Vhodné cvičenia na podporu otehotnenia môžu splniť želanie párom, ktoré dlhší čas túžia po bábätku.

Je veľa párov, ktoré si prajú založiť rodinu. Väčšina z nich má za sebou niekoľko nepodarených pokusov, ktoré vyvolávajú potrebu nájsť v modernom svete pomocníka, ktorý ich podporí na ceste k bábätku. Jednou z možností sú nie len kvalitné a prírodné doplnky stravy, ktoré stabilizujú hormonálne hladiny a podporujú činnosť reprodukčného systému, ale tiež cvičenia na podporu otehotnenia, ktoré často dokážu až zázraky.

Cvičenia na podporu otehotnenia sa stretávajú s úspechom

Pohyb a pravidelné cvičenie majú bezpochyby priaznivý vplyv na ľudské telo a zdravie. Správnym cvičením si udržíme dobrú kondíciu, zároveň tiež môžeme vďaka špeciálnym cvikom predchádzať zdravotným ťažkostiam či dokonca zmierniť menštruačné bolesti. Existuje veľa rôznych cvičebných metód, pri čom každá z nich ovplyvňuje inú oblasť tela. Ženy prirodzene vyhľadávajú cviky, ktoré formujú postavu a udržiavajú telo pevné a krásne. K tomu, aby žena začala pravidelne cvičiť, ju však nemusí doviesť len sen o dokonalej postave, ale aj túžba po bábätku. Pokial si žena praje byť mamičkou a dlhší čas sa jej nedarí otehotnieť, často začne hľadať všetky možné alternatívne spôsoby, ako si k vysnívanému tehotenstvu pomôcť. Jeden z týchto spôsobov predstavuje cvičenie na podporu otehotnenia. Medzi cvičenia na podporu otehotnenia bezpochyby patrí napríklad joga alebo skúsenosťami mnohých žien overené cviky podľa Ludmily Mojžíšovej.

Hormonálna joga

Ako už bolo povedané, pravidelné cvičenie celkovo zlepšuje kondíciu tela aj duše. Hormonálna jogová terapia, čiže HJT, však predstavuje pre telo o veľa viac, ako len posilnenie svalov a zlepšenie držania tela. Hormonálna joga je prírodná liečebná metóda, ktorá sa skladá zo špeciálnych cvikov, ktoré boli vytvorené pre ženy trpiace hormonálnou nerovnováhou a s tým spojenými neduhmi. Pravidelné cvičenie hormonálnej jogy spôsobuje, že sa hormóny v ženskom tele vracajú do prirodzenej rovnováhy, čím sa viditeľne zlepšuje kvalita života ženy. HJT je starostlivo premyslená zostava cvikov, ktoré sú zamerané na harmonizáciu hormónov v ženskom tele, vďaka čomu dochádza ku zmierneniu nepríjemných symptómov menopauzy, premenštruačného syndrómu, akné, ale aj neplodnosti. Hormonálna jogová terapia zlepšuje celkový zdravotný stav, vracia telu rovnováhu a zvyšuje odolnosť voči stresu aj ďalším nepriaznivým vplyvom. Práve pre svoje pozoruhodné účinky na hormonálnu hladinu v ženskom tele je HJT vyhľadávanou metódou pri liečbe neplodnosti, či ako sprievodné cvičenie na podporu otehotnenia po umelom oplodnení.

Ako hormonálna jogová terapia pomáha?

 • Pomáha pri neplodnosti spôsobenou hormonálnou nerovnováhou
 • Zlepšuje pružnosť a ohybnosť tela
 • Posilňuje pľúca
 • Detoxikuje organizmus
 • Zvyšuje imunitu
 • Rieši problémy s nepravidelnou menštruáciou
 • Zmierňuje prejavy menopauzy
 • Pomáha pri inkontinencii
 • Zmierňuje vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov a akné
 • Odbúrava bolesti a kŕče
 • Zmierňuje migrény a depresie

Cvičenie podľa Ludmily Mojžíšovej

Väčšina žien sa niekedy stretla s pojmom „cvičenie podľa Ludmily Mojžíšovej“. Jedná sa o sériu špeciálnych cvikov, ktoré majú žene pomôcť s otehotnením. Nech už ste o tom počuli od kamarátok, v diskusiách či inde, pravdepodobne vám tento druh cvičenia na podporu otehotnenia nebude úplne neznámy.

Počas svojej praxe v odbore rehabilitácie vytvorila Ludmila Mojžíšová svoju vlastnú metódu, ktorú najskôr praktikovala ako súčasť rehabilitácie športovcov. Postupom času sa zistilo, že má jej metóda rad ďalších pozitívnych účinkov na ľudské telo. Veľkému počtu pacientiek, ktoré u Ludmily Mojžíšovej podstupovali rehabilitáciu kvôli pohybovým ťažkostiam, sa podarilo úspešne otehotnieť. Neskôr bola ministrom zdravotníctva metóda Ludmily Mojžíšovej uznaná ako prvá voľba v liečbe funkčnej ženskej sterility. Cviky podľa Ludmily Mojžíšovej majú však na telo o veľa rozsiahlejšie účinky a ovplyvňujú aj rad iných funkcií tela.

Ako cvičenie podľa Ludmily Mojžíšovej pomáha?

 • Pomáha od bolestí chrbta a skoliózy chrbtice
 • Pozitívne ovplyvňuje pravidelnosť menštruácie
 • Rieši ťažkosti s inkontinenciou a zápchou
 • Podporuje plodnosť
 • Znižuje bolesti vonkajších pohlavných orgánov a bolesť pri pohlavnom styku
 • Pozitívne pôsobí na nepriechodnosť vajcovodov
 • Skvalitňuje pohlavný styk a tiež pomáha ženám, ktoré majú problémy s dosiahnutím orgazmu
 • Prináša podporu ženám, ktoré majú problémy s maternicou

Cvičenie na podporu otehotnenia podľa Ludmily Mojžíšovej nie je nijako fyzicky náročné a zvládne ho naozaj každá žena v pohodlí domova. Úspešnosť tejto metódy je 30-33% a pomáha predovšetkým ženám, ktoré majú dlhodobé problémy s otehotnením v dôsledku nedostatočnej činnosti pohlavných orgánov.

U niektorých žien sa môže napätie svalov panvového dna preniesť aj na vajcovody, maternicu a pošvu, čo negatívne ovplyvňuje ich prirodzenú funkciu. Ťažkosti v oblasti chrbtice zasa pôsobí na nervy mieriace k pohlavným orgánom. Cviky na podporu tehotenstva podľa Ludmily Mojžíšovej, ktoré sa skladajú zo série 322 cvikov, pomáhajú uvoľniť celkové napätie tela a podporujú správnu funkciu pohlavných orgánov. Aby však bola metóda cvikov na podporu tehotenstva účinná, je nutné zaradiť cvičenie do svojho každodenného režimu minimálne počas 6 mesiacov. V tomto ohľade vám veľmi pomôže šikovné DVD Metóda Ludmily Mojžíšovej pre otehotnenie, ktoré obsahuje kompletný súbor všetkých cvikov, vrátane názorných ukážok.

Cvičenie je v dnešnej uponáhľanej dobe niekedy opomínané a podceňované a často sa k pravidelnému pohybu donútime až vo chvíli, kedy sa objavia bolesti chrbta či iné zdravotné ťažkosti. Avšak vďaka cvikom na podporu tehotenstva sa tisíckam žien splnil sen o vytúženom bábätku a ako bonus získali lepšiu kondíciu, čím pripravili svoje telo na pôrod. Skúsiť túto prelomovú metódu môžete aj vy a pokúsiť sa tak zvýšiť šance na prirodzené počatie.