Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

REISHI: PRÍRODNÁ CESTA K PEVNÉMU ZDRAVIU

Čo je reishi, prečo je dobré ju pravidelne užívať a ako ovplyvňuje ľudské zdravie?

Resihi je chorošovitá, hnedočervená huba u nás známa pod názvom lesklokôrka lesklá. V Českej republike sa vzácne vyskytuje v parkoch, záhradách a lesoch, predovšetkým na listnatých stromoch. Najčastejšie sa dá objaviť na kmeňoch dubov, topoľov či orechových stromoch. Hoci je táto huba nenápadná a väčšina z nás by jej na prechádzke prírodou nevenovala príliš pozornosti, jej účinky na ľudské telo sú naozaj pozoruhodné. Vďaka blahodarnému vplyvu na ľudské zdravie si huba reishi právom vyslúžila prezývku „huba nesmrteľnosti“.

Bohatá história reishi

Jedinečné účinky lesklokôrky lesklej objavili obyvatelia starej Číny už pred dvetisíc rokmi, pri čom stále patrí k hojne používanej surovine v tradičnej čínskej medicíne na liečbu mnohých ochorení. Huba reishi je veľmi cenenou surovinou predovšetkým v Ázii. V Japonsku je lesklokôrka lesklá súčasťou prevencie liečenia a terapie rakoviny.

Prospešné látky v hube reishi

Huba reishi je používaná v alternatívnej medicíne ako doplnok stravy. Lesklokôrka lesklá veľa látok pozoruhodných vlastností, ktoré pozitívne pôsobia na ľudské zdravie a celkovú kondíciu. Prírodné polysacharidy betaglukany, ktoré sú označované za jedny z najúčinnejších imunostimulátorov, je možné nájsť vo veľkom množstve práve v zázračnej hube reishi. Lesklokôrka lesklá je ďalej bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, čo z nej robí zdraviu prospešný doplnok stravy vhodný na posilnenie imunity. A práve silná a správne fungujúca imunita je nevyhnutná pre zvládnutie najrôznejších viróz aj ochorení. Jej jedinečné zloženie pôsobí pozitívne na prirodzenú obranyschopnosť organizmu a tiež priaznivo ovplyvňuje obehový systém. Mimo iné boli v lesklokôrke lesklej objavené aj ďalšie látky, ktoré podporujú obranyschopnosť. Patrí k nim napríklad organicky viazaný stopový prvok germánium, ktorý zvyšuje tvorbu interferónov. Tieto dôležité látky imunitného systému dokážu spomaliť rast nie len vírusov, ale dokonca aj rakovinotvorných buniek.

Vplyv huby lesklokôrky lesklej na plodnosť

V dnešnej dobe sa stále viac párov stretáva s problémami pri počatí. Existuje veľa prírodných doplnkov stravy a podporných čajových zmesí, ktoré majú pomôcť žene k vytúženému bábätku, avšak huba reishi má preukázateľne skvelý vplyv na plodnosť žien aj mužov. Nielenže posilňuje imunitu, ktorá je pre počatie bábätka nevyhnutná, ale tiež vracia organizmu jeho prirodzenú rovnováhu. Práve preto je lesklokôrka lesklá veľmi často odporúčaná pri problémoch s neplodnosťou a užíva sa ako podpora pred umelým oplodnením in vitro. Reishi je zdrojom mnohých potrebných vitamínov a prírodných látok. U mužov ovplyvňuje lesklokôrka lesklá kvalitu spermií, ktorým výrazne zlepšuje vitalitu.

Veľká dávka zdravia v jednej kapsuli

Pre zlepšenie celkového zdravia je vhodné užívať reishi v kombinácii s cordycepsom. Cordyceps (známy tiež ako húsenica čínska) má rovnako ako lesklokôrka lesklá bohatú históriu v tradičnej čínskej medicíne a taktiež vďaka svojim jedinečným účinkom na ľudské zdravie patrí medzi vzácne a cenené huby.  Kombináciou týchto dvoch prírodných surovín a ich pravidelným užívaním získate pre svoje telo novú energiu, vitalitu a zlepšíte tak kvalitu svojho života. 

Účinky extraktu reishi a cordycepsu

Reishi a cordyceps posilňujú nie len imunitu a obehový systém, ale tiež pôsobia pozitívne na funkciu celého organizmu. Aké sú ďalšie preukázateľné účinky a čo všetko v ľudskom tele prírodný extrakt resihi a cordycepsu ovplyvňuje?

 • Pomáha pri poruchách spánku
 • Znižuje hladinu cholesterolu
 • Podporuje činnosť srdca a krvný obeh
 • Pomáha pri impotencii, predčasnej ejakulácii a zvyšuje kvalitu spermií
 • Podporuje imunitný systém
 • Posilňuje funkciu obličiek
 • Pôsobí proti únave, zvyšuje energiu
 • Pomáha pri problémoch a počatím
 • Podporuje regeneráciu svalov
 • Zlepšuje funkciu pečene
 • Pozitívne ovplyvňuje krvný tlak

Tento doplnok stravy zlepší váš celkový fyzický stav aj kondíciu a môže byť vašim prvým krokom ku zdravšiemu životnému štýlu.

 

ZDROJ:

https://www.healthline.com/nutrition/reishi-mushroom-benefits