Porciované čaje ADIEL za 4,39 €. Využite silu byliniek.

Babystart FertilCount 2 test mužskej plodnosti 2 použitie

Kód: TP02
29,59 €
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Diagnostický screeningový FertilCount 2 test mužskej plodnosti je určený na sebatestovanie, jedná sa o kvalitatívnu detekciu koncentrácie spermií v mužskej sperme. Len pre diagnostické použitie in vitro. Domáci test mužskej plodnosti zisťuje, či je koncentrácia spermií pod alebo nad hranicou 15 mil. na 1 ml spermií. Fertilcount 2 test mužskej plodnosti je zdravotnícky prostriedok, pred použitím starostlivo čítajte príbalovú informáciu. 2 ks v baleniu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Babystart FertilCount 2 test mužskej plodnosti 2 použitie - zdravotnícky prostriedok

Ako funguje test mužskej plodnosti?

Test FertilCount 2 dokáže stanoviť, či je koncentrácia spermií nižšia lebo vyššia než je štandardná koncentrácia stanovená Svetovou zdravotníckou organizáciou a to 15 miliónov na 1 ml spermy. V prípade, že dosahuje koncentrácia spermií úrovne 15 mil./ml a viac, môže dôjsť pohlavným stykom v čase plodných dní partnerky k oplodneniu. Nízka koncentrácia spermií môže naznačovať, že k otehotneniu pravdepodobne nedôjde. Pri výsledkoch s nízkym počtom spermií odporúčame navštíviť lekára. Nízky počet spermií môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi, napríklad horúčka/choroba, užívanie liekov, nadmerné cvičenie, dokonca aj zmeny v strave.

V ponuke pre vás máme tiež test ženskej plodnosti FertilCheck. Hľadáte pre seba a partnera vhodný vitamínový balíček? Vyskúšajte vitamíny FertilON + FertilONA 240 kapslí pre páry. Zvýšte svoje šance na počatie s lubrikačným gélom Prefert.

Výhody testu plodnosti pre mužov Fertilcount 2?

 • Komfortné testovanie
 • Výsledok za 5 minút
 • Ľahké použitie

Použitie mužského testu plodnosti Fertilcount 2

Odber vzorky spermy a manipulácia s ňou.

 1. Pred testovaním je dôležité, aby ste sa zdržali akejkoľvek sexuálnej aktivity počas 3 – 5 dní, nie však dlhšie než 7 dní. Tým zaistíte, že množstvo a kvalita spermií bude na svojom vrchole, potom môže test presnejšie stanoviť koncentráciu spermií.
 2. Nepoužívajte vzorku staršiu než 12 hodín.
 3. Pri masturbácii by mala byť sperma zachytená priamo do pohárika na odber.
 4. Odber vzorky spermy a samotné testovanie robte pri izbovej teplote. Odobratú vzorku skladujte maximálne 2 hodiny pred otestovaním a to pri izbovej teplote.
 5. Celý test robte pri izbovej teplote (20 – 30°C), nie v chladnej miestnosti. Ak sa test robí v chladnej miestnosti, znižuje sa teplota vzorky v poháriku príliš rýchlo a test by mohol vykazovať negatívne alebo neplatné výsledky.

