PLÁNUJETE POČATIE BÁBÄTKA? NALAĎTE SA NA TU SPRÁVNU NÁLADU

Psychická pohoda je pre počatie bábätka rovnako dôležitá ako dobrá fyzická kondícia. Ako sa naladiť na tu správnu atmosféru?

V okamihu, kedy ste sa s partnerom zhodli, že založíte rodinu, prišlo jedno z najkrajších životných rozhodnutí. U niektorých párov býva počatie bábätka úplne nekomplikované, v iných prípadoch to tak ľahké byť nemusí. V každom prípade je ale dobré vedieť, čo vám bezpochyby prospeje vo chvíli, kedy sa začínate snažiť o dieťatko. Na čo sa zamerať?

Pre počatie bábätka si vyberte ideálny čas

Psychická pohoda je jedna z najdôležitejších vecí, ktorá kormidluje vašu snahu o počatie bábätka. Stres, pocit napätia, vyčerpanie alebo depresie. Presne to negatívne ovplyvňuje duševnú kondíciu, ktorá vo väčšine prípadov funguje ako neviditeľná brzda vo vašom snažení. Je preto dôležité si pre počatie bábätka vybrať vhodnú dobu, kedy vaše myšlienky budú naladené na pohodovú atmosféru. Skvelým príkladom je obdobie Vianoc, ktoré sú sviatkom lásky, pohody a pokoja. V tú chvíľu neriešime problémy všedných pracovných dní. Sme tu len pre seba a svoju rodinu, s ktorou sa pri pečeniu pečiva, balenia darčekov a zdobenia stromčeka pripravujeme všetko podstatné pre najkrajšie sviatky v roku. A práve takej pohody je treba využiť. Naša aj partnerova myseľ je v tú chvíľu vyrovnaná, očistená od problémov a dostatočne upokojená, skrátka ideálne pripravená na počatie bábätka.

Nezabúdajte na dostatočný relax a odpočinok

Vianočné sviatky sú priamo ako stvorené nie len pre harmóniu psychiky, ale tiež pre relax aj odpočinok, ktorý je pre počatie bábätka taktiež nesmierne dôležitý. Ostatne vždy platí, že fyzická kondícia ide ruku v ruke s tou duševnou. Doprajte si preto pravidelný spánok, voľný čas využite na prechádzky s partnerom, prečítajte si peknú knižku a vymyslite ďalšie činnosti, u ktorých sa spolu zasmejete alebo len tak oddýchnete. Dôležité hlavne je, aby ste boli spolu. Usmievaví a pozitívne naladení.

young-woman-hugging-man-near-decorated-fir-tree

Využite voľný čas na cvičenie

Hoci sú vianočné sviatky spojené s prípravami, určite si aspoň trochu času vyčleňte aj na nejaký ten pohyb, ktorý prospeje nie len telu, ale aj duši. Nemusí pri tom ísť o nič veľké. Aj malá prechádzka naprieč lesnou cestou alebo ľahké cvičenie inšpirované jogou dokáže zázraky. Vaše telo sa tým krásne pretiahne, uvoľní a prekrví. Spolu s tým môžete spojiť aj cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej, ktoré je všeobecne odporúčané u žien túžiacich po bábätku. Jeho osvojenie sa ostatne bude hodiť nie len v rámci snaženia o potomka, ale aj po pôrode, kedy je treba spevniť panvové svalstvo a tiež ochabnuté brušné svaly.

Pojmite stravovanie trochu inak

Predstava, že si o vianočných sviatkoch nezobneme pečiva alebo sa budeme so smutným výrazom pozerať na zemiakový šalát, ktorý by sme jesť nemali, je takmer nepredstaviteľná. Zdravý životný štýl je síce kľúčom k rýchlemu a ľahkému počatiu bábätka, avšak poďme sa na to pozrieť z trochu iného uhla. Pre veľa žien je veľké odopieranie si niečoho, čo majú tak rady, trochu stresujúce a pokiaľ už si niečo také doprajú, nastanú výčitky svedomia. Nebojte sa preto zhrešiť a pokojne si užite tanierik pečiva, na ktorý ste sa celý rok tešili. Buďte skrátka v pohode, spokojná a bez výčitok svedomia.

Na čo by sme ale zabúdať rozhodne nemali, sú vitamíny, ktoré je vždy vhodné doplniť a v prípade, že plánujete počatie bábätka, to platí dvojnásobne. Prospejú nie len ženám, ale aj budúcim oteckom.

Ideálne vitamíny pre mužov

Muži by sa mali zamerať najmä na dostatočný prísun kyseliny listovej (ideálne folátu), vitamínu E, ktorý funguje ako silný antioxidant a tiež zinku, ktorý prispieva k normálnej plodnosti a reprodukcii. Od veci však nie je tiež zásobenie sa selénom, horčíkom, vitamínmi skupiny B, vitamínom C, L-karnitínom aj L-arginínom.

Väčšinu týchto zložiek môžete objaviť v produkte FertilMan či Yarilo Man.

Ideálne vitamíny pre ženy

V prípade žien je vôbec najlepšie spoľahnúť sa na kombináciu kyseliny listovej, vitamínu D3, vápnika, vitamínu B6 a B12, vitamínu C aj magnézia. Zatiaľ, čo kyselina listová prispieva ku správnemu rastu zárodočných tkanív a podieľa sa na správnom procese delenia buniek počas tehotenstva, vitamín D3 pozitívne pôsobí na proces delenia buniek, udržiava zdravý imunitný systém a udržiava normálny stav kostí, zubov, tkanív aj svalov. Za zmienku tiež stojí aktívny folát Quatrefolic®, ktorý je okamžite účinný v ľudskom organizme. Podieľa sa na procese delenia buniek a tiež podporuje rast zárodočných tkanív počas tehotenstva. Nízka hladina folátu u tehotných žien je rizikovým faktorom pre vznik vád neurálnej trubice u vyvíjajúceho sa plodu. Vitamíny je potom dobré užívať minimálne jeden mesiac pred plánovaným počatím.

Niektoré z týchto vitamínov sú obsiahnuté v produktoch ADIEL FERTIL MUM 1YARILO Mg aj YARILO einstein 1.

Na záver vám chceme popriať krásne a pohodvé prežitie Vianoc a predovšetkým, aby sa vám počas nich splnilo vaše želanie – podarilo sa počatie vytúženého bábätka.