Pred rokom som vysadila antikoncepciu a nemôžem otehotnieť

Dobrý deň,

nemôžem otehotnieť, pred rokom som vysadila antikoncepciu, tak by som prosila nejakú radu. Asi na to len príliš myslím, vopred ďakujem.

M.H.

 

Vážená pani M.H.

Ako sama píšete, takže ťažko odhadnúť, kde je problém. Vašu plodnosť, aj plodnosť partnera, môžete jednoducho v pohodlí domova otestovať, ponúkame rýchle a overené testy plodnosti. V každom prípade vždy odporúčame správnu výživu (ponúkame vitamíny FertilCare) a posilnenie panvového dna (cvičenie na podporu plodnosti podľa Ľudmily Mojžíšovej). K tomu je vždy dobré užívať čaj na podporu plodnosti.

Druhým zásadným krokom pri plánovanom rodičovstve je dôležitá kontrola ovulácie. Vyskúšajte si ovuláciu spočítať na našej ovulačnej kalkulačke a zároveň ju strážte ovulačnými testmi. Pokiaľ by ste videla, že ovulácia neprebieha alebo je príliš slabá, odporúčam užívať drmek, ktorý zaisťuje menštruačný komfort.

Zároveň vždy odporúčam overiť u vášho gynekológa, či sa vajíčko naozaj v čase ovulácie uvoľňuje. Často sa telo tvári, že ovulácia prebieha, hormóny pracujú, ale vajíčko sa neuvoľní, preto takéto odporúčanie.

Tiež môžete vyskúšať Macu horskú, ktorá podporuje rovnováhu hormonálneho systému. Ponúkame tiež gél na podporu počatia, ktorý prispieva k ľahšiemu oplodneniu vajíčka a zvyšuje pravdepodobnosť počatia.

 

S pozdravom a želaním krásneho dňa.

Tím Adiel.sk