Návod na použitie

 1. Pred použitím testu si veľmi starostlivo prečítajte príbalovú informáciu, test robte podľa pokynov v priloženom návode na použitie.
 2. Pred testovaním sa zdržte akejkoľvek sexuálnej aktivity počas 3 – 5 dní, nie však dlhšie než 7 dní. Test robte pri izbovej teplote.
 3. Odoberte vzorku spermy do pokárika na odber.
 4. Po odobratí vzorky plastový pohárik zatvorte a najmenej 10x pohárikom zakrúžte. Pred samotným urobením testu počkajte 15 minút, nie však dlhšie ako 12 hodín.
 5. Vyberte testovaciu kazetu FertilCount z ochranného obalu a položte ju vodorovne na rovný povrch.
 6. Kým odoberiete pomocou pipety vzorku spermy, obsah pohárika znova krúživými pohybmi niekoľkokrát premiešajte.
 7. Pomocou pipety z ochranného obalu odoberte vzorku spermy a kvapnite kvapku spermy do testovacej kazety do jamky označenej „A“. Nechajte vsiaknuť (1 minútu).
 8. Pridajte DVE kvapky modrého roztoku do testovacieho poľa (T). Nastavte časovač na 1 minútu a nechajte vsiaknuť. Zabráňte akémukoľvek kontaktu so špičkou fľaštičky modrého farbiva, aby sa minimalizovalo nebezpečie kontaminácie. Otvorením fľaštičky s farbivom sa neobmedzí jeho trvanlivosť, pokiaľ nedôjde ku kontaktu so špiškou fľaštičky alebo farbivom.
 9. Pridajte dve kvapky čírej tekutiny do testovacieho poľa (T). Nastavte časovač na 1 minútu a nechajte vsiaknuť.
 10. Vráťte obe fľaštičky do fóliového sáčku. Zlikvidujte zvyšok odobratej vzorky a pipetu. S materiálom zaobchádzajte, ako by bol potenciálne infekčný.

 

Ako správne čítať výsledky?

Porovnajte intenzitu farby testovacieho (T) a refenčného (R) okienka.

POZITÍVNY: (označuje normálnu plodnosť) Pozitívny výsledok je indikovaný modrou farbou v testovacej jamke (T). Testovacia jamka ma tmavšiu alebo rovnakú silu farby ako pole (R). To znamená, že vaša koncentrácia spermií je rovnaká alebo väčšia (15 mil./ml) a je dobrou indikáciou pre oplodnenie. Neznačí jasnú plodnosť, značí len množstvo rovnaké či vyššie než je 15 miliónov na 1 ml.

Existuje niekoľko faktorov mužskej neplodnosti okrem nízkej koncentrácie spermií, ako je nízky objem spermy, vysoké percento nepohyblivých spermií, prítomnosť leukocytov, protilátky proti sperme atď. Výsledky by preto mali byť interpretované vaším lekárom, pokiaľ sa snažíte o dieťa dlhšie než 12 mesiacov.

NEGATÍVNY: Negatívny výsledok je označený svetlou farbou v poli (T), svetlo modrá farba je na rozdiel od kontrolného poľa (R) znateľne svetlá. To znamená, že máte nízku koncentráciu spermií nižšiu než 15 miliónov na 1 ml. Výsledok môže značiť, že vaša plodnosť môže byť nižšia.

Pokiaľ máte negatívny výsledok, poraďte sa s vašim lekárom.

Nízky počet spermií značí, že môžete mať ťažkosti s prirodzeným počatím, to ale neznamená, že ste neplodný a nemôže dôjsť k oplodneniu. Nízka koncentrácia môže byť spôsobená zdravotným stavom, užívaním liekov, zmenou stravy či fyzikálny faktor.

NEPLATNÝ: Pokiaľ niektorý roztok nesfarbí testovacie pole (T) do modrej farby, môže byť neplatný. Pokiaľ sa po celkovom urobeniu testu neobjaví sfarbenie jamky (T), je test neplatný. Vyfoťte výsledok testu a obal od test sady FertilCount 2 a kontaktujte svojho predajcu.


Upozornenie

 1. Táto súprava sa dá použiť ako diagnostický test in vitro s použitím vzorky ľudskej spermy. Nie je možné použiť vzorky iných telesných tekutín.

Pred použitím testu sa zdržte ejakulácie počas 3 dní, nie však dlhšie než 1 týždeň.

 1. Test nepoužívajte po uplynutiu času použiteľnosti vyznačenom na obale.
 2. Skladujte pri izbovej teplote, aby nedošlo k nadmernej vlhkosti.
 3. Pokiaľ je ochranný obal testu poškodený alebo bol otvorený, nepoužívajte ho.
 4. Ak otvoríte balíček s testovacou súpravou, použite ju čo najskôr. Dlhodobé vystavenie vzduchu môže viesť k znehodnoteniu testu. Test môže byť potom neplatný.
 5. Testovacia súprava slúži k predbežnej orientácii vašej plodnosti, pri opakovanom preukázaniu nízkeho počtu spermií navštívte lekára.
 6. Pri manipulácii s odobratou vzorkou a roztokom dbajte na to, aby sa vám netvorili bublinky, ktoré môžu ovplyvniť výsledok testu.
 7. Nepoužívajte testovaciu súpravu, pokiaľ bola vystavená vysokému mrazu.
 8. Pred urobením testu si starostlivo prečítajte príbalovú informáciu a presný návod na použitie.
 9. Modré farbivo nie je určené ku konzumácii, je toxické, dráždi pokožku, oči a dýchacie ústrojenstvo. Najskôr sa uistite, že ste s testom zoznámení. Zabráňte akémukoľvek kontaktu so špičkou fľaštičky modrého farbiva, aby sa minimalizovalo nebezpečie kontaminácie. Otvorením fľaštičky s farbivom sa neobmedzí je trvanlivosť, pokiaľ nedôjde ku kontaktu so špičkou fľaštičky alebo farbivom.
 10. UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAH DETÍ. Modré farbivo je toxické, dráždi pokožku, oči a dýchacie ústrojenstvo. Zabráňte akémukoľvek kontaktu so špičkou fľaštičky modrého farbiva.

*Pred použitím si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu.

 

Dôležité informácie

Fertilcount 2 – test mužskej plodnosti je diagnostický zdravotnícky prostriedok, určený na sebatestovanie in vitro v zhode s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke prostriedky in vitro.

Obsah balenia

Balenie obsahuje: 2x plastový pohárik na odber vzorky, v ochrannej fólii 2x testovacia kazeta, 2x plastové kvapkadlo, 2x fľaštička s modrým roztokom, 2x fľaštička s čírym roztokom, návod na použitie.

Skladovanie

Testovaciu súpravu skladujte pri izbovej teplote (4 – 30°C) v zatvorenom a neporušenom ochrannom obale do dátumu expirácie. Testovacie súpravy by mali byť chránené pred priamym slnečným žiarením, vlhkosťou a teplom. Chráňte pred mrazom.

Test nepoužívajte opakovane. Po jednom použitiu zlikvidujte. S použitým materiálom zaobchádzajte tak, ako by bol potenciálne infekčný.

Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Nepoužívajte po dátumu spotreby.

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.adiel.sk

Výrobca: Research & Innovation centre, Babystart Ltd. Finch Close, Nottingham UK NG7 2NN. Babystart.co.uk 


Informácie pre lekárne

Tento výrobok si môžete objednať aj vo vašej lekárni. Pokiaľ lekárne nemajú produkt skladom, môžete si vyžiadať objednanie. Lekárne môžu tento produkt objednávať cez lekárenský veľkoobchod Phoenix a.s. pod nasledujúcimi kódmi.

APA kód: 2396761

PDK kód: 50600693500

EAN kód: 5060258800444

Dodatočné parametre

Kategória: Testy plodnosti
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.05 kg
Dle Problému: Nevím, jestli jsem plodná/ý
Určení: Muži
? FAQ-1: Ako funguje testovacia sada FertilCount?
? FAQ-2: Na dne pohárika sú malé vločky, mám pohárik aj tak použiť?
? FAQ-3: Modrá farba sa objavila po pridaní roztoku modrého farbiva do testovacej jamky, ale pred pridaním číreho premývacieho roztoku. Znamená to, že je test pozitívny?
? FAQ-4: Ako dlho by malo trvať, kým sperma alebo roztoky odtečú cez filter?
? FAQ-5: Ako dlho mám čakať medzi testmi?
? FAQ-6: Znamená pozitívny výsledok testu, že som plodný?
? FAQ-7: Znamená negatívny výsledok testu, že som neplodný?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: