, že sa vajíčko uvoľňuje do vajcovodu a v tomto okamihu začína doba, ktorá je pre počatie najpríhodnejšie - vaše plodné dni.

Je známe, že LH a FSH spolu s ďalšími steroídnymi hormónmi hrajú dôležitú úlohu pri regulácii ovulácie a ovariálnych funkcií počas menštruačného cyklu. Zrenie ovariálneho folikulu a jeho oocytov začína na konci predchádzajúceho menštruačného cyklu. V reakcii na FSH uvoľnený hypofýzou prechádza folikul rýchlym rastom. Ako sa vyvíjajú folikuly, sekrécia estradiolu začína pomaly stúpať a nasleduje rýchle zvýšenie. Toto zvýšenie hladiny estradiolu sa všeobecne považuje za spúšťač rýchleho vzostupu a vrcholenia aktivity LH v polovici cyklu (nárast LH). Približne 12 – 24 hodín po náraste LH praskne stena zväčšeného folikulu pri ovulácii a zrelé vajíčko je vytlačené. Po ovulácii sa LH vráti na základnú úroveň do dvoch dní so súčasným zvýšením hladiny progesterónu na začatie luteálnej fázy. Luteálna fáza trvá predvídateľne asi 14 dní. Pokiaľ nedôjde na tehotenstvo, v budúcom menštruačnom cykle začne zreť nový folikul. S ohľadom na charakteristickú variabilitu LH počas menštruačného cyklu je rýchle a citlivé meranie LH dôležitým nástrojom v diagnostike a liečbe neplodnosti u žien. Detekcia nárastu hLH môže pomôcť pri predpovedaní času ovulácie.

Už ste vyskúšali náš Drmek forte s vitamínom E v celolózových kapsliach? Máme pre vás pripravené aj výhodné balíčky, napríklad sadu intenzívneho testovania, kde nájdete okrem ovulačných testov a drmku aj SeeNow tehotenské testy 5 ks.


Čo sú to plodné dni?

Plodné dni sú dni, kedy je žena najplodnejšia. Jedná sa o 1 – 2 dni pred ovuláciou a v deň ovulácie. Plodné dni môžu trvať až 5 dní, lebo životaschopnosť spermií je 3 – 5 dní. V tomto čase môže spermia oplodniť vajíčko, odporúča sa mať v tomto období pravidelný pohlavný styk. Svoje plodné dni si môžete vypočítať s pomocou našej ovulačnej kalkulačky.

Čo je to ovulácia?

Jedná sa o proces, kedy sa zvýšením hladiny luteinizačného hormónu uvoľní z vaječníku zrelé vajíčko a putuje vajcovodom do maternice. Ovulácia nastáva približne v polovičke menštruačného cyklu, záleží na dĺžke menštruačného cyklu každej ženy. Telo produkuje zvýšené množstvo estrogénu, ktorý zaisťuje nárast maternicovej sliznice (výstielka pre uhniezdenie oplodneného vajíčka). Zvýšená hladina estrogénu spôsobí prudké navýšenie luteinizačného hormónu. K ovulácii dochádza 24 – 36 hodín po náraste luteinizačného hormónu. Luteinizačný hormón spúšťa zrenie vajíčka, jeho uvoľnenie a následnú premenu folikulu na žlté teliesko. Pri oplodneniu vajíčka žlté teliesko produkuje ďalej hormóny potrebné na udržanie raného tehotenstva.


Kedy urobiť test?

Určite dĺžku vášho menštruačného cyklu. Dĺžka vášho menštruačného cyklu je počet dní od prvého dňa menštruácie (menštruačného krvácania) do posledného dňa pred začiatkom ďalšej menštruácie. Podľa posledných mesiacov (podľa vášho menštruačného kalendára) vyhodnoťte, aká je vaša zvyčajná dĺžka cyklu.

V obrázku č. 1 zakrúžkujte v prvom riadku svoju zvyčajnú dĺžku vášho menštruačného cyklu. Následne zakrúžkujte v riadku číslo 2. číslo, ktoré sa nachádza priamo pod zakrúžkovaným číslom v riadku 1. Číslo z riadku 2 znázorňuje koľký deň cyklu je vhodný čas na testovanie.

„Napríklad priemerná dĺžka cyklu je 35 dní, posledný deň menštruácie bol napríklad 29.12. Podľa obrázku č. 1 a č. 2 by sme mali začať testovanie 18. deň cyklu, odpočítanie dní začíname teda od 30.12., čo odpovedá testovaniu približne 17. - 18. deň cyklu, tj. 15. - 16. 1. - toto obdobie sa dá považovať za predpokladaný čas ovulácie“.

Obr. č. 1 Kedy začať s testovaním

kdy začít testovat sk

Pokiaľ je menštruačný cyklus kratší než 21 dní alebo dlhší než 38 dní, odporúčame navštíviť vášho ošetrujúceho lekára. Kalendár je len orientačný, je treba mať na pamäti, že každý menštruačný cyklus je individuálny.

Obr. č. 2 Orientačný kalendár, od akého dňa môžete začať testovať

mceclip1


Použitie ovulačného LH testu

Odber vzorky a manipulácia s ňou

Na testovanie nepoužívajte prvý ranný moč. Test by mal byť použitý hneď po odbere vzorky moču. Vyberte si vhodnú dennú dobu na urobenie testu. Pre zvýšenú hygienu môžete použiť aj jednorazové rukavice a odoberte vzorku moču do čistej a suchej nádoby. Testujte pravidelne, v rovnakú hodinu a v dňoch, ktoré sú najpríhodnejšie podľa vášho menštruačného kalendára či aplikácie. Najlepších výsledkov dosiahnete, keď budete testovať medzi 10:00 a 20:00 hodinou.

 testovací tyčinka LH sk

Testovanie robte pri izbovej teplote. Po skončeniu testovania zlikvidujte použitý materiál (testovací pohárik + použitý midstream test). S použitým materiálom zaobchádzajte tak, ako by bol potenciálne infekčný.


Návod na použitie ovulačného testu ADIEL SeeNow LHtestovací tyčinka strips ponor-max

 • Odoberte vzorku moču do suchej a čistej nádoby. Nepoužívajte prvý ranný moč, testovanie je ideálne v čase medzi 10:00 a 20:00 hodinou.
 • Vyberte testovací prúžok z ochranného obalu.
 • Ponorte testovací prúžok do odobratého moču tak, aby vyznačená šípka smerovala do vzorky moču.
 • Testovací prúžok neponárajte do moču nad vyznačenú líniu MAX (maximum). Inak test neprebehne správnym spôsobom.
 • Po 15 sekundách testovací prúžok vyberte z vzorky moču, znova zatvorte ružovým krytom a umiestnite do vodorovnej polohy (napríklad na vrchnú časť nádobky s močom).
 • V závislosti od koncentrácie LH vo vzorke moču počkajte celých 10 minút na potvrdenie výsledku. Jednorazový test LH nečítajte po 15 minútach, pretože by to mohlo viesť k nesprávnemu výsledku testu.
 • Po skončeniu testovania zlikvidujte použitý materiál (testovací pohárik + použitý test). S použitým materiálom zaobchádzajte tak, ako by bol potenciálne infekčný.

Ako čítať výsledky?

V testovaci oblasť sa vždy musí objaviť kontrolná čiarka (C), ktorá potvrdzuje, že test je v poriadku.

POZITÍVNY: Vaša ovulácia buď prebieha alebo nastane v budúcich 24 – 48 hodinách. Pokiaľ je viditeľná testovacia oblasť (T), aj kontrolná oblasť (C) a testovacia oblasť (T) je intenzívnejšia alebo rovnaká ako kontrolná oblasť (C), je výsledok testu pozitívny, čo znamená, že k ovulácii pravdepodobne dôjde počas nasledujúcich 24 – 48 hodín.

NEGATÍVNY: Ovulácia zatiaľ neprebieha. V kontrolnej oblasti (C) je viditeľná jedna (vínová) čiarka a v testovacej oblasti (T) nebola nájdená žiadna farebná (vínová) čiarka, čo znamená, že výsledok je negatívny. Ak je výsledok opakovane negatívny (3-4 mesiace) odporúčame konzultáciu s lekárom. Neplatný výsledok: Pokiaľ sa v kontrolnej (C) aj testovacej (T) oblasti neobjavila žiadna farebná (vínová) čiarka. Zopakujte test s novým ovulačným testom.

NEPLATNÝ: Neobjaví sa žiadna čiarka. Neplatné výsledky testu môžu byť spôsobené: Absorpčná špička nebola dôkladne navlhčená. Čítanie výsledku testu bolo príliš skoro alebo príliš neskoro. Je žiadaný 10 minútový reakčný čas. Pokiaľ je výsledok testu opakovane neplatný, kontaktujte, prosím, výrobcu alebo predajcu. Nezabúdajte uviesť číslo šarže, ktoré nájdete na obale testu (LOT).


Upozornenie

 1. LEN PRE DIAGNOSTICKÉ POUŽITIE IN-VITRO (IVD), NIE pre interné použitie.
 2. Pred urobením tohto testu si starostlivo prečítajte návod na použitie. Urobte každý krok presne podľa priloženého návodu.
 3. Nepoužívajte po uplynutiu času použiteľnosti vyznačeného na ochrannom obale.
 4. Každý ovulačný test sa dá použiť len raz. Ovulačný test znova nepoužívajte.
 5. Test nepoužívajte, pokiaľ je ochranný obal poškodený.
 6. Akonáhle je ochranný obal otvorený, mal by byť test použitý okamžite.
 7. Po použitiu zlikvidujte každý ovulačný test. S vzorkami moču a použitým testovacím materiálom zaobchádzajte tak, ako by boli potenciálne infekčné. Zabráňte kontaktu s pokožkou.
 8. Pri použitiu tohto produktu by ste nemali užívať hCG alebo LH lieky, ktoré môžu ovplyvniť výsledky testu. Nepoužívajte napríklad v tehotenstve, v menopauze alebo pri užívaniu antikoncepčných prostriedkov. Výsledok môže byť neplatný.
 9. UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAH DETÍ.

Dôležité informácie

ADIEL SeeNow ovulačné testy LH 5 ks je diagnostický zdravotnícky prostriedok, určený na sebatestovanie in vitro v zhode s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke prostriedky in vitro. Príbalový leták s návodom na použitie.

Obsah balenia

Každá krabička obsahuje: ochranný obal s testom a návod na použitie.

Každý ochranný obal obsahuje: ovulačný testovací prúžok a vysúšadlo. Vysúšací vankúšik slúži len na účely skladovania, pre vlastné testovanie sa nepoužíva. Každý ovulačný test (prúžok) je balený jednotlivo v ochrannom obale.

Balenie NEOBSAHUJE testovací materiál (pohárik na vzorku moču, časovač, jednorazové rukavice a iné).

Skladovanie

Testovaciu súpravu skladujte pri izbovej teplote (2-30°C) v zatvorenom a neporušenom ochrannom obale do dátumu expirácie. Sáčok otvárajte tesne pred použitím testu. Skúšobné súpravy by mali byť chránené pred priamym slnečným žiarením, vlhkosťou a teplom.Chráňte pred mrazom.

Uchovávajte mimo dosah detí. Testovací prúžok je jednorazový, nemôže byť použitý opakovane.

Minimálna trvanlivosť: Dátum je na obale vyznačené EXP/LOT.

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.adiel.sk

Výrobca: Nantong Egens Biotechnology Co., Ltd. CE midstream hcg


Informácie pre lekárne

Tento výrobok si môžete objednať aj vo vašej lekárni. Pokiaľ lekárne nemajú produkt skladom, môžete si vyžiadať objednanie. Ceny v lekárňach sa môžu líšiť od cien výrobkov v e-shope. Lekárne môžu tento produkt objednávať cez lekárenský veľkoobchod Phoenix s.r.o., pod nasledujúcimi kódmi.

APA kód: 2594555

PDK kód: 2594555

EAN kód: 8594189995025

Dodatočné parametre

Kategória: Ovulačné testy
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.02 kg
Dle Problému: Neznám své plodné dny
Použití: Neplodnost, Menstruace, Ovulace
Určení: Ženy
? FAQ-1: Môžem použiť ovulačný test k zabráneniu otehotnenia?
? FAQ-2: Ovplyvňuje alkohol alebo bežné lieky ovulačný test?
? FAQ-3: Ako dlho zostane farebná čiarka viditeľná?
? FAQ-4: Akonáhle vidím pozitívny výsledok, kedy je najlepší čas na pohlavný styk?
? FAQ-5: Teraz používam metódu bazálnej telesnej teploty (BBT). Nahradzuje tento test BBT?
? FAQ-6: Počas týchto plodných dní som obdržala pozitívny výsledok a mala som pohlavný styk. Neotehotnela som. Čo mám robiť?
? FAQ-7: Počas týchto plodných dní som obdržala pozitívny výsledok a mala som pohlavný styk. Myslím, že by som mohla byť tehotná. Ako skoro to zistím?
? FAQ-8: V akú dennú dobu by som mala test robiť? Musím použiť prvý ranný moč?
? FAQ-9: Ovplyvní množstvo vypitej tekutiny výsledky?
? FAQ-10: Prečo je nutné testovať dvakrát denne?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: