O bylinkách sa vždy rozprávalo, že disponujú kúzelnou mocou. Znovuobjavená sila rastliny zvanej kotvičník zemný alebo Tribulus terrestris je toho dôkazom. Prečítajte si náš nový článok a objavte jeho silu a vplyv na zlepšenie plodnosti mužov a žien.


Čo je kotvičník zemný alebo Tribulus terrestris

Jedná sa o liečivú jednoročnú rastlinu so žltými päť početným kvetmi, o ktorej sa rozpráva, že má podobné účinky ako Viagra. Jej história pôvodu siaha až do ďalekej Číny a Japonska, kde obklopovala predovšetkým prímorské piesočné pláže. Postupom času sa však rastlina rozšírila po celom svete. Je súčasťou tzv. Ayurvédskej a čínskej medicíny, ktoré sú často označované ako jedna z najvýhodnejších a najúčinnejších foriem prirodzeného hojenia.

Viete že…
Kotvičník bol podrobený mnohým vedeckým štúdiám a výskumom. Na konci výskumu bolo preukázané, že kotvičník zemný má zdravotnú prospešnosť, celkovo pozitívne účinky na mentálnu i telesnú sviežosť a výrazne zlepšuje plodnosť mužov. Tu sú výsledky niektorých štúdií vykonaných pomocou TLSE (TLSE je výpis zo zemného zhryzom štandardizovaný aspoň na 45% protodioscínu):
1) Liečba významne zvýšila pohyblivosť spermií u 38 ľudí s idiopatickou oligospermiu. V niektorých prípadoch sa po opakovanej liečbe pozorovala normalizácia spermií, sprevádzaná zvýšenou hladinou luteinizačného hormónu a testosterónu a znížená hladina estradiolu.
2) Pacienti s jednostrannou alebo dvojstrannú hypotrofiou semenníkov a oligospermiou prejavili po liečbe zlepšenie v objeme ejakulátu, spermatozoidnej koncentrácií a pohyblivosti spermií.
3) Bolo zaznamenaných 31 tehotenstiev u 100 párov s neplodnosťou počas 12 mesačnej liečby TLSE.
4) U pacientov so zníženým libidom sa preukázalo značné zlepšenie po 30 dňoch. Libido sa zlepšilo aj u pacientov s chronickým zápalom prostaty.
5) Účinky liečby u žien liečených TLSE a stimulátorom ovulácie boli lepšie ako tie, ktoré boli liečené iba jedným z produktov.

Ako kotvičník zemný pomáha bojovať s neplodnosťou u mužov a žien?

Súčet pozitívnych účinkov tejto rastliny na ľudský organizmus je veľmi rozsiahly. Hoci to môže pôsobiť ako šarlatánstvo, všetky účinné látky, ktoré kotvičník obsahuje, sú preukázané klinickou štúdiou. My sa vám pokúsime v skratke vymenovať najdôležitejšie účinky kotvičníka, ktoré hrajú veľkú úlohu pri snahe o zlepšenie plodnosti muža a ženy.

Účinky kotvičníku na mužov:

 • zlepšenie plodnosti
 • zvýšenie kvality a kvantity spermií
 • nárast sexuálnej túžby
 • rýchlejšia regenerácia
 •               Zobraziť produkt >>>

  nárast svalovej hmoty

Účinky kotvičníku na ženu:

 • podpora ovulácie
 • vyššia šanca na dozretie vajíčka a jeho včasné uvoľnenie
 • zvýšenie libida
 • zmiernenie negatívnych klimakterických príznakov
 • zlepšenie psychického a telesného stavu

Všeobecné účinky kotvičníku:

 • napomáha pri chorobách obličiek, močových ciest
 • podporuje regeneráciu pečene
 • pomáha pri liečbe zápalových ochorení
 • normalizuje zvýšenú krvnú zrážanlivosť a regeneruje tkanivo
 • zlepšuje cirkuláciu krvi a pomáha pri liečbe srdcovej ischémie
 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi, napomáha pri cukrovke
 • pomáha pri dne, ušných šelestoch, pri zrakových poruchách a závratoch

Naši zákazníci sa často pýtajú, čo je vhodné spolu s kotvičníkom. My odporúčame kombináciu kotvičníku a doplnkov stravy podporujúce mužskú plodnosť FertilMan. Všetko ponúkame aj vo výhodnom balíčku pre vitalitu muža, ktorý obsahuje oba tieto produkty.

Aká forma kotvičníka je považovaná za najúčinnejšiu?

Túto otázku si ľudia kladú veľmi často, preto je na mieste objasniť jednotlivé formy spracovania tejto byliny. Podstata sily tejto rastliny je v koncentrácii účinných látok. To sa odvíja od formy spracovania tejto byliny.
Najefektívnejším spracovaním byliny kotvičníka je do formy extraktu čiže koncentrátu, ktorý vzniká na základe lúhovania samotnej rastliny pomocou média, to býva najmä voda. Silný výluh je následne pomocou špeciálnej technológie sušený na prášok, ktorý sa dávkuje do kapsúl. Výhodou koncentrátu je jeho oveľa vyššia absorpcia účinných látok ako oproti klasicky sekaným alebo mletým bylinkám. Extrakt so špecifickým pomerom (v našom prípade 4: 1) sa potom plní do kapsulí. Vhodné sú celulózové kapsule, ktoré ocenia najmä vegáni, vegetariáni a ľudia s vyššou hladinou cholesterolu.
Ďalším účinným spôsobom, ako spracovať kotvčiník, je forma tinktúry. Tá vzniká extrakciou účinných látok z púčikov či pukov rastlín do zmesi etanolu a glycerínu. Tieto tinktúry z púčikov radíme medzi takzvané gemmoterapeutika. Veľkou výhodou je, že aj keď rozpustíte tinktúru v inom médiu, ako je voda alebo čaj, odparí sa len alkohol, ale účinné látky zostanú v rovnakej koncentrácii, to uvítajú najmä ľudia, ktorí sa z nejakého dôvodu vyhýbajú alkoholu.
Slabšou formou kotvičníka je odvar z byliny čiže kotvičníkový čaj. Táto forma kotvičníka je vhodná pri vzájomnom užívaní s koncentrátom či tinktúrou, pretože pôsobí ako podporný prostriedok a zvyšuje účinky extraktov či tinktúr na ľudský organizmus.

Plod Kotvičníka zemného

Plod Kotvičníka zemného (Tribulus Terrestris)

Nezabúdajte…
Zázraky sa nedejú cez noc. Je preukázané, že akékoľvek bylinky a prírodné doplnky stravy majú svoju určitú moc, ktorá sa však prejaví až pri dlhodobom a pravidelnom používaní. Teda nie je potreba hneď hádzať flintu do žita, je potreba mať pevnú vôľu a trpezlivosť. Účinky byliniek sa dostavia v priebehu niekoľkých týždňov.