Mám 47 rokov, môžem ešte otehotnieť?

Dobrý deň,

mám 47 rokov, manžel 40 rokov a snažíme sa o bábätko cca ½ roka. Počítame plodné dni, testovali sme ovuláciu pomocou FertilCare, ktorý ostával zakaždým niečo medzi obrázkom 1 a 2 a kapradiniek sme sa nedočkali, používali sme FERTILMAN a FERTILCARE, CONCEIVE PLUS a KOTVIČNÍK. Plodné obdobie sa objavilo vďaka testom IntiMed Quick test, ale ani potom nedošlo na tehotenstvo. Obaja si veľmi bábätko želáme, ja už mám 2 dospelé deti z prvého manželstva a obe tehotenstva prebehli v pokoji a bez ťažkostí. Už sme uvažovali aj o možnosti darovaného vajíčka, ale najradšej by sme dosiahli bábätka prirodzenou cestou. Môžete nám ešte niečo poradiť alebo sa máme zmieriť s tým, že to bez cudzej pomoci nepôjde?

 

Vážená pani Ž.D.

Predpokladám, že ovuláciu ste testovali s pomocou FertilControl Light, nie FertilCare. Pokiaľ sa kapradinky nezobrazovali, nebol v slinách prítomný hormón (LH) uvoľňujúci sa pri ovulácii. S postupujúcim vekom všeobecne hladina pohlavných hormónov klesá a aj keď sa môže menštruačný cyklus zdať v poriadku, k dozrievaniu a uvoľňovaniu vajíčka nemusí dochádzať. Vrelo odporúčam bylinku drmek. Drmek teraz ponúkame vo forme kapslí s pridaným vitamínom E. U partnera zachovajte kombináciu FertilMan a kotvičník a počas pohlavného styku stále používajte lubrikačný gél na podporu počatia.

A ja vám prajem, aby sa vytúžené otehotnenie konečne dostavilo.

S pozdravom a želaním krásneho dňa.

Tím Adiel.sk

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie