U väčšiny párov, ktoré majú problémy s počatím bábätka a nedarí sa im dlhší čas založiť rodinu, je to zvyčajne žena, ktorá hľadá príčiny. Mení svoju životasprávu, skúša babské rady, navštevuje všetky možné cvičenia, užíva podporné doplnky stravy a absolvuje veľa konzultácií aj lekárskych vyšetrení. To všetko preto, aby zistila, prečo sa im sen o vytúženom bábätku zatiaľ nesplnil. Muži, aj keď sa podľa posledných štatistík podieľajú na neplodnosti párov až v 50%, sa k lekárovi s týmto problémom príliš nehrnú. Dobrá správa je, že nepríjemné a pre niektorých mužov aj chúlostivé vyšetrenie u lekára je možné v dnešnej dobe nahradiť celkom spoľahlivým domácim testom plodnosti. Všetko diskrétne v pohodlí domova.

Ako urobiť mužský test plodnosti?

Pokial sa rozhodnete pre domáci test plodnosti, budete potrebovať balenie testu pre mužov a samozrejme tiež vašu vzorku ejakulátu. Pre zistenie čo najdôveryhodnejšieho výsledku testu je vhodné, aby ste sa zdržali akejkoľvek sexuálnej aktivity aspoň 3-5 dní pred odobraním vzorky, ktorú budete testovať. K úspešnému urobeniu testu je treba zmiešať spermu s tekutinou, ktorá je súčasťou balenia testu plodnosti pre muža a potom zmes naniesť na testovací prúžok. Ďalšie kroky sa trochu líšia v závislosti na značke tetsu.

K tým najspoľahlivejším a najpresnejším je možné zaradiť Adiel test mužskej plodnosti, ktorý dokáže určiť výsledok do 15 minút a to s 97% presnosťou. V pohodlí domova a úplne diskrétne sa tak môžete behom chvíle presvedčiť, či vaša sperma obsahuje dostatočnú koncentráciu spermií potrebných k úspešnému oplodneniu ženského vajíčka. V prípade, že sa test prejaví ako negatívny, je dobré ho po 10 týždňnoch opakovať. Pokial aj druhý test ukáže rovnaký výsledok, bude pravdepodobne nutná konzultácia s lekárom.


Značnú spojitosť s mužskou plodnosťou má tiež folikulostimulačný hormón (známy pod skratkou FSH), ktorý sa radí medzi hormóny, ktoré stimulujú rást a vývoj pohlavných orgánov nie len u žien, ale práve tiež u mužov. U párov, ktoré majú ťažkosti s počatím, sa práve tomuto hormónu venuje veľká pozornosť, pretože jeho hodnoty vedia spoľahlivo odhaliť prípadnú neplodnosť. Mužský FSH podporuje tvorbu a dozrievanie spermií. Na rozdiel od žien, u ktorých je kolísanie tohto hormónu v závislosti na fázi menštruačného cyklu bežné, sa u zdravých mužov hladina FSH nemení – od dospievania si drží stálu hodnotu a to až do konca plodného obdobia.


Je nutné vedieť, že nezáleží len na množstve

To, či môže muž oplodniť vajíčko svojej partnerky, nezáleží len na koncentrácii spermií v ejakuláte. Plodnosť muža totiž môže byť ovplivnená aj mnohými ďalšími aspektami. Jedným z dôležitých faktorov je tiež ich pohyblivosť a tvar. Životaschopnosť spermií však zatiaľ žiaden domáci test mužskej plodnosti zmerať nedokáže. Pokial sa teda test urobený doma javí opakovane pozitívne a boli vylúčené problémy s plodnosťou na strane ženy, bude pre muža pravdepodobne návšteva lekára nevyhnutná. Po vyhodnotení výsledkov odborného vyšetrenia potom lekár môže presne určiť, či je treba ďalších vyšetrení, prípadne liečba.

Dajte šancu prírode

Hoci je v dnešnej době veda takmer všemocná, nesmieme zabúdať, že nie vždy sa na ňu môžeme spoľahnúť. V niektorých okamihoch nášho života má stále hlavné slovo príroda. Aj keď teda podstúpite veľa vyšetrení, nemusí to nutne znamenať, že dostanete odpovede na to, prečo stále nie ste v očakávaní. Psychika a myseľ veľakrát ovplivňujú náš fyzický stav viac, ako si chceme pripustiť. Skúste sa preto zamerať na činnosti a věci, ktoré vám robia radosť, bavia vás a odprostite sa od zúfania si po bábätku. Možno práve voľnejší režim a menší tlak budú nakoniec tou správnou cestou k vysnívanému dieťatku.


Spôsobov, ako prírodnou cestou posíliť vitalitu, zdravie a kvalitu spermií, je celý rad. Veľmi nápomocný vám v tomto ohľade bude CONCEIVE PLUS MEN´S FERTILITY SUPPORT, ktorý vďaka kombinácii vitamínov a ďalších účinných látok prispieva ku zvýšeniu počtu kvalitných spermií a zlepšeniu ich pohyblivosti. Prevereným odborníkom na posilnenie mužskej plodnosti je tiež kotvičník zemný, ktorý môžete užívať nie len vo forme kapsulí, ale aj sypaného čaja. Príkladom je Adiel Kotvičník čaj, ktorý významne prispieva ku normálnej funkcii reprodukčného systému aj hormonálnej aktivity.