ALERGIA NA SPERMU KOMPLIKUJE SNAHU O POČATIE

Alergia na spermu môže ničiť partnerský život, ale tiež byť problémom, keď chcete otehotnieť.

Hoci sa o nej príliš nehovorí, býva o veľa častejšia, než si myslíte. Alergia na spermu, ktorá bráni prirodzenému počatiu bábätka a tiež negatívne ovplyvňuje psychickú stránku oboch partnerov, sa v súčasnej dobe dotýka až 12% žien.

Alergia na spermu je vo svojej podstate rovnaká ako každá iná

Väčšina z nás si alrgie najčastejšie spojí s peľom, prachom či nejakou potravinou. Málokomu by preto napadlo, že alergické ťažkosti sa môžu premietnuť tiež do intímneho života. Alergia na spermu môže byť vrodená a sprevádzať tak ženu už od samého počiatku, inokedy sa objavuje až v priebehu rokov a to úplne nečakane.

Alergia na spermu je v svojom jadre pomerne rovnaká, ako bežné formy alergie. Tiež v jej prípade ide o prehnanú reakciu organizmu a celého imunitného systému na určité látky, v tomto prípade na tie, ktoré obsahuje mužský ejakulát. Telo ženy je potom jednoducho nastavené tak, že automaticky vytvára protilátky voči ejakulátu partnera a bráni tak spermiám, aby sa dostali k pripravenému vajíčku.

Správna činnosť imunity je všeobecne veľmi dôležitá nie len pri alergii na spermu, ale aj počas snaženia o bábätku. Doplnok stravy Femina NATUR sú unikátne prírodné bylinné kapsule, v ktorých je spojená úžasná sila liečivých bylín, liečivých húb a tiež vitamínov a minerálov vo forme koncentrátu. Kombinácia obsiahnutých látok prispieva k normálnej funkcii hormonálneho systému.

Ako sa alergia na psermu prejavuje?

Každá žena je iná, preto tiež príznaky alergie na spermu môžu byť pokaždé odlišné a inej intenzity. Zatiaľ, čo niektoré ženy pociťujú len mierne ťažkosti, ďalšie môžu zažívať až dramatické okamihy spojené s nadmernou reakciou organizmu. Veľa žien sa zhoduje, že alergia na spermu má v podstate podobné prejavy ako napríklad mykóza.

Zásadnou indíciou však je, či sa podobná reakcia skutočne dostaví po nechránenom pohlavnom styku. Alergia na spermu sa totiž spravidla objavuje ihneď po kontaktu ejakulátu s pošvovou sliznicou. Zbystriť by ste preto mala v okamihu, kedy sa po styku objaví:

  • Viditeľné začervenanie a pocit horúčavy okolo vagíny
  • Pálenie a svrbenie v pošvovej oblasti
  • Bolestivosť a opuch genitálu
  • Výsev vyrážky

Včasná liečba zvyšuje šancu na prirodzené otehotnenie

Tiež v prípade alergie na spermu platí, že čím skôr sa začne liečiť, tým vyššia je šanca, že sa vám bábätko podarí počať prirodzenou cestou. Alergia na spermu sa môže zistiť nie len pri samotnom vyšetrení, ale aj v okamihu, kedy sa už dlhší čas snažíte o bábätko, a lekári sa snažia odhaliť príčinu, prečo sa vám to dlhodobo nedarí. Akonáhle sa alergia na spermu potvrdí, najčastejšie lekári ako prvé pristupujú k liečbe vo forme podávania liekov, ktoré utlmia alergickú reakciu. Tie majú za cieľ nastaviť imunitu tak, aby na prítomnosť spermií fungoval imunitný systém správne.

U ľahších foriem alergie býva podávanie liekov veľmi účinné. Dosť často sa potom párom podarí otehotnieť a to úplne prirodzenou cestou. U ťažších prípadov však spravidla neostáva nič iné, ako metódy umelého oplodnenia. Spermie sa potom zavedú priamo do maternice a protilátky nie sú v tu chvíľu schopné na nich účinkovať.

lubrikacni gely

Pokiaľ je vaša imunita správne podporená a zo strany odborníkov nič nebráni tomu, aby ste sa prirodzenou cestou pokúšali o bábätko, môžete vyskúšať klinicky testovaný lubrikačný gél BabyStart FertilSafe+, ktorý vďaka unikátnemu zloženiu pomáha spermiám na ceste k vajíčku. Jeho výhodou je, že neobsahuje parabény, ktoré sú častým pôvodcom vzniku alergií.

Kondóm alebo prerušovaná súlož sú účinnou ochranou pred alergiou na spermu

Pokiaľ sústavne netrpíte alergiou na latex, jednou z možností, ktorá výrazne eliminuje vznik alergie na spermu, je jednoznačne kondóm. Niektorým ženám ale bohužiaľ prezervatív nesedí, preto lekári odporúčajú prerušovanú súlož. V každom prípade je ale vždy nutné, aby sa do tej doby, dokiaľ sa imunitný systém nevyrovná a nepodporí správnou liečbou, sliznica nedostala do kontaktu s ejakulátom.

Psychická pohoda je základom úspechu

Problémy s počatím bývajú ťažké a zákonite sa podpisujú na psychickom stave oboch partnerov. Avšak platí, že práve stres je v takej situácii najväčším nepriateľom. Nie je to jednoduché, ale čím viac budete na taký problém myslieť a obávať sa, ako to celé dopadne, tým viac sa môže celý stav zhoršiť. Optimizmus a psychická pohoda vás naopak podporia v celej tej ceste za bábätkom. Verte, že aj tak sa vám podarí bábätko počať, hoci to bude trvať o niečo dlhšie, ako ste si pôvodne želali.

 

ZDROJ:


https://www.healthline.com/health/healthy-sex/semen-allergy