CVIČENIA NA PODPORU OTEHOTNENIA: KTORÉ SKUTOČNE POMÁHAJÚ?

Vhodné cvičenia na podporu otehotnenia môžu splniť želanie párov, ktoré dlhší čas túžia po bábätku.

Je veľa párov, ktoré si prajú založiť rodinu. Väčšina z nich má za sebou niekoľko nepodarených pokusov, ktoré vyvolávajú potrebu nájsť v modernom svete pomocníka, ktorý ich podporí na ceste k bábätku. Jednou z možností sú nie len kvalitné a prírodné doplnky stravy, ktoré stabilizujú hormonálne hladiny a podporujú činnosť reprodukčného systému, ale aj cvičenia na podporu otehotnenia, ktoré často dokážu až zázraky.

Cvičenia na podporu otehotnenia sa stretávajú s úspechom

Pohyb a pravidelné cvičenie majú bezpochyby priaznivý vplyv na ľudské telo a zdravie. Správnym cvičením si udržíme dobrú kondíciu, zároveň tiež môžeme vďaka špeciálnym cvikom predchádzať zdravotným ťažkostiam či dokonca zmierniť menštruačné bolesti. Existuje veľa rôznych cvičebných metód, pri čom každá z nich ovplyvňuje inú oblasť tela. Ženy prirodzene vyhľadávajú cviky, ktoré formujú postavu a udržiavajú telo pevné a krásne. K tomu, aby žena začala pravidelne cvičiť, ju však nemusí priviesť len sen o dokonalej postave, ale aj túžba po bábätku. Pokiaľ si žena praje byť mamičkou a dlhší čas sa jej nedarí otehotnieť, často začne hľadať všemožné alternatívne spôsoby, ako si k vysnívanému tehotenstvu pomôcť. Jeden z týchto spôsobov predstavuje cvičenie na podporu otehotnenia. Medzi cvičenie na podporu otehotnenia bezpochyby patrí napríklad hormonálna joga alebo skúsenosťami mnohých žien overené cviky podľa Ľudmily Mojžíšovej.

Hormonálna joga

Ako už bolo povedané, pravidelné cvičenie celkovo zlepšuje kondíciu tela aj duše. Hormonálna jogová terapia HJT však predstavuje pre telo o veľa viac, ako len posilnenie svalov a zlepšenie držania tela. Hormonálna joga je prírodná liečebná metóda, ktorá sa skladá zo špeciálnych cvikov, ktoré boli vytvorené pre ženy trpiace hormonálnou nerovnováhou a s tým spojenými neduhmi. Pravidelné cvičenie hormonálnej jogy  spôsobuje, že sa hormóny v ženskom tele vracajú do prirodzenej rovnováhy, čím sa viditeľne zlepšuje kvalita života ženy. HJT je starostlivo premyslená zostava cvikov, ktoré sú zamerané na harmonizáciu hormónov v ženskom tele, vďaka čomu dochádza k zmierneniu nepríjemných symptómov menopauzy, premenštruačného syndrómu, akné, ale aj neplodnosti. Hormonálna jogová terapia zlepšuje celkový zdravotný stav, navracia telu rovnováhu a zvyšuje odolnosť proti stresu aj ďalším nepriaznivým vplyvom. Práve pre svoje pozoruhodné účinky na hormonálnu hladinu v ženskom tele je HJT vyhľadávanou metódou pri liečbe neplodnosti či ako sprievodné cvičenie na podporu otehotnenia po umelom oplodneniu.

Ako hormonálna jogová terapia pomáha?

 • Pomáha pri neplodnosti spôsobenou hormonálnou nerovnováhou
 • Zlepšuje pružnosť a ohybnosť tela
 • Posilňuje pľúca
 • Detoxikuje organizmus
 • Zvyšuje imunitu
 • Rieši problémy s nepravidelnou menštruáciou
 • Zmierňuje prejavy menopauzy
 • Pomáha pri inkontinencii
 • Zmierňuje padanie vlasov, lámavosť nechtov a akné
 • Odbúrava bolesti a kŕče
 • Zmierňuje migrény a depresie

 young-woman-practicing-yoga-home

Cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej

Väčšina žien sa niekedy stretla s pojmom „cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej“. Jedná sa o sériu špeciálnych cvikov, ktorá má žene pomôcť s otehotnením. Nech už ste o tom počuli od kamarátok, v diskusiách alebo inde, pravdepodobne vám tento druh cvičenia na podporu otehotnenia nebude úplne neznámy.

Počas svojej praxe v oboru rehabilitácie vytvorila Ľudmila Mojžíšová svoju vlastnú metódu, ktorú najprv praktikovala ako súčasť rehabilitácie športovcov. Postupom času bolo zistené, že má jej metóda rad ďalších pozitívnych účinkov na ľudské telo. Veľkému počtu pacientiek, ktoré u Ľudmily Mojžíšovej podstupovali rehabilitáciu kvôli pohybovým ťažkostiam, sa podarilo úspešne otehotnieť, hoci sa v minulosti dlhodobo liečili s neplodnosťou. Dnes je táto metóda veľmi rozšírená a odporúča sa predovšetkým u pacientiek, ktoré majú dlhodobé ťažkosti s otehotnením. Neskôr bola ministrom zdravotníctva metóda Ľudmily Mojžíšovej uznaná ako prvá voľba v liečbe funkčnej ženskej sterility. Cviky podľa Ľudmily Mojžíšovej majú však na telo o veľa rozsiahlejšie účinky a ovplyvňujú aj rad iných funkcií tela.

Ako cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej pomáha?

 • Pomáha od bolestí chrbta a skoliózy chrbtice
 • Pizitívne ovplyvňuje pravidelnosť menštruácie
 • Rieši ťažkosti s inkontinenciou a zápchou
 • Podporuje plodnosť
 • Znižuje bolesti vonkajších pohlavných orgánov a bolesť pri pohlavnom styku
 • Pozitívne pôsobí na nepriechodnosť vajcovodov
 • Skvalitňuje pohlavný styk a tiež pomáha ženám ktoré majú problémy s dosiahnutím orgazmu
 • Prináša podporu ženám, ktoré majú problémy s maternicou

Cvičenie na podporu otehotnenia podľa Ľudmily Mojžíšovej nie je nijako fyzicky náročné a zvládne ho naozaj každá žena v pohodlí domova. Úspešnosť tejto metódy je 30 – 33 % a pomáha predovšetkým ženám, ktoré majú dlhodobé problémy s otehotnením v dôsledku nedostatočnej činnosti pohlavných orgánov.

U niektorých žien sa môže napätie svalov panvového dna preniesť aj na vajcovody, maternicu a pošvu, čo negatívne ovplyvňuje ich prirodzenú funkciu. Ťažkosti v oblasti chrbtice zase pôsobia na nervy mieriace k pohlavným orgánom. Cviky na podporu tehotenstva podľa Ľudmily Mojžíšovej, ktoré sa skladajú zo série 22 cvikov, pomáhajú uvoľniť celkové napätie tela a podporujú správnu funkciu pohlavných orgánov. Aby však bola metóda cvikov na podporu tehotenstva účinná, je nutné zaradiť cvičenie do svojho každodenného režimu minimálne počas 6 mesiacov. V tomto ohľade vám veľmi pomôže šikovné DVD Metóda Ľudmily Mojžíšovej pre otehotnenie, ktoré obsahuje kompletný súbor všetkých cvikov vrátane názorných ukážok.

Cvičenie je v dnešnej uponáhľanej dobe niekedy opomíjané a podceňované a často sa k pravidelnému pohybu donútime až vo chvíli, kedy sa objavia bolesti chrbta či iné zdravotné ťažkosti. Avšak vďaka cvikom na podporu tehotenstva sa tisíckam žien splnil sen o vytúženom bábätku a ako bonus získali lepšiu kondíciu, čím pripravili svoje telo na pôrod. Skúsiť túto prelomovú metódu môžete aj vy a pokúsiť sa tak zvýšiť šance na prirodzené počatie.

 

ZDROJ:

https://www.yogajournal.com/lifestyle/fertile-ground