PREČO JE DÔLEŽITÁ SPRÁVNA ČINNOSŤ PEČENE PRE OTEHOTNENIE?

Zaujíma vás, ako dôležitá je funkcia pečene pre otehotnenie? Prečítajte si náš zaujímavý článok.

Chcete poznať súvislosť medzi zdravím vašej pečene a plodnosťou? Zaujíma vás, prečo je ich správna funkcia dôležitá pre otehotnenie? Pripravili sme pre vás ďalší zaujímavý článok a odpovedali na niekoľko častých otázok.

Aký je všeobecný význam pečene?

Ako isto viete, pečeň patrí medzi najväčšie a najdôležitejšie orgány ľudského tela, od ktorej závisia ostatné orgánové sústavy, a preto je jej zdravie a správna funkcia pre život veľmi nevvyhnutná. Vaša pečeň je miesto, kam smeruje prevažná väčšina toho, čo do svojho organizmu dodávate zvonku. Má kľúčovú úlohu v metabolizmu sacharidov, tukov aj bielkovín. V pečeni vznikajú niektoré hormóny a zároveň v nej prebieha odstránenie hormónov z tela (degradácia, inaktivácia).

Hlavné funkcie:

  • metabolizuje cukry, tuky a bielkoviny
  • tvorí žlč, ktorá sa podieľa na štepeniu tukov v organizmu
  • detoxikuje organizmus
  • je orgánom krvi tvorby
  • syntetizuje protilátky v tele
  • vznikajú tu určité hormóny a tiež sa tu nadbytočné hormóny degradujú
  • pomáha obnovovať a riadiť telo aj činnosť ostatných orgánov

Viete, že pokiaľ pečeň nefunguje na 100%, má to veľký dopad na reprodukčné orgány ženy ako je maternica, maternicová sliznica apod.? To je jeden z mnohých dôvodov, prečo v dnešnej dobe majú mladé páry problém s počatím. Prvotná fáza zanesenia pečene nepoznáte, preto nie je na škodu nechať si urobiť odborné vyšetrenie lekárom.

Prečo je detoxikácia dôležitá?

Náš organizmus je v priebehu rokov zaťažovaný a niekedy tomu nedokážeme zabrániť. Do tela sa dostávajú rôzne škodlivé látky z potravín, ktoré denne konzumujeme, z dlhodobého užívania liekov, z chemikálií obsiahnutých v zboží z drogérie a v prvom rade zo stresu, ktorý je pre dnešnú hetkickú dobu tak typický. Preto je veľmi dôležitá detoxikácia organizmu ako u ženy, tak aj u muža. Pretože pri plánovanom počatí je treba, aby nastala telesná a zdravotná rovnováha u oboch. U ženy sú ohrozené predovšetkým pohlavné hormóny a menštruácia, u mužov najmä kvalita spermií a tiež erekcia.

Súčasťou tohto cyklu je v prvom rade správna života správa. Fajčenie, konzumácia alkoholu, drog a nekvalitná strava sú kľúčom ku zlej činnosti tohto orgánu, preto je podstatné dbať na kvalitu života a všetkých vecí s tým spojených.

Pretože si uvedomujeme, ako detoxikácia úzko súvisí s plánovaným tehotenstvom, do našej ponuky sme zaradili detoxikačné náplasti BioMagick, ktoré odvádzajú nežiadúce látky z tela von pomocou reflexných bodov na chodidlách. Vhodné je aj užívanie bylinných čajov, ktoré pri pravidelnom a správnom užívaní napomáhajú obnove správnej činnosti pečene a celého organizmu. Zároveň pôsobia ako tzv. drenážny prostriedok, čím podporujú detoxikáciu organizmu a odstraňovanie škodlivých látok z tela.

Odporúčame našu výhodnú sadu Regenerácia obsahujúcu Maca 100% PURE v prášku, Serafin sypaný čaj Pečeň, Serafin čajový koncentrát Prekyslenie.

Prečo stojí za zmienku užívanie antikoncepcie?

Pokiaľ sa bavíme o problémoch s funkciou pečene s následným dopadom na plodnosť a počatie, musíme do tejto témy zakomponovať aj antikoncepciu. Hneď na začiatku je treba určiť, čo tento pojem znamená a na akom princípe funguje. Jedná sa o prostriedok, ktorý má svojim účinkom zabrániť nechcenému tehotenstvu u ženy.

Účinky antikoncepcie delíme na:

  • primárne (zabránenie ovulácie podávaním syntetických hormónov)
  • sekundárne (ak dôjde k ovulácii, zabráni uhniezdeniu embry do sliznice maternice)

V prípade, že žena po dlhodobom užívaniu antikoncepciu vysadí, musí regenerovať sliznicu maternice, aby mohlo dôjsť k uhniezdeniu vajíčka. S tým súvisí aj regenerácia a prečistenie pečene od nežiadúcich látok, ktoré sa za dobu užívania mohli v tele usadiť. Čistá pečeň, zdravá maternica a dobrá krvná cirkulácia sú nevyhnutné ku správnemu reprodukčnému zdraviu ženy.

O pozitívnych účinkoch byliniek na pečeň sa môžete viac dočítať aj v našom novom HERBÁRI, ktorý vám presnejšie určí, ktorá bylina je na čo vhodná a ako sa dá užívať.

 

Zdroj:

https://www.virova-hepatitida.cz/aktualne/jatra-nezastupitelny-organ-jak-funguji-a-k-cemu-slouzi-1270

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie