PROLAKTÍN: HORMÓN, KTORÝ OVPLYVŇUJE PLODNOSŤ AJ LIBIDO

Vysoká hladina prolaktínu je príčinou márnych pokusov o počatie. Čo ešte hormón prolaktín ovplyvňuje?

Hormón prolaktín vzniká a je produkovaný prednou hypofýzou. U prolaktínu je rovnako ako u ostatných hormónov v tele ženy aj muža dôležité, aby bola jeho hladina vyvážená. Pokiaľ sa v organizme objaví vyššia hodnota prolaktínu, značí to spravidla hormonálnu nerovnováhu, ktorá často spôsobuje neplodnosť, ale môže znamenať aj predzvesť vážnejších zdravotných problémov.

Príčiny vysokej hladiny prolaktínu

Vyššia hladina prolaktínu môže byť dôsledkom užívania niektorých liekov na vysoký krvný tlak, antidepresív, liekov na žalúdočné vredy, antikoncepcie a stresu. Príčinou nadmernej produkcie hormónu prolaktínu môžu byť okrem užívania liekov tiež vážnejšie zdravotné ťažkosti. Zvýšený prolaktín v tele môže signalizovať napríklad nesprávnu funkciu obličiek, ochorenie pečene, zníženú funkciu štítnej žľazy či byť následkom nádorového ochorenia.

Čo spôsobuje vysoká hladina prolaktínu

Prolaktín a jeho nadmerná produkcia spôsobuje u mužov neplodnosť, zároveň je príčinou potencie a má taktiež za následok aj pokles libida. Vysoká hladina prolaktínu nepriaznivo ovplyvňuje aj rast predstojnej žľazy, ktorej sekrét je súčasťou ejakulátu a má za úlohu zvyšovať životaschopnosť spermií. Hormonálna nerovnováha je potom z veľkej časti príčinou nie len problémov s mužskou plodnosťou, ale tiež môže negatívne pôsobiť na sebadôveru a celkovú psychiku muža.

Odporúčame sadu pre mužov, ktorá obsahuje extrakt z kotvičníku zemného a vitamíny pre mužov Fertilman. Kotvičník zemný, čiže Tribulus terrestris, prispieva k hormonálnej aktivite a funkcii reprodukčných orgánov muža. Kotvičník zemný ďalej prispieva k tvorbe testosterónu v krvi. V sade tiež nájdete vitamíny pre mužov Fertilmen, ktoré obsahujú veľa dôležitých vitamínov a minerálov ako je napríklad Zinok, prispievajúci k normálnej plodnosti a reprodukcii muža, podieľa sa na procese delenia buniek.

U žien je prolaktín spojovaný predovšetkým s neplodnosťou a nepravidelnosťou menštruačného cyklu. Vysoká hodnota prolaktínu v ženskom tele nepriaznivo ovplyvňuje prirodzené dozrievanie vajíčok vo vaječníku, čo spôsobuje poruchy ovulácie. Výnimkou nie sú ani časté bolesti hlavy. Hormón prolaktín stimuluje počas tehotenstva rast mliečnych žliaz a laktáciu po pôrode. Ďalším prejavom zvýšenej hladiny hormónu prolaktínu u ženy tak môže byť aj vylučovanie mlieka z prsných žliaz mimo dojčiace obdobie.

Ručne vyrábaný, čisto prírodný bylinný čaj Počatie je zostavený tak, aby pomáhal v boji s konkrétnym problémom. Bylinky obsiahnuté v zmesi podporujú správnu menštruáciu u žien, správne funkcie ženských pohlavných orgánov, hormonálny komfort u žien, celkovú imunitu, relaxáciu, uvoľnenie, celkový metabolizmus, vitalitu, dodávajú prírodné minerály.

U žien aj mužov je taktiež preukázaná spojitosť medzi vysokou hladinou prolaktínu s poruchami zraku a osteoporózou.

S prevenciou pomôžu prírodné tinktúry

Najlepšou obranou proti vysokej hladine prolaktínu a hormonálnej nevyváženosti je prevencia v podobe prírodných doplnkov či tinktúr, ktoré podstatne zvýšia šance páru na prirodzené počatie.

Pokiaľ žena užívala dlhší čas hormonálnu antikoncepciu, môžu sa u nej objaviť ťažkosti s plodnosťou a cesta prirodzeného počatia sa môže javiť ako nesplniteľný cieľ. V takej chvíli môže byť správnou voľbou vysoko koncentrovaný extrakt Energy Gynex, obsahujúci chaluhu bublinkatú, ktorá podporuje pokles estrogénu u žien, nátržník husí a alchemilku, podporujú menštruačný komfort a iné byliny. Gynex je veľmi obľúbený bioinformačný prípravok so širokospektrálnym účinkom.

Zdroj:

https://www.pfizer.cz/va%C5%A1e-zdrav%C3%AD/hyperprolaktin%C3%A9mie/p%C5%99%C3%AD%C4%8Diny-nemoci