Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

Ja polycystické ovárie, partner 10% zdravých spermií

Dobrý deň,

prosím o radu s výberom vitamínov. S partnerom sa snažíme o bábätko, máme za sebou 2x neúspešné umelé oplodnenie metódou PICSI. Partner má bohužiaľ len 10% zdravých spermií – ostatné sú zdeformované. Ja bohužiaľ trpím syndrómom polycystických ovárií. Aké vitamíny sú pre nás prosím vhodné? Ďakujem za odpoveď T.S.

 

Vážená pani T.S.

Ďakujem za váš dotaz s tým spojenú dôveru v náš obchod. U partnera je treba podporiť kvalitu spermií, ktorú zaisťuje látka selén. Nájdete ho vo vitamínoch FertilMan alebo Yarilo Man. Za mňa by som pre partnera odporučila kombináciu FertilMan a Kotvičník FORTE a k tomu nemenej dôležitú psychickú pohodu a zdravý životný štýl.

Vo vašom prípade je treba najprv zistiť, či u vás dochádza k uvoľňovaniu vajíčka. Polycystické ovária môžu zapríčiniť anovulačné cykly a pokiaľ by ste neovulovala, nie je ani možné oplodnenie. Zistite teda túto skutočnosť pomocou bazálneho teplomeru a potom sa prípadne zameriame na vyrovnanie hormonálnej hladiny. Pokiaľ ste si istá, že k ovulácii dochádza, odporučila by som vám k hormonálnej regulácii extrakt z koreňa maca a extrakt z drmku, ktorý zaisťuje menštruačný komfort. K tomu navyše ideálne tinktúru z jarabiny vtáčej. Ešte sa opýtam, štítnu žľazu máte v poriadku?

Zatiaľ sa majte pekne a budem sa tešiť na vašu odpoveď.

S pozdravom a želaním krásneho dňa.

Tím Adiel.sk