Využite zľavu -15% pri nákupe nad 39 eur. Zľavový kód: zenske15

ADIEL Midstream ovulačný test, 3 ks

Kód: OTAM0101-3
2 hodnotenia
Značka: ADIEL
4,99 €
Skladom (> 5 ks)
Môžeme doručiť do:
26.10.2021

Trojbalenie ovulačného testu určené na samovyšetrovanie, sledujte ľahko a rýchlo svoje plodné dni pomocou ovulačného testu ADIEL Midstream. Test z moču zistí prítomnosť luteinizačného hormónu, ktorý sa vyskytuje v čase ovulácie. ADIEL Midstream ovulačný test LH je zdravotníckym prostriedkom, pred použitím si pozorne čítajte písomnú informáciu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ovulačný test ADIEL Midstream - zdravotnícky prostriedok

Jednorazový ovulačný test ADIEL Midstream Vám pomôže rýchlo určiť, kedy ovulujete. Toto rýchle testovanie môžete vykonávať aj Vy sama. Vďaka ovulačnému testu zistíte, či ovulácia nastala. Ovulačný test zisťuje prítomnosť LH hormónu (luteinizačného hormónu) v moči ženy. Luteinizačný hormón spôsobí, že sa vajíčko uvoľní do vajcovodu. V tejto chvíli je žena plodná.

Majte pod kontrolou svoje plodné dni s digitálnym bazálnym teplomerom. Neviete, prečo je dôležité sledovať bazálnu teplotu? Pripravili sme pre vás článok na tému -  Bazálna teplota, dôležitý údaj na ceste za bábätkom.


Čo je to ovulácia?

Ide o proces, kedy sa zvýšením hladiny luteinizačného hormónu uvoľní z vaječníka zrelé vajíčko a putuje vajcovodom do maternice. Ovulácia nastáva približne v polovici menštruačného cyklu, záleží na dĺžke menštruačného cyklu každej ženy. Telo produkuje zvýšené množstvo estrogénu, ktorý zaisťuje rast sliznice maternice (výstelka pre uhniezdenie oplodneného vajíčka). Zvýšená hladina estrogénu spôsobí prudké navýšenie luteinizačného hormónu. K ovulácii dochádza 24 - 36 hodín po náraste luteinizačného hormónu. Luteinizačný hormón spúšťa dozrievanie vajíčka, jeho uvoľnenie a následnú premenu folikulu na žlté teliesko. Pri oplodnení vajíčka žlté teliesko produkuje ďalej hormóny potrebné na udržanie raného tehotenstva.

Čo sú to plodné dni?

Plodné dni sú dni, kedy je žena najplodnejšia. Ide o 1 - 2 dni pred ovuláciou a v deň ovulácie. Plodné dni môžu trvať až 5 dní, pretože životaschopnosť spermií je 3 - 5 dní. V tejto dobe môže spermia oplodniť vajíčko, odporúča sa mať v tomto období pravidelný pohlavný styk.

 Výhody ovulačného testu

  • Hygienické a komfortné testovanie
  • Jednoduché použitie

Návod na použitie ovulačného testu ADIEL Midstream

  • Na testovanie nepoužívajte prvý ranný moč.
  • Testovanie vykonávajte vždy najlepšie v rovnakú dennú hodinu, ideálne od 10 hodiny rannej
  • Pred testovaním odporúčame obmedziť príjem tekutín, aspoň 2 hodiny pred získaním vzorky moču.
  • Pre vzorku moču použite čistú nádobu (použite stredný prúd moču).
  • Vyberte ovulačný test z ochrannej fólie.
  • Zložte ružový kryt a namočte tester do vzorky moču, po dobu max. 10 sekúnd.
  • Tester ponorte až pod uvedenú šípku tak, aby všetky testovacie polia (aj zelené) boli ponorené.
  • Tester opäť uzavrite ružovým viečkom, umiestnite ho do vodorovnej polohy a počkajte 5 minút na výsledok testu.

Ako čítať výsledky ovulačného testu Midstream?

V testovacom poli sa vždy musí objaviť kontrolná čiarka (C), ktorá potvrdzuje, že test je v poriadku.

Pozitívny výsledok - (znamená prebiehajúcu alebo blížiacu sa ovuláciu): Čiarka (T) - testovacia je rovnakej alebo tmavšej farby ako čiarka (C) - kontrolná. To znamená, že ovulácia nastane v najbližších 24-48 hodinách. Odporúčame pohlavný styk denne.

Negatívny výsledok - (ovulácia zatiaľ nenastala): Čiarka (T) - testovacia je svetlejšej farby než čiarka (C), alebo sa vôbec neobjaví. To znamená, že nebol zaznamenaný LH hormón v moči, nie je ovulácia. Potrebné pokračovať v testovaní ďalšie dni.

Neplatný výsledok - Neobjaví sa žiadna testovacia čiarka.

test-do-clanku-SK


 

Upozornenie

Nepoužívajte test po dobe exspirácie uvedenej na obale. Skladujte v suchom prostredí v teplote 4-30 °C. Nenechávajte test v chladnej miestnosti (mraze). Nepoužívajte, ak je obal poškodený. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Test je určený iba na vonkajšie použitie, nepoužívajte vnútorne. Neotvárajte test skôr, ako si prečítate všetky inštrukcie na použitie. Pozorne si prečítajte príbalový leták pred použitím testu

Dôležité informácie

ADIEL ovulačný test midstream je diagnostický zdravotnícky prostriedok, určený pre samovyšetrovanie in vitro v súlade s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke pomôcky in vitro. Príbalový leták s návodom na použitie.

Balenie: 3 ks biely umelohmotný tester, balený v ochrannej fólii.

Skladovanie: Skladujte v suchom prostredí v teplote 4-30 °C. Nenechávajte test v chladnej miestnosti (mraze).

Dodatočné parametre

Kategória: Ovulačné testy
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.05 kg
Dle Problému: Testování těhotenství
Určení: Ženy