Hoci sa o nej príliš nehovorí, býva o veľa častejšia, ako si myslíte. Alergia na spermu, ktorá bráni prirodzenému počatiu bábätka a tiež negatívne ovplivňuje psychickú stránku oboch partnerov, sa v súčasnej dobe dotýka až 12% žien.

Alergia na spermu je vo svojej podstate rovnaká ako každá iná

Väčšina z nás si alergie najčastejšie spojí s peľom, prachom či nejakou potravinou. Málokomu by preto napadlo, že alergické ťažkosti sa môžu premietnuť aj do intímneho života. Alergia na spermu môže byť vrodená a sprevádzať tak ženu už od samého počiatku, inokedy sa objavuje až v priebehu rokov a to úplne nečakane.

Alergia na spermu je vo svojom jadre pomerne rovnaká, ako bežné formy alergie. Taktiež v jej prípade ide o prehnanú reakciu organizmu a celého imunitného systému na určité látky, v tomto prípade na tie, ktoré obsahuje mužský ejakulát. Telo ženy je potom jednoducho nastavené tak, že automaticky vytvára protilátky vôči ejakulátu partnera a bráni tak spermiám, aby sa dostali k pripravenému vajíčku.


Správna činnosť imunity je všeobecne veľmi dôležitá nie len pri alergii na spermu, ale aj počas snaženia o bábätko. Podporiť správnu funkciu tela, vrátane imunitného systému, dokážu prírodné kapsule Femina Natur, ktoré navyše prispievajú k regulácii pohlavných orgánov.


Ako sa alergia na spermu prejavuje?

Každá žena je iná, preto tiež príznaky alergie na spermu môžu byť zakaždým odlišné a inej intenzity. Zatial čo niektoré ženy pociťujú len mierne ťažkosti, ďalšie môžu zažívať až dramatické okamihy spojené s nadmernou reakciou organizmu. Veľa žien sa shoduje, že alergia na spermu má v podstate podobné prejavy ako napríklad mykóza.

Zásadnou indíciou ovšem je, či sa podobná reakcia skutočne dostaví po nechránenom pohlavnom styku. Alergia na spermu sa totiž spravidla objavuje hneď po kontakte ejakulátu s vaginálnou sliznicou. Zbystriť by ste preto mali v okamihu, kedy sa po styku objaví:

  • Viditeľné zarudnutie a pocit horúčavy okolo vagíny
  • Pálenie a svrbenie vo vaginálnej oblasti
  • Bolestivosť a opuch genitálu
  • Výsev vyrážky

Posilňovať imunitu a tiež harmonizovať stav ženského dzravia dokáže Tinktúra Jarabina, ktorá priaznivo ovpliňuje ženskú plodnosť. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C posilňuje imunitný systém a funguje aj ako prevencia.


Včasná liečba zvyšuje šancu na prirodzené otehotnenie

Taktiež v prípade alergie na spermu platí, že čím skôr sa začne liečiť, tým vyššia je šanca, že sa vám bábätko podarí počať prirodzenou cestou. Alergia na spermu sa môže zistiť nie len pri samotnom vyšetrení, ale aj v okamihu, kedy sa už dlhší čas snažíte o bábätko, a lekári sa snažia odhaliť príčinu, prečo sa vám to stále nedarí. Akonáhle sa alergia na spermu potvrdí, najčastejšie lekári ako k prvej pristupujú k liečbe formou podávania liekov, ktoré tlmia alergickú reakciu. Tie majú za cieľ nastaviť imunitu tak, aby na prítomnosť spermií fungoval imunitný systém správne.

U ľahších foriem alergie býva podávanie liekov veľmi účinné. Dosť často sa potom párom podarí otehotnieť a to úplne prirodzenou cestou. U ťažších prípadov ovšem spravidla neostáva nič iné, ako metódy umelého oplodnenia. Spermie sa potom zavedú priamo do maternice a protilátky nie sú v tu chvíľu schopné na nich účinkovať.


Pokial je vaša imunita správne podporená a zo strany odborníkov nič nebráni tomu, aby ste sa prirodzenou cestou pokúšali o bábätko, môžete vyskúšať klinicky testovaný lubrikačný gél BabyStart FertilSafe+, ktorý vďaka unikátnemu zloženiu pomáha spermiám na ceste k vajíčku. Jeho výhodou je, že neobsahuje parabény, ktoré sú častým pôvodcom vzniku alergií.


Kondom alebo prerušovaná súlož sú účinnou ochranou pred alergiou na spermu

Pokial sústavne netrpíte alergiou na latex, jednou z možností, ktorá výrazne eliminuje vznik alergie na spermu, je jednoznačne kondom. Niektorým ženám ale bohužial prezervatív nesedí, preto lekári odporúčajú prerušovanú súlož. V každom príprade je ale vždy nutné, aby sa sliznica nedostala do kontaktu s ejakulátom, dokial sa imunitný systém nezrovná a nepodporí správnou liečbou.

Psychická pohoda je základom úspechu

Problémy s počatím bývajú ťažké a zákonite sa podpisujú na psychickom stave oboch partnerov. Ovšem platí, že práve stres je v takej situácii najväčším nepriateľom. Nie je to jednoduché, ale čím viac budete na taký problém myslieť a obávať sa, ako to celé dopadne, tým viac sa môže celý stav zhoršiť. Optimismus a psychická pohoda vás naopak podporí na celej tej ceste za bábätkom. Verte, že aj tak sa vám podarí bábätko počať, aj keď to bude trvať o niečo dlhšie, ako ste si pôvodne želali.


Dvojzloškový bylinný čaj Restart s prírodnými kapsulami sú všestrannými pomocníkmi, kotrí priaznivo pôsobia na fyzickú aj psychickú pohodu ženy a muža. Pozitívne ovplivňujú všetky telesné funkcie, podporujú prirodzenú imunitu a pôsobia ako antioxidant.