Porciované čaje ADIEL za 4,39 €. Využite silu byliniek.

Yarilo 400 THF - aktívna forma kyseliny listovej, 30 tabliet

Kód: 792
7,99 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Jedna tabletka Yarilo® 400 THF obsahuje 400 µg plne biologicky aktívneho folátu kyseliny listovej najnovšej generácie. Oproti bežnej kyseline listovej pôsobí okamžite a nepotrebuje metabolizáciu enzýmom MTHFR. Kyselina listová je kľúčová pre správny rast zárodočných tkanív počas tehotenstva a podporuje správny proces bunkového delenia. Foláty hrajú nezastupiteľnú úlohu pri príprave na tehotenstvo a počas všetkých fáz tehotenstva. Odporúča sa, aby všetky ženy udržovali vysokú hladinu folátu minimálne jeden mesiac pred plánovaným počatím a túto hladinu udržovali počas prvých troch mesiacov tehotenstva. Vegan. Bez laktózy. bez cukrov. Výživový doplnok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Yarilo 400 THF aktívna forma kyseliny listovej - doplnok stravy

Folát má významnú úlohu v normálnej syntéze aminokyselín, podporuje bunkové delenie a zaisťuje normálnu funkciu imunitného systému. Okrem toho prispieva k normálnej krvotvorbe a regulácii hladiny homocysteínu. Taktiež podporuje duševnú pohodu a znižuje mieru únavy a vyčerpania.

U tehotných žien je doplnkový príjem kyseliny listovej dôležitý na zvýšenie folátovej hladiny. Nízka hladina folátu u tehotných žien zvyšuje riziko vývoja chýb neurálnej trubice u plodu. Na dosiahnutie priaznivých účinkov sa odporúča denný príjem 400 μg folátu najmenej jeden mesiac pred plánovaným počatím a po dobu troch mesiacov po počatí. Folát tiež podporuje rast tkanív vo vnútri embrya počas tehotenstva. Cieľovou skupinou sú ženy v reprodukčnom veku.

Prečítajte si článok: Prečo je kyselina listová dôležitá pre správny vývoj bábätka. Hľadáte vhodné vitamíny pre vášho partnera? Vyskúšajte vitamínový komplex Yarilo man vo vreckách. Zvýšte svoje šance na počatie s novinkou značky AXONIA lubrikačným gélom Yarilo motility gél v aplikátoroch.


LEGISLATÍVA Radi by sme Vám oznámili všetky účinky byliniek, avšak NARIADENIE KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 zo 16. mája 2012, platné od 14.12 2012, ktorým sa zriaďuje zoznam schválených zdravotných tvrdení, nám neumožňuje uvádzať všetky účinky dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín.


Aké účinky má Yarilo Kyselina listová?

Quatrefolic® je prirodzená forma folátu, ktorá je vhodná pre osoby, ktoré majú z dôvodu zlej genetiky nižšiu schopnosť aktivácie kyseliny listovej na jej biologicky účinnú formu.

Kyselina listová sa tiež podieľa na procese delenia buniek, čím prispieva k správnemu vývoju embrya. Pozitívne ovplyvňuje rast zárodočných tkanív počas tehotenstva a syntézu aminokyselín. Podporuje normálny metabolizmus homocysteínu, ktorý je zásadný pre splynutie vajíčka a spermie. Ak metabolizmus homocysteínu neprebieha správne, môže dochádzať k narušovaniu enzýmov vajíčka a spermie homocysteínom, čo nedovolí ich splynutie.


Príprava a plánovanie tehotenstva

Foláty hrajú kľúčovú úlohu pri príprave na tehotenstvo av priebehu celého tehotenstva. Odporúča sa, aby všetky ženy udržovali vysokú hladinu folátu minimálne jeden mesiac pred predpokladaným počatím a túto hladinu udržovali počas prvých troch mesiacov tehotenstva.

Tehotenstvo

Správne "nasýtenie" tela má kľúčový význam, pretože foláty sú zodpovedné za správny vývoj nervového systému plodu. Nedostatok folátu môže zvýšiť riziko výskytu vrodených chýb, ako sú defekty neurálnej trubice, rázštep pery, poschodia a Downov syndróm u dieťaťa.

I. trimester – uzavretie neurálnej trubice nastáva už 28. deň tehotenstva. Táto krátka doba od oplodnenia zdôrazňuje dôležitosť ľahko vstrebateľných foriem folátu.

II. a III. trimester - dopyt po foláte rastie spolu s intenzívnym rastom tkanív u vyvíjajúceho sa plodu au matkinej placenty.


Dávkovanie a spôsob použitia

Zloženie: Obsah 1 tableta 400µg

Objemové činidlá: mikrokryštalická celulóza, fosforečnan vápenatý; leštiace látky: hydroxypropylmetylcelulóza, uhličitan vápenatý, mikrokryštalická celulóza, mastné kyseliny; protispekavé látky: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín; aktívny folát Quatrefolic® (glukosamínová soľ kyseliny (6S)-5-metyltetrahydrolistovej). BEZ LAKTÓZY, BEZ CUKROV, VEGAN

Dávkovanie
*DDD - Odporúčané denné dávkovanie/RVH - Referenčná výživová hodnota denného príjmu u dospelých

 Užívajte 1 tabletu denne.
V období plánovania tehotenstva, v tehotenstve a počas dojčenia:

• Najmenej jeden mesiac pred plánovaným otehotnením a ďalej po celú dobu prvého trimestra tehotenstva užívajte 1-2 tablety denne.
• V 2. a 3. trimestri tehotenstva a počas dojčenia užívajte 1 tabletu denne.


Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Doplnky stravy nie sú určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Nepoužívajte v prípade precitlivenosti alebo nekompatibility s ktoroukoľvek zložkou výrobku. Uchovávajte na chladnom a suchom mieste chránenom pred zdrojmi tepla. Neužívajte, ak je obal poškodený. Neužívajte po uplynutí doby použiteľnosti. Doba použiteľnosti sa vzťahuje na správne skladovaný výrobok v neotvorenom obale.

Dôležité informácie
Balenie: 30 filmom obalených tabliet v blistri

Skladovanie: Skladujte na chladnom suchom mieste (relatívna vlhkosť do 50%), pri izbovej teplote (12-25 ° C). Neskladujte na vlhkých miestach, ako sú kuchyne alebo kúpeľne. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neskladujte výrobok v blízkosti nebezpečných látok, ako je čpavok, benzín, acetón alebo horľavé látky, ktoré sa ľahko odparujú.

Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu uvedené na obale. Minimálna trvanlivosť: Dátum trvanlivosti je uvedená na obale.

Quatrefolic® je registrovanou ochrannou známkou Gnosis.
Yarilo® je registrovanou ochrannou známkou AXONIA, a.s.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre tehotné a dojčiace
Hmotnosť: 0.02 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: