Babystart FertilCheck test ženskej plodnosti 2 ks

Kód: TP03
12,79 €
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

FertilCheck test (FSH) je jednoduchý screeningový test, ktorý ženám umožňuje určiť, či majú zníženú plodnosť. FertilCheck detekuje zvýšené hladiny FSH (folikulostimulačný hormón) z moču pre diagnostiku menopauzy či zníženej plodnosti ženy v pohodlí domova. Určené na sebatestovanie in vitro. FertilCheck test ženskej plodnosti je zdravotnícky prostriedok, pred použitím starostlivo čítajte príbalovú informáciu. 2 ks v baleniu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Babystart FertilCheck test ženskej plodnosti 2 ks - zdravotnícky prostriedok

Test ženskej plodnosti FertilCheck vám v pohodlí domova pomôže overiť vašu plodnosť. Ukázateľom ženskej plodnosti je pohlavný hormón FSH a FertilCheck na základe jednoduchého testu určuje prítomnosť tohto hormónu v moču.

Čo je FSH?

FSH je glykoproteínový hormón. Podporuje fyziologickú funkciu u žien, vyvíja rast endometria, ovulácie, stimuluje folikuly a spermatogenéziu u mužov. Počas menštruačného cyklu sa u žien FSH mení. Tesne pred ovuláciou sa dá vypozorovať zvýšenie LH a FSH hormónov. Po ovulácii a prasknutého folikulu rozvinuté žlté teliesko vylučuje hormóny, ktoré kontrolujú koncentráciu FSH (estradiol, progesterón).

V našej ponuke nájdete tiež test mužskej plodnosti Fertlicount 2 alebo zvýhodnenú sadu testy plodnosti pre páry. Vyšli vám zlé výsledky? Vyskúšajte ADIEL Kotvičník zemný 90 kapslí, ktorý prispieva k hormonálnej aktivite.

Pre koho je test vhodný?

 • Pre ženy s nepravidelnou menštruáciou
 • Pre ženy s vekom vyšším než 35 rokov
 • Pre ženy, ktoré nemôžu dlhší čas otehotnieť

Kedy test urobiť?

Odporúča sa robiť testovanie už prvý deň cyklu (tri dni po začiatku menštruácie) a druhý test o 7 dní neskôr. Pre čo najpresnejší výsledok je vhodné použiť prvý ranný moč.


Návod na použitie

Pre čo najpresnejší výsledok je vhodné použiť prvý ranný moč. Testovanie robte pri izbovej teplote 10 – 30°C.

 1. Vyberte FSH test z ochranného obalu a opatrne zložte ochranný kryt.
 2. Nasmerujte absorpčnú špičku smerom dole do prúdu moču na najmenej 10 sekúnd. Pod prúdom moču musia byť všetky testovacie polia.
 3. Znova zatvorte ochranný kryt a umiestnite do vodorovnej polohy a počkajte na výsledok testu.
 4. Výsledky čítajte za 10 minút. Nečítajte výsledky po viac než 15 minútach.

Ako správne čítať výsledky?

Pozitívny výsledok: testovacia čiarka (T) je rovnakej alebo tmavšej farby než kontrolná čiarka (C).

Pozitívny výsledok znamená, že máte vysokú hladinu hormónu FSH. Pokiaľ je váš výsledok pozitívny, opakujte test znova za 5 – 7 dní. Ak je opäť pozitívny, odporúčame vám navštíviť lekára. Pokiaľ sú oba testy pozitívne, znamená to, že máte vysokú hladinu FSH hormónu. Vysoká hladina FSH sa najčastejšie objavuje u žien s predčasnou menopauzou alebo u žien s nepravidelnou menštruáciou.

Pokiaľ sa snažíte otehotnieť, navštívte svojho lekára alebo odborníka.

Negatívny výsledok: testovacia čiarka (T) je svetlejšia než kontrolná čiarka (C), alebo sa neobjaví vôbec.

Negatívny výsledok znamená, že nemáte vysokú hladinu FSH, a to je dobrý predpoklad k otehotneniu. Pokiaľ je vás výsledok negatívny, ale máte nepravidelnú menštruáciu alebo príznaky menopauzy, odporúčame vám navštíviť lekára.

