Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

YONI VAJÍČKO: POLODRAHOKAM UPEVŇUJÚCI ŽENSKÉ ZDRAVIE, KRÁSU AJ SEXUALITU

Yoni vajíčko je elegantným kameňom na podporu ženskej krásy a zdravia. Čo všetko s vaším telom dokáže?

Čo je Yoni vajíčko a aká je jeho história?

Yoni vajíčko, tiež známe pod názvom Yoni egg alebo vaginálne vajíčko, je ručne opracovaný polodrahokam do tvaru vajca, ktorého úlohou je posilnenie ženských orgánov a ich prirodzenej funkcie.

Hoci môžu vaginálne vajíčka pôsobiť ako trend modernej doby, svoje korene majú v ďalekej histórii. Ich pôvod siaha až do staroveku, konkrétne do starej Číny, a práve preto sa dá Yoni vajíčko považovať za starovekého pomocníka určeného k upevňovaniu ženského zdravia a krásy. Pred viac ako 5000 rokmi bolo využívanie energie a blahodarných účinkov Yoni vajíčka tajomstvo a výsadou predovšetkým žien z čínskeho cisárskeho dvora. Práve Yoni vajíčko je jedným z dôvodov, prečo sú dodnes čínske princezné a konkubíny z dávnych vekov preslávené svojou krásou až do neskorého veku.

Načerpajte energiu z prírodných kameňov

Pred stáročiami boli v starej Číne tieto vaginálne šperky vyrábané predovšetkým z posvätného nefritu. Nefrit bol považovaný za kameň ochrany s magickou mocou, ktorý dokáže svojho nositeľa odpútať od zlej energie a posilniť jeho zdravie. Dnes sa Yoni vajíčko vyrába z rôznych druhov polodrahokamov, a tak má každá žena príležitosť vybrať si pre seba také, ktoré bude v súlade s jej energiou.

K najpoužívanejším druhom kameňov patrí:

 • Krištáľ – intuícia, svetlo, čistota
 • Tigrie oko – odvaha, sebaistota, cieľavedomosť
 • Ametyst – čistota, vyrovnanosť, meditácia
 • Jaspis – sila, stabilita, vyrovnanosť
 • Ruženín – láska, dôvera, harmónia

Použitie a účinky Yoni vajíčka

Na úvod je vhodné spomenúť, že Yoni vajíčko môžu bezpečne používať ženy staršie dvadsiatich rokov, predovšetkým potom v období po pôrode, kedy napomáha s posilnením panvového dna a podporuje celkové uzdravenie tejto oblasti, ktorá je v dôsledku pôrodu uvoľnená alebo poškodená. Pretože ochabnuté svaly panvového dna môžu mať pre ženu nepríjemné celoživotné následky, inkontinenciou počnúc a sexuálnymi ťažkosťami končiac, je pravidelné používanie vaginálneho vajíčka po pôrode vhodnou prevenciou. Yoni vajíčko v sebe skrýva tajomstvo ženskej energie a tým aj kľúč ku zdraviu, kráse a tiež intenzívnejším prežitkom zo sexu. Zatiaľ, čo v minulosti bolo vaginálne vajíčko využívané skôr na precvičovanie pošvového svalstva za účelom zvýšenia rozkoše muža pri milovaní, dnešné ženy dbajú predovšetkým na posilnenie svojho zdravia, krásy a vlastného potešenia z naplnenej sexuality.

Hoci sa to môže zdať nemožné, má Yoni vajíčko pozitívny vplyv aj na pleť. Pevné panvové dno totiž pôsobí na kruhové svaly v tvári. Akonáhle sa stane vaginálne vajíčko vaším pravidelným pomocníkom, prirodzenou cestou spevníte svoju vagínu, čím vám zmiznú nie len vrásky, ale aj povädnuté viečka alebo pery. To je dané prepojením kruhových zvieračov v tele.

Yoni vajíčko je vhodné používať preto, že:

 • Posilneňuje svaly panvového dna, čím predchádza ťažkostiam s inkontinenciou
 • Zlepšuje sexuálny prežitok
 • Prebúdza ženskosť
 • Pomáha pri vaginálnej suchosti
 • Pri pravidelnom cvičení pozitívne ovplyvňuje pravidelnosť menštruačného cyklu
 • Znižuje bolesti pred menštruáciou
 • Uvoľňuje stres
 • Pomáha hojeniu intímnych partií po pôrode
 • Posilňuje reprodukčný systém a tým zvyšuje šancu na počatie

Kedy nie je vhodné Yoni vajíčko používať?

Tehotenstvo: Všeobecne sa neodporúča začať s Yoni vajíčkom počas tehotenstva. Pokiaľ už máte prax s pravidelným cvičením, je vhodné v priebehu tehotenstva používanie Yoni vajíčka prerušiť 

Infekcia: Dbať na hygienu by malo byť samozrejmosťou. Pokiaľ vás však trápi infekcia intímnych partií, je vhodné cvičenie odložiť, dokiaľ symptómy neodoznejú.

Menštruácia: Hoci pravidelné cvičenie s Yoni vajíčkom pomáha k ustáleniu menštruačného cyklu a zjemňuje menštruačné bolesti, je lepšie počas samotného cyklu vajíčko nepoužívať a sústrediť sa na cvičenie mimo menštruačné dni.

Vajíčko samozrejme nie je vhodné používať ani vtedy, keď na ňom objavíte známky poškodenia, a to najmä prasklinu. V takom prípade si z dôvodu rizika jeho prasknutia radšej kúpte nové.

Ako sa o neho správne starať?

Keď už máte svoje Yoni vajíčko doma, je treba ho pripraviť na prvé zoznámenie s vašou Yoni (čiže vagínou). Pred prvým použitím je nutné Yoni vajíčko dôkladne očistiť. Pokiaľ sa rozhodnete vložiť vajíčko do vriacej vody, je nutné postupovať opatrne. Dajte pozor, aby vám v hrnci neposkakovalo, lebo by mohlo prasknúť. Šetrnejším spôsobom očisty vaginálneho vajíčka môže byť čistá voda, gél na intímnu hygienu alebo ponorenie na niekoľko hodín do roztoku morskej soli a následné opláchnutie.

Rovnako tak je dôležité očistiť svoje Yoni vajíčko po každom použití. A to nie len z hygienických dôvodov, ale aj kvôli očisteniu od energie, ktoré vstrebalo z vášho lôna.

Čo robiť, keď nastane problém?

Hoci je použitie Yoni vajíčka ľahké, občas sa môže stať, že sa objaví problém. Najviac sa ženy stretávajú najmä s tým, že vajíčko buďto z vagíny vypadáva alebo v nej naopak uviazlo. Všetko je otázkou cviku a ani také problémy vás určite nezaskočia, keď budete vedieť ako na to.

Pokiaľ vajíčko vo vás uviazlo, je dosť možné, že vaše vaginálne svaly sú príliš stiahnuté alebo ešte neprišiel ten správny čas vajíčko vybrať. Predsa len svoju robotu musí starostlivo dokončiť... V takom prípade sa oplatí relaxovať, odviesť preč všetky myšlienky či pracovať na niečom, čo vás baví. Akonáhle dôjde k celkovému uvoľneniu, vajíčko pôjde von úplne ľahko. Dôležité je nepanikáriť a nebáť sa. Úplne ideálne je ísť do podrepu, dvomi prstami sa pokúsiť zachytiť vajíčko a potom pri hlbokom výdychu zatlačiť.

V prípade, že vajíčko z vás naopak vypadáva, je to zrejme spôsobené tým, že vaše pošvové svaly sú príliš povolené. Čo rozhodne môžete, je pravidelný (ideálne každodenný) tréning počas desiatich minút. Stačí len zaujať pohodlnú pozíciu poležiačky a pri hlbokom nádychu zatnúť vaginálne svaly a s výdychom povoliť. Cvičenie môžete robiť samostatne, s použitím vajíčka, ale aj prstov, u ktorých lepšie ucítite silu vaginálneho stisku.

Cviky s Yoni vajíčkom

Teraz, keď sme si malý zázrak menom Yoni vajíčko dôkladne predstavili, je čas pozrieť sa konkrétnejšie na cviky, ktoré posilnia vašu vnútornú rovnováhu, zobudia prirodzenú krásu a pomôžu vám v sebapoznaní.

Ako Yoni vajíčko zaviesť?

Yoni vajíčko zavádzajte do pošvy jeho užšou časťou smerom dovnútra. Pri zavádzaní je nutné sa čo najviac uvoľniť. Ak ste zvyknutá používať lubrikačný gél, pokojne ho použite. Vajíčko sa dobre zavádza v rovnakých pozíciách ako treba menštruačný tampón: v podrepe alebo poležiačky so široko roztiahnutými nohami.

Prvé zoznámenie s Yoni vajíčkom

Cvičenie s Yoni vajíčkom vždy robte tam, kde sa cítite pohodlne a bezpečne a kde nebudete rušená. Pred samotným cvičením je tiež vhodné navodiť si príjemnú upokojujúcu atmosféru, napríklad pomocou vonných sviečok či relaxačnej hudby.

 1. Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená, jednu ruku si položte na podbruško a z hlboka dýchajte do brucha. Týmto dychovým cvičením sa uvoľníte a naučíte sa pomocou dychu vnímať seba a svoje lono.
 2. Vo chvíli, kedy ste dostatočne pokojná cítite sa pripravená na prácu s vajíčkom, zaveďte Yoni vajíčko do pošvy. Nezabúdajte stále zhlboka dýchať a byť uvoľnená.
 3. Sústreďte dýchanie smerom z vášho lona do vajíčka. Prenášajte na vajíčko všetky spomienky a bolesti, ktoré v sebe už nechcete uchovávať.
 4. Vo chvíli, kedy sama ucítite, že cvičenie chcete ukončiť, zostaňte ešte malú chvíľu ležať a upokojte svoj dych. Potom vyberte vajíčko a oddýchnite si.
 5. Cvičenie môžete robiť nie len poležiačky, ale aj keď sedíte, záleží len na vás a na tom, ako je vám to pohodlné.
 6. Cvičte pomaly a pokojne, ideálne počas 30 minút.

Sériu užitočných cvikov s Yoni vajíčkom objavíte v tomto videu, ktoré je určené predovšetkým začiatočníkom.

Https://www.youtube.com/watch?v=QVn_WJ_a6R

Vybratie vaginálneho vajíčka

Pozícia v podrepe je taktiež najvhodnejšia pre ľahké vybratie vajíčka. Niekedy stačí len si do podrepu sadnúť a vajíčko samo vykĺzne, inokedy bude potreba na Yoni vajíčko trochu zatlačiť. Vždy je však nutné byť dokonalo uvoľnená. Môže sa stať, že vajíčko nechce von a váš už prepadáva nervozita. V tom prípade ho nechajte vnútri seba a choďte sa venovať veciam, ktoré ste mali v pláne.

Pokiaľ budete Yoni vajíčko nosiť 24 hodín alebo aj o niečo dlhšie, nič sa nedeje. Sú aj ženy, ktoré si nechávajú vaginálne vaíčko zavedené po celý deň. Skôr či neskôr sa dostaví uvoľnenie a vajíčko pôjde pohodlne vybrať. V tomto ohľade vám isto pomôže inštruktážne video Keď nejde vybrať kalíšok, ktorého postup je založený na rovnakom princípe ako pri vybratí vajíčka.

ZDROJE:

www.healthline.com/health/jade-egg

www.yoniegg.com

www.shethinx.com/blogs/speax-foreword/what-you-should-know-yoni-eggs