Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

Po vysadení antikoncepcie nedostávam menštruáciu

Dobrý deň,

mám 30 rokov a snažím sa otehotnieť. V 22 rokoch som vysadila antikoncepciu, od tej doby som nedostávala menštruáciu bez vyvolania injekciou a potom Clostilbegytu. Keď som sa s predchádzajúcim partnerom rozišla, doktor mi odporučil antikoncepciu, aby som „svoje dni“ dostávala pravidelne. Kývla som na to v 26 rokoch na jeden rok, od 27 rokov som bez antikoncepcie, stále bojujem s tým, že nedostávam menštruáciu. Narazila som na alchemilkový čaj, vďaka nemu som to zvládla bez lekárov. Teraz ale nezaberá ani pravidelné pitie alchemilky, skúšala som aj gynex, ale nič. Neviem, čo by mi pomohlo a bojím sa, že ma doktorka zase bude chcieť pchať tabletkami. Možno by som mala dodať, že mám väčšiu nadváhu, ale úspešne pomaly chudnem. Viem, že váha môže byť príčina, ale chvíľu potrvá, kým ju znížim, potrebovala by som poradiť, čo skúsiť do tej doby a predísť lekárskej chémii. Ďakujem K.T.

 

Vážená K.T.

Vaša situácia nás veľmi mrzí, ale presný problém určiť nedokážeme, keďže faktorov, prečo je perióda nepravidelná môže byť veľa.

Zo skúseností môžeme odporučiť Hemann Femigard, ktorý obsahuje rebríček prispievajúci k menštruačnému komfortu ženy. Čo sa týka alchemilkového čaju, tak rozhodne s užívaním neprestávajte. V našej ponuke ho máme buď v podobe sypanej vňate alebo ako tinktúru. Pri spoločnom užívaní s Femigardom, môže mať ešte lepšie účinky a efekt pôsobenia. Zmena vášho životného štýlu a chudnutia je tiež určite na mieste, dôležité je však všetky veci konzultovať s profesionálom, aby nedošlo ku zhoršeniu.

S pozdravom a želaním krásneho dňa.

Tím Adiel.sk