ROZHOVOR VEDENÝ INDIANKY.CZ SO ZAKLADATEĽOM E-SHOPU OTEHOTNET.CZ: Naše začiatky boli plné entuziazmu

Zaujímalo vás niekedy, čo stojí v pozadí najznámejšieho fertility e-shopu v ČR? Nás áno! Iniciatívy totiž nie je nikdy dosť. Na otázky odpovedal Ing. Stanislav Kameníček, zakladateľ značky Adiel a e-shopu otehotnet.cz.

*Nejde o sponoziring ani platenú reklamu, proste nás to zaujímalo a podelíme sa o to s vami*

 Indianky.cz

„Neplodnosť je veľký strašiak poslednej dekády, ktorou si prechádza čím ďalej častejšie veľké množstvo párov rôznych vekových kategórií. Príčin neplodnosti je veľa, jednou z nich je určite aj fakt, že sa plánovanie bábätka odsúva na stále neskorší vek. To bol aj prípad manželky zakladateľa tohto projektu. Pár sa snažil otehotnieť už nejakú chvíľu, ale pred tým, ako by podstúpili umelé oplodnenie, rozhodli sa využiť pomoc prírody. Ta ich doviedla nie len k duševnému pokoji, ale tiež k vytúženému potomkovi. Manželský pár sa potom rozhodol, že svoje poznatky využije k tomu, aby pomohol aj ostatným párom na ich ceste k otehotneniu.“

 

Čo vás viedlo k založeniu 1. e-shopu so zameraním na otehotnenie a plodnosť? Vzpomínate si, kedy ste dostali prvotný nápad?

Presne si na to vzpomínam. Bolo to niekedy okolo roku 2000, kedy sa objavovali centrá asistovanej reprodukcie a veľa našich známych riešilo problém s otehotnením. Chceli sme s manželkou pomôcť našim známym a začali sme po svete hľadať dostupné možnosti. Našli sme niekoľko zahraničných partnerov a českých výrobcov, nechali si postaviť e-shop, z úspor objednali prvé zbožie a potom sme po týždni oslávili prvú objednávku.

Aké boli vaše začiatky, bol to dlhý proces? Je niečo, čo vás prekvapilo?

Naše začiatky boli plné entuziazmu a chute do roboty motivované snahou pomôcť ľuďom k tomu najdrahšiemu – k vlastnému bábätku. Prekvapilo nás, že v okolitých krajinách existuje rad výrobkov, ktoré k dosiahnutiu cieľa pomáhali. Neustále sme hľadali a stále hľadáme novinky.

Je v dnešnej dobe trh presýtený doplnkami stravy na plodnosť a otehotnenie či naopak?

Neriešim presýtenosť trhu, ale snažíme sa dodávať to najlepšie, čo je možné a čo máme overené a s čím sú tie najlepšie skúsenosti ako u nás, tak aj vo svete a naši zákazníci to veľmi oceňujú.

S akými doplnkami máte osobnú skúsenosť?

Osobnú skúsenosť mám predovšetkým s Macou, ktorú dovážame priamo z Peru od prevereného dodávateľa a osobne pociťujem všetky priaznivé účinky.

Aká je vaša vízia do budúcna?

Podarilo sa nám vytvoriť skvelý profesionálny tým a vynikajúce portfólio výrobkov, ktoré predávame buď priamo alebo aj prostredníctvom lekární. Do budúcna chceme udržať stále tú najvyššiu kvalitu našich výrobkov a služieb a ďalej vyvíjať nové výrobky pod vlastnou značkou Adiel v spolupráci so špičkovými odborníkmi ako v Českej republike, tak aj vo svete.

Aké budú trendy v oblasti liečby neplodnosti v nasledujúcich rokoch?

Neplodnosť, ako fenomén tejto doby bude stále vyšší ako u mužov, tak aj u žien, vďaka súčasnému životnému štýlu plného stresu, sedavého zamestnania u počítača či za volantom auta a nekvalitnému stravovaniu. Boli by sme radi, keby sme našou aktivitou prispeli k riešeniu tohto problému.

Je niečo, čo by ste chceli vzkázať párom, ktoré sa snažia počať? Na čo by vedľa doplnkov stravy nemali zabúdať?

Určite by som im chcel vzkázať, aby si verili, aby vyskúšali všetky prírodné, prirodzené spôsoby a produkty. My budeme robiť vždy všetko pre to, aby také produkty u nás našli. Dôkazom úspešnosti našej správnej cesty a roboty je veľa pozitívnych a ďakovných správ našich zákazníkov, ktorý sa už tešiť zo svojho bábätka.

 Ing. Stanislav Kameníček, zakladatel značky Adiel a e-shopu otěhotnět.cz

 

Odkaz:

https://indianky.cz/rozhovory/zakladatel-otehotnet-cz-nase-zacatky-byly-plne-entuziasmu/