Neplatný výsledok – neobjaví sa žiadna čiarka. 

 


Upozornenie

Čítajte pozorne príbalový leták pred použitím testu. Nepoužívajte test po skončeniu expirácie, uvedenej na obale. Skladujte pri teplote 4 – 30°C. Nenechávajte test v chladnej miestnosti (mraze). Nepoužívajte, pokiaľ je obal poškodený. Uchovávajte mimo dosah detí. Test je určený len pre vonkajšie použitie, nepoužívajte vnútorne. Neotvárajte test skôr, než si prečítate všetky inštrukcie k použitiu.

Obmedzenia

Užívanie antikoncepcie môže ovplyvniť výsledky testov. Hormonálna substitúcia, estrogénové lieky a iné hormonálne lieky môžu ovplyvniť hladiny FSH a to môže viesť k neplatným či skresleným výsledkom testovania. Nádory, porucha hypofýzy môžu viesť k zníženiu FSH, čo môže zapríčiniť neplatný ši skreslený výsledok testu.

Dôležité informácie

Diagnostický zdravotnícky prostriedok je určený na sebatestovanie in vitro s zhode s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke prostriedky in vitro.

 1. Rovnako ako u všetkých diagnostických testov by konečná diagnostika nemala vychádzať z výsledku jedného testu, pre potvrdenie výsledku vyhľadajte svojho ošetrujúceho lekára.
 2. Pred urobením tohto testu si starostlivo prečítajte návod na použitie.
 3. Nepoužívajte po uplynutiu času použiteľnosti uvedenom na ochrannom obale.
 4. Test nepoužívajte opakovane. Po jednom použitiu ho zlikvidujte. S použitým materiálom zaobchádzajte tak, ako by bol potenciálne infekčný.
 5. Nepoužívajte, pokiaľ je ochranný obal poškodený alebo po vypršaní dátumu spotreby.
 6. Nedotýkajte sa absorpčnej špičky.
 7. Po otvoreniu ochranného obalu je test k okamžitému použitiu. Dlhodobé vystavenie vlhkosti môže test znehodnotiť a viesť tak k neplatným výsledkom. Po otvoreniu použite najdlhšie do 6 hodín.
 8. Zabráňte kontaktu s pokožkou.
 9. UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAH DETÍ.

Obsah balenia

Balenie: 2x biele umelohmotné testery, každý balený zvlášť v ochrannej fólii. Návod na použitie.

Balenie NEOBSAHUJE testovací materiál (pohárik na vzorku moču).

Skladovanie

Testovaciu súpravu skladujte pri izbovej teplote (4 – 30°C) v zatvorenom a neporušenom ochrannom obale do dátumu expirácie. Testovacie súpravy by mali byť chránené pred priamym slnečným žiarením, vlhkosťou a teplom. Chráňte pred mrazom.

Test nepoužívajte opakovane. Po jednom použitiu zlikvidujte. S použitým materiálom zaobchádzajte tak, ako by bol potenciálne infekčný.

Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Nepoužívajte po dátumu spotreby.

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.adiel.sk

 Výrobca: Research & Innovation centre, Babystart Ltd. Finch Close, Nottingham UK NG7 2NN. Babystart.co.uk 


Informácie pre lekárne

Tento výrobok si môžete objednať aj vo vašej lekárni. Pokiaľ lekárne nemajú produkt skladom, môžete si vyžiadať objednanie. Lekárne môžu tento produkt objednávať cez lekárenský veľkoobchod Phoenix a.s. pod nasledujúcimi kódmi.

APA kód: 2470343

PDK kód: 2470343

EAN kód: 5060258800130

Dodatočné parametre

Kategória: Testy plodnosti
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.04 kg
Dle Problému: Nevím, jestli jsem plodná/ý
Určení: Ženy
? FAQ-1: Ako test prebieha?
? FAQ-2: Kedy môžem test použiť?
? FAQ-3: Ako poznám, že test fungoval?
? FAQ-4: Obdržala som pozitívny výsledok. Môžem prestať užívať antikoncepciu?
? FAQ-5: Ako citlivý je FertilCheck Female Fertility Test?
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: