Porciované čaje ADIEL za 4,39 €. Využite silu byliniek.

Innova Pharma ADEXUS hCG tehotenský krvný test

Kód: TT02
10,79 €
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Zistite svoje tehotenstvo už 8. deň po počatí. Ponúkame ADEXUS hCG tehotenský krvný test, ktorý si môžete urobiť kedykoľvek počas dňa. Krvný test dokáže rozpoznať tehotenstvo oveľa skôr ako z moču. Výsledky tehotenstva odhalíte už 8. deň od počatia. Adexus HCG tehotenský krvný test je zdravotníckym prostriedkom, pred použitím si pozorne čítajte písomnú informáciu. (ADEXUS hCG EXP:30.9.2023)

Detailné informácie

Podrobný popis

Tehotenský krvný test - zdravotnícky prostriedok

Tehotenský krvný test značky Innova Pharma je unikátnym produktom na českom trhu. Tento krvný test bol vyvinutý v Kanade a dokáže rozpoznať tehotenstvo už 8.-9. deň od oplodnenia. To je o 14 dní skôr ako z moču, keďže zistenie hormónu hCG v krvi je oveľa presnejšie.

Bojíte sa, že test je náročný na vykonanie? Pripravili sme pre vás inštruktážne video - celé video nájdete TU. 


Čím je ADEXUS hCG tehotenský krvný test unikátny?

Test ADEXUS hCG je rýchly imunologický test používaný na kvalitatívnu detekciu ľudského choriogonadotropínu (hCG) v ranom tehotenstve. Tento tehotenský krvný test dokáže zobraziť výsledok tehotenstva už počas 10 minút po nanesení kvapky krvi. Teda nie je potrebných viac testov či opakované testovanie ako to je v prípade tehotenských testov z moču, ktoré majú oveľa menšie percento spoľahlivosti.

 • preukázanie tehotenstva už 8. deň po počatí
 • možnosť testovania kedykoľvek počas dňa, nemusíte si strážiť prvý ranný moč ako je to pri testoch z moči

Prečo je testovanie z krvi rýchlejšie a presnejšie?

Hodnoty hCG v moči sú nižšie ako v krvi. Testovanie výšky hCG v krvi je oveľa citlivejšie ako testovanie z moču. To znamená, že krvný test dokáže rozpoznať tehotenstvo o niekoľko dní skôr ako z moču. Z klasického tehotenského testu na moč je možné tehotenstvo rozpoznať najskôr až po štvrtom týždni od poslednej menštruácie.

Aké sú ďalšie výhody krvného tehotenského testu?

Okrem rýchlosti odhalenia tehotenstva má ADEXUS hCG tehotenský krvný test ešte jednu veľkú výhodu. S testovaním nemusíte čakať do rána na prvý ranný moč, testovať môžete kedykoľvek počas dňa, pretože hladiny hormónu hCG nie sú ovplyvnené fázou dňa, ale dĺžkou gravidity (tehotenstva).

Čo znamená skratka hCG?

Hormón hCG je skratka pre hormón zvaný „Human chorionic gonadotropin“, tento hormón je uvoľňovaný do tela v prípade, keď je žena tehotná. Jeho hladina sa vyvíja a mení v závislosti od štádia tehotenstva. ADEXUS hCG Tehotenský test z krvi dokáže hormón hCG odhaliť už 8. - 9. deň od počatia. V tejto dobe je hormón v krvi v množstve desiatok až stoviek jednotiek. Hraničná hodnota hormónu hCG na rozpoznanie výsledkov krvným testom je 10 mIU/mL. Ostatné tehotenské testy z moču dokážu hormón detegovať až od 3. týždňa, kedy je hormón obsiahnutý v množstve tisícov jednotiek. Maximálny rast tohto hormónu je medzi 80. - 90. dňom tehotenstva (počítané od počatia), potom sa tvorba tohto hormónu znižuje a jeho obsah v krvi aj v moči opäť klesá.

Aké veľké množstvo krvi je potrebné, aby test ukázal výsledok?

Test dokáže detegovať výsledok tehotenstva z naozaj malého objemu vzorky krvi (35-40 μL). Stačí jedna kvapka krvi, ktorá je absorbovaná testom.


Návod na použitie ADEXUS hCG tehotenského testu

Pre ešte lepšie vykonanie testovania odporúčame pozrieť si ilustračné video.

Ako postupovať pri testovaní?

 1. Z balenia vyberte lancetu, odstráňte z nej ochranné viečko
 2. Prst, z ktorého budete odoberať vzorku krvi, vydezinfikujte (popr. si aspoň umyte ruky mydlom), premasírujte prst smerom ku končeku prsta tak, aby bol dobre prekrvený. Na odber vzorky odporúčame prstenník alebo prostredník.
 3. Priložte biely okraj lancety na konček prsta. Nepoužívajte stred alebo špičku prsta, keďže ide o najcitlivejšie oblasti prsta.
 4. Voľnou rukou držte daný prst a lancetu pevne zatlačte na testovacie miesto, potom ju uvoľnite. Nebojte sa vpichu, naozaj nebolí a je dôležité, aby ste sa správne pichli.
 5. Jemne masírujte prst smerom k oblasti vpichu, aby ste získali plnú veľkú kvapku krvi.

hCG-BLOOD-150x150

 

Prenos kvapky krvi na ADEXUS hCG tehotenský test 

 1. Priložte časť na aplikáciu vzorky k oblasti vpichu tak, aby sa dotkla kvapky krvi. Test majte priložený k bodu vpichu po celú dobu nasávania krvi na papierik.
 2. Nechajte vzorku krvi vystúpiť testom až do úrovne naplnenia. Ak vzorka nedosiahla úroveň naplnenia, masírujte prst, aby ste získali viac krvi až do tej doby, kým dôjde k nasatiu do celej úrovne testu.
 3. Počkajte 10 minút a vyhodnoťte výsledky v oblasti testovacieho okienka v kontrolnom mieste C a testovacom mieste T. (pozri obrázky)

krevni-test-odber

 Vyhodnotenie výsledkov testovania gravidity

 • Ak sa objaví na testovacom mieste T prípadne aj na kontrolnom mieste C prúžok s akoukoľvek intenzitou farby, je výsledok považovaný za pozitívny a vy ste s najväčšou pravdepodobnosťou tehotná.
 • Kontrolný prúžok C a testovací prúžok T sa môžu líšiť intenzitou farby. Intenzita testovacieho prúžku sa odlišuje podľa koncentrácie hCG prítomného vo vzorke. Avšak kvantitatívna hodnota hCG nemôže byť udávaná týmto kvalitatívnym testom.
 • Ak sa objaví prúžok LEN na mieste kontrolného prúžku C, výsledok je negatívny.
 • Ak sa neobjaví žiadny prúžok, test nebol vykonaný správne a výsledok je neplatný.

hCG-result-schematic-296x300

Očakávané výsledky

Hormón hCG pri negravidných ženách zvyčajne nie je testom ADEXUS hCG zistený. Koncentrácia hCG sú zvyčajne medzi 5 a 50 mIU/mL počas 1 týždňa gestačného veku alebo 3 týždňov po poslednej menštruácii. Úrovne hCG rapídne rastú, zdvojnásobujú sa zhruba každé dva dni. Ak je výsledok testu negatívny a tehotenstvo je odhadované, opakujte test po 2 a viac dňoch. Slabo pozitívny test môže byť potvrdený opakovaním testu po 2 a viac dňoch.


Upozornenie

Určené pre in vitro diagnostiku. Nie je určené deťom. Neaktuálne testy zlikvidujte a dokončené použité testy sú považované za biologicky nebezpečný odpad. Nepoužívajte test po vypršaní exspirácie. Test je určený len na jedno použitie. Nevystavujte mrazu, test môže byť vysokým mrazom znehodnotený.

Dôležité informácie

Balenie: Test je zabalený samostatne v tesniacom fóliovom obale s desikantom. Balenie obsahuje lancetu na jednorazový vpich. Návod na použitie.

Skladovanie: Skladujte v suchu pri izbovej teplote. Nevystavujte mrazu, test môže byť vysokým mrazom znehodnotený.

Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Nepoužívajte test po dátume spotreby, alebo ak je viditeľne poškodený.

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČO: 01388665. www.adiel.sk

Výrobca: Now Diagnostics, Inc., 1200 Stewart Place Springdale, Arkansas, USA 72764 www.nowdx.com 

Dovozca: INNOVA PHARMA s.r.o., Kratochvílova 562/1, Ostrava 70200, Czech republic, www.innovapharma.cz 

Dodatočné parametre

Kategória: Tehotenské testy
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.023 kg
Dle Problému: Testování těhotenství
Určení: Ženy
? FAQ-1: Koľký deň po počatí môže test detekovať hodnoty hCG?
? FAQ-2: Kedy je vhodné testovať?
? FAQ-3: Testovací kanálik na krv sa nenaplnil, ako mám postupovať (neplatný výsledok)?
? FAQ-4: Čo mám robiť, keď je môj test pozitívny?
? FAQ-5: Vyšiel mi pozitívny výsledok testu, ale tehotná nie som (falošne pozitívny výsledok).

Těhotenský krevní test

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: