Najlepšie milostné polohy pre počatie

 Kopa párov, ktoré sa už dlhší čas snažia o bábätko, rieši, aké milostné polohy sú pre počatie najlepšie. Otehotnieť je síce možné prakticky v akejkoľvek polohe, napriek tomu platí, že čím kratšiu vzdialenosť musí spermia prekonať na ceste k vajíčku, tým väčšia je šanca, že sa rýchlejšie a vo väčšom množstve dostanú k svojmu cieľu. Medzi všetkými praktikami sa ukrýva hneď niekoľko milostných polôh, ktoré dokážu spermie dopraviť čo najbližšie k hrdlu maternice. Ktoré z nich to sú?


Podporiť počatie môžete použitím lubrikačného gélu Conceive Plus, ktorý dokáže spríjemniť intímne chvilky a zároveň je priteľský vôči spermiám. Veľmi dôležité je ale tiež správne načasovanie. Nezabudnite si preto vysledovať svoje plodné dni. Vyskúšať môžete šikovný ovulačný test SeeNow, ktorý vám prezradí, kedy prišla ideálna chvíľa pre počatie bábätka.


 Poloha ližičky

 Jednou z osvedčených praktík je poloha ližičky, kedy si žena ľahne na pravý alebo ľavý bok, ľahko pokrčí nohy v kolenách apartner do nej odzadu preniká. Táto milostná poloha je plná romantiky a citu, zároveň je veľmi príjemná, pohodlná a prináša veľa výhod z hľadiska stimulácie ženy. Pozícia ližičky je vhodná nie len pre páry snažiace sa o bábätko, ale je dovolená aj ženám do piateho mesiaca tehotenstva.

 Prečo je vhodná?

 Počas polohy ližičky je nastavený ten správny uhol, čo veľmi ocenia práve spermie, ktoré majú možnosť dostať sa hlbšie, blízko k maternicovému hrdlu. Po ceste ich navyše čaká minimum prekážok, preto môžu rýchlejšie oplodniť pripravené vajíčko.

 Správna hormonálna rovnováha u oboch partnerov je pre úspešné počatie dieťatka mimoriadne dôležitá. Vyrovnať hormonálne hladiny a zlepšiť funkciu pohlavných orgánov dokáže Včelia materská kašička Adiel. Úžasne si tiež poradí s porovnaním menštruačného a ovulačného cyklu, pri čom zlepšuje kvalitu vajíčka. U mužov má konzumácia materskej kašičky pozitívny vpliv na kvalitu a pohyblivosť spermií. Pri pravidelnom užívaní dochádza k výraznému zlepšeniu spermiogramu.


 Poloha odzadu

 Rovnako šikovná je poloha odzadu, kedy partnerka kľačí na všetkých štyroch a muž stojaci za ňou do nej preniká. Žena sa môžeopierať buďto dlaňami alebo lakťami. Milostná poloha odzadu je veľmi obľúbenou pozíciou, ktorá je príjemná a predovšetkým účinná v zmysle otehotnenia.

 Prečo je vhodná?

 Poloha odzadu umožňuje hlboký prienik, zároveň v ideálnom uhle, vďaka ktorému vzniká minimálna vzdialenosť medzi penisom a krčkom maternice. Spermie tak čaká podstatne kratšia cesta k vajíčku. Milostná poloha odzadu je veľmi vhodná u žien so zaklonenou maternicou, ktorá býva jednou z príčin problémov s otehotnením.

 Ak chcete, aby šance na otehotnenie opäť o niečo vzrástli, odpočívajte aspoň 20-30 minút po pohlavnom styku, kým sa spermia stihne dopraviť k vajíčku. Všeobecne sa po styku odporúča využiť polohu sviečky alebo priťiahnúť nohy k telu. Rovnako dôležité je počkať s hygienou bezprostredne po styku. Čím viac spermií po milostnom akte unikne von, tým menšia je pravdepodobnosť otehotnenia.


 Misionárska poloha

 Značne obľúbenou polohou z hľadiska počatia bábätka je aj klasická misionárska poloha, počas ktorej partnerka leží na chrbáte a muž do nej preniká. Ak si navyše partnerka podloží kríže vankúšom, možnosť otehotnenia sa opäť o niečo zvyšuje.

 Prečo je vhodná?

 V priebehu misionárskej polohy dochádza k žiaducemu ulhlu a hlbokému prieniku, kedy sa penis ocitá blízko krčku maternice. Vďaka tomu môžu spermie ľahšie preniknúť do maternice. Pošva je v tu chvíľu naklonená smerom dolú ku krčku, preto majú spermie cestu k vajíčku o veľa jednoduchšiu. Spermiám pri tom výrazne pomáha zemská priťažlivosť.

 Mnohí odborníci tvrdia, že pokial žena pri sexe dosiahne orgazmus, je väčšia šanca na počatie bábätka. Počas orgazmu dochádza ku sťahom maternice, ktoré pomáhajú spermiám rýchlejšie doputovať priamo k vajíčku.

 Každý pohlavný styk si naplno užívajte, neprevádzkujte ho len za účelom otehotnenia. Milujte sa skrátka v okamihu, kedy túžite po vzájomnej blízkosti a nebojte sa chvilku nesnažiť. V opačnom prípade sa môže stať, že sa u vás vyvinie psychický blok, ktorý vám bude bez vášho vedomia brániť v otehotnení. Nebojte sa vypnúť a naladiť sa s partnerom na romantickú vlnu, ktorá vás isto čo nevidieť dovedie za vysnívaným bábätkom.


 A čo potom?

 Nezabúdajte, že u ženy je ešte dôležité asi 15-20 minút zostať ležať na chrbáte. Môžete si pod seba dať vankúšik, vďaka ktorému sa dostanete do ideálnej polohy, vďaka ktorej sa zvyšuje šanca spermie dostať sa na správne miesto. V prípade, že sa hneď po milovaní zdvíhate a odchádzate, tak vo vás sperma nemá šancu ostať, čím sa šance na počatie znižujú.