Má ľahké špinenie pred periódou vplyv na otehotnenie?

Dobrý deň,

aký podporný prostriedok by ste mi prosím odporučili na otehotnenie? S manželom sa snažíme o druhé bábätko ¾ roka. Prvý chlapček bol na prvýkrát po stimulácii clostilbegytom, lebo u mňa nedochádzalo k ovulácii a bolo podozrenie na pco. Po pôrode som v poriadku, hormonálny profil je OK, menštruáciu mám pravidelnú. Avšak trápi ma špinenie pred menštruáciou (4-5 dní), doktori tvrdia, že to nevadí a nemá vplyv na otehotnenie. Cvičila som podľa Mojžíšovej asi 5 mesiacov, 1,5 mesiaca som brala Femigard, ale potom bolo špinenie ešte dlhšie, preto som ho vysadila. Beriem kyselinu listovú, manžel zobe vitamíny Selezink. Ďakujem za odpoveď V.S.

 

Vážená pani V.S.

Vzhľadom na to, že ste potrebovala prostriedky na podporu ovulácie a teraz navyše špiníte pred menštruáciou, trpíte zrejme nedostatočnou funkciou žltého telieska, teda hormonálnou nerovnováhou. Pre hormonálnu reguláciu by som vám vrelo odporučila extrakt z drmku.

Drmek je zároveň vhodné kombinovať s Gynexom, zvlášť pokiaľ potrebujete väčší hormonálny stimul. Cvičte ďalej cviky Ľudmily Mojžíšovej a pokiaľ by sa ovulácia a menštruácia nevyrovnali, znovu sa ozvite, spoločne niečo vymyslíme.

Prajem pekný deň a držím palce.

Tím Adiel.sk