Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

PREČO JE DÔLEŽITÁ SPRÁVNA ČINNOSŤ PEČENE PRE OTEHOTNENIE?

Zaujíma vás, ako dôležitá je funkcia pečene pre otehotnenie? Prečítajte si náš zaujímavý článok.

Chcete poznať súvislosť medzi zdravím vašej pečene a plodnosťou? Zaujíma vás, prečo je ich správna funkcia dôležitá pre otehotnenie? Pripravili sme pre vás ďalší zaujímavý článok a odpovedali na niekoľko častých otázok.

Aký je všeobecný význam pečene?

Ako isto viete, pečeň patrí medzi najväčšie a najdôležitejšie orgány ľudského tela, od ktorej závisia ostatné orgánové sústavy, a preto je jej zdravie a správna funkcia pre život veľmi nevvyhnutná. Vaša pečeň je miesto, kam smeruje prevažná väčšina toho, čo do svojho organizmu dodávate zvonku. Má kľúčovú úlohu v metabolizmu sacharidov, tukov aj bielkovín. V pečeni vznikajú niektoré hormóny a zároveň v nej prebieha odstránenie hormónov z tela (degradácia, inaktivácia).

Hlavné funkcie:

  • metabolizuje cukry, tuky a bielkoviny
  • tvorí žlč, ktorá sa podieľa na štepeniu tukov v organizmu
  • detoxikuje organizmus
  • je orgánom krvi tvorby
  • syntetizuje protilátky v tele
  • vznikajú tu určité hormóny a tiež sa tu nadbytočné hormóny degradujú
  • pomáha obnovovať a riadiť telo aj činnosť ostatných orgánov

Viete, že pokiaľ pečeň nefunguje na 100%, má to veľký dopad na reprodukčné orgány ženy ako je maternica, maternicová sliznica apod.? To je jeden z mnohých dôvodov, prečo v dnešnej dobe majú mladé páry problém s počatím. Prvotná fáza zanesenia pečene nepoznáte, preto nie je na škodu nechať si urobiť odborné vyšetrenie lekárom.

Prečo je detoxikácia dôležitá?

Náš organizmus je v priebehu rokov zaťažovaný a niekedy tomu nedokážeme zabrániť. Do tela sa dostávajú rôzne škodlivé látky z potravín, ktoré denne konzumujeme, z dlhodobého užívania liekov, z chemikálií obsiahnutých v zboží z drogérie a v prvom rade zo stresu, ktorý je pre dnešnú hetkickú dobu tak typický. Preto je veľmi dôležitá detoxikácia organizmu ako u ženy, tak aj u muža. Pretože pri plánovanom počatí je treba, aby nastala telesná a zdravotná rovnováha u oboch. U ženy sú ohrozené predovšetkým pohlavné hormóny a menštruácia, u mužov najmä kvalita spermií a tiež erekcia.

Súčasťou tohto cyklu je v prvom rade správna života správa. Fajčenie, konzumácia alkoholu, drog a nekvalitná strava sú kľúčom ku zlej činnosti tohto orgánu, preto je podstatné dbať na kvalitu života a všetkých vecí s tým spojených.

Pretože si uvedomujeme, ako detoxikácia úzko súvisí s plánovaným tehotenstvom, do našej ponuky sme zaradili detoxikačné náplasti BioMagick, ktoré odvádzajú nežiadúce látky z tela von pomocou reflexných bodov na chodidlách. Vhodné je aj užívanie bylinných čajov, ktoré pri pravidelnom a správnom užívaní napomáhajú obnove správnej činnosti pečene a celého organizmu. Zároveň pôsobia ako tzv. drenážny prostriedok, čím podporujú detoxikáciu organizmu a odstraňovanie škodlivých látok z tela.

Odporúčame našu výhodnú sadu Regenerácia obsahujúcu Maca 100% PURE v prášku, Serafin sypaný čaj Pečeň, Serafin čajový koncentrát Prekyslenie.

Prečo stojí za zmienku užívanie antikoncepcie?

Pokiaľ sa bavíme o problémoch s funkciou pečene s následným dopadom na plodnosť a počatie, musíme do tejto témy zakomponovať aj antikoncepciu. Hneď na začiatku je treba určiť, čo tento pojem znamená a na akom princípe funguje. Jedná sa o prostriedok, ktorý má svojim účinkom zabrániť nechcenému tehotenstvu u ženy.

Účinky antikoncepcie delíme na:

  • primárne (zabránenie ovulácie podávaním syntetických hormónov)
  • sekundárne (ak dôjde k ovulácii, zabráni uhniezdeniu embry do sliznice maternice)

V prípade, že žena po dlhodobom užívaniu antikoncepciu vysadí, musí regenerovať sliznicu maternice, aby mohlo dôjsť k uhniezdeniu vajíčka. S tým súvisí aj regenerácia a prečistenie pečene od nežiadúcich látok, ktoré sa za dobu užívania mohli v tele usadiť. Čistá pečeň, zdravá maternica a dobrá krvná cirkulácia sú nevyhnutné ku správnemu reprodukčnému zdraviu ženy.

O pozitívnych účinkoch byliniek na pečeň sa môžete viac dočítať aj v našom novom HERBÁRI, ktorý vám presnejšie určí, ktorá bylina je na čo vhodná a ako sa dá užívať.

 

Zdroj:

https://www.virova-hepatitida.cz/aktualne/jatra-nezastupitelny-organ-jak-funguji-a-k-cemu-slouzi-1270