KTORÉ MILOSTNÉ POLOHY ZVYŠUJÚ ŠANCE NA OTEHOTNENIE?

Vyskúšajte so svojim partnerom milostné polohy, ktoré vám pomôžu k počatiu bábätka.

Najlepšie milostné polohy pre počatie

Veľa párov, ktoré sa už dlhší čas snažia o bábätko, rieši, aké milostné polohy sú pre počatie najlepšie. Otehotnieť je síce možné prakticky v akejkoľvek polohe, aj tak ale platí, že čím kratšiu vzdialenosť musí spermia prekonať na ceste k vajíčku, tým väčšia je šanca, že sa rýchlejšie a vo väčšom množstve dostanú ku svojmu cieľu. Medzi všetkými praktikami sa ukrýva hneď niekoľko milostných polôh, ktoré dokážu spermie dopraviť čo najbližšie k hrdlu maternice. Ktoré z nich to sú?

Podporiť počatie môžete použitím lubrikačného gélu, ktorý dokáže spríjemniť intímne chvíľky a zároveň je priateľský voči spermiám. Veľmi dôležité je ale tiež správne načasovanie. Nezabudnite si pre vysledovať svoje plodné dni. Vyskúšať môžete šikovný ovulačný test SeeNow, ktorý vám prezradí, kedy prišla ideálna chvíľa na počatie bábätka 

Poloha lyžičkypoloha-lzicky-150x150

Jednou z osvedčených praktík je poloha lyžičky, kedy si žena ľahne na pravý alebo ľavý bok, ľahko pokrčí nohy v kolenách a muž do nej odzadu preniká. Táto milostná poloha je plná romatntiky a citu, zároveň je veľmi príjemná, pohodlná a prináša veľa výhod z hľadiska stimulácie ženy. Pozícia lyžičky je vhodná nie len pre páry snažiace sa o bábätko, ale aj povolená tiež ženám do piateho mesiaca tehotenstva.

Prečo je vhodná?

Počas polohy lyžičky je nastavený ten správny uhol, čo veľmi ocenia práve spermie, ktoré majú možnosť dostať sa hlbšie, blízko k maternicovému hrdlu. Po ceste ich navyše čaká minimum prekážok, preto môžu rýchlejšie oplodniť pripravené vajíčko.

Poloha odzadupoloha-zezadu-150x150

Rovnako šikovná je poloha odzadu, kedy partnerka kľačí na všetkých štyroch a muž stojaci za ňou do nej preniká. Žena sa môže opierať buďto dlaňami alebo lakťami. Milostná poloha odzadu je veľmi obľúbenou pozíciou, ktorá je príjemná a predovšetkým potom účinná v zmysle otehotnenia.

Prečo je vhodná?

Poloha odzadu umožňuje hlboký prienik, zároveň v ideálnom uhle, vďaka ktorému vzniká minimálna vzdialenosť medzi penisom a maternicovým čípkom. Spermie tak čaká podstatne kratšia cesta k vajíčku. Milostná poloha odzadu je veľmi vhodná u žien so zaklonenou maternicou, ktorá býva jednou z príčin problémov s otehotnením.

Pokiaľ chcete, aby šance na otehotnenie opäť o niečo vzrástli, odpočívajte aspoň 20 – 30 minút po pohlavnom styku, než sa spermia stačí doručiť k vajíčku. Všeobecne sa po styku odporúča využiť polohu sviečky alebo pritiahnuť nohy k telu. Rovnako dôležité je počkať s hygienou bezprostredne po styku. Čím viac spermií po milostnom akte unikne von, tým menšia je pravdepodobnosť otehotnenia.

Misionárska polohamisionarska-poloha-150x150

Značne obľúbenou polohou z hľadiska počatia bábätka je taktiež klasická misionárska poloha, počas ktorej partnerka leží na chrbte a muž do nej preniká. Pokiaľ si navyše partnerka podloží kríže vankúšom, možnosť otehotnenia sa opäť o niečo zvyšuje.

Prečo je vhodná?

V priebehu misionárskej polohy dochádza k žiaducemu uhlu a hlbokému prieniku, kedy sa penis ocitá blízko maternicového čípku. Vďaka tomu môžu spermie ľahšie preniknúť do maternice. Pošva je v tú chvíľu naklonená smerom dole k čípku, preto majú spermie cestu k vajíčku o veľa jednoduchšiu. Spermiám pri tom výrazne napomáha zemská príťažlivosť.

Mnohí odborníci tvrdia, že pokiaľ žena pri sexu dosiahne orgazmu, je väčšia šanca na počatie bábätka. Počas orgazmu dochádza ku sťahom maternice, ktoré pomáhajú spermiám rýchlejšie doputovať priamo k vajíčku.

Každý pohlavný styk si naplno užívajte a nerobte ho len za účelom otehotnenia. Milujte sa skrátka v okamihu, kedy túžite po vzájomnej blízkosti a nebojte sa chvíľku nesnažiť. V opačnom prípade sa môže stať, že sa u vás vyvinie psychický blok, ktorý vám bude bez vášho vedomia brániť v otehotnení. Nebojte sa vypnúť a naladiť sa s partnerom na romantickú vlnu, ktorá vás isto čo nevidieť dovedie za vysnívaným bábätkom.

A čo potom?

Nezabúdajte, že u ženy je ešte dôležité zhruba 15 – 20 minút ostať ležať na chrbte. Môžete si pod seba dať vankúšik, vďaka ktorému sa dostanete do ideálnej polohy, vďaka ktorej sa zvyšuje šanca spermií dostať sa na správne miesto. V prípade, že sa po milovaní ihneď zdvíhate a odchádzate, tak vo vás sperma nemá šancu ostať, čím sa šanca na počatie zníži.

 

ZDROJ:

https://www.thebump.com/a/best-sex-positions-for-getting-pregnant

https://www.parents.com/getting-pregnant/fertility/best-sex-position-to-conceive/