ADIEL Midstream ovulačný test, 3 ks

Kód: OTAM0101-3
5,19 €
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Troj-balenie ovulačného testu určené na sebatestovanie, sledujte ľahko a rýchlo svoje plodné dni pomocou ovulačného testu. Test z moču zistí prítomnosť luteinizačného hormónu, ktorý sa vyskytuje v čase ovulácie. ADIEL modstream ovulačný test je zdravotnícky prostriedok, pred použitím starostlivo čítajte príbalovú informáciu. 3 ks v baleniu. Citlivosť 25 mlU/ml. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ovulačný test ADIEL Midstream 3 ks v baleniu – zdravotnícky prostriedok

Ovulačný test (Midstream) je jednorazový imunochromatografický test určený na in vitro kvalitatívne zistenie ľudského luteinizačného hormónu (hLH) v moču k predpovedi času ovulácie pre profesionálne aj domáce použitie. Odporúčame vám použiť ovulačný test dvakrát denne, ráno (nie z prvého ranného moču) a večer, aby ste efektívnejšie a presnejšie zachytila čas ovulácie. Nárast LH zvyčajne nastáva pred ovuláciou, čo znamená uvoľnenie vajíčka. Vajíčko môže žiť len 24 hodín alebo menej potom, čo sa uvoľní, zatiaľ, čo spermia vo vašom tele prežije aj niekoľko dní. Ovulačný test vám teda môže pomôcť predpovedať dva najplodnejšie dni po detekovanom náraste LH. Pokiaľ budete mať pohlavný styk v týchto dňoch, zvýšite tým svoje šance na otehotnenie.

Majte pod kontrolou svoje plodné dni s digitálnym bazálnym teplomerom. Neviete, prečo je dôležité sledovať bazálnu teplotu? Pripravili sme pre vás článok na tému -  Bazálna teplota, dôležitý údaj na ceste za bábätkom.


Čo je to ovulácia?

Jedná sa o proces, kedy sa zvýšením hladiny luteinizačného hormónu uvoľní z vaječníku zrelé vajíčko a putuje vajcovodom do maternice. Ovulácia nastáva približne v polovičke menštruačného cyklu, záleží na dĺžke menštruačného cyklu každej ženy. Telo produkuje zvýšené množstvo estrogénu, ktorý zaisťuje nárast maternicovej sliznice (výstielka pre uhniezdenie oplodneného vajíčka). Zvýšená hladina estrogénu spôsobí prudké navýšenie luteinizačného hormónu. Luteinizačný hormón spúšťa zrenie vajíčka, jeho uvoľnenie a následnú premenu folikulu na žlté teliesko. Pri oplodneniu vajíčka žlté teliesko produkuje ďalej hormóny potrebné na udržanie raného tehotenstva.

Čo sú to plodné dni?

Plodné dni sú dni, kedy je žena najplodnejšia. Ide o 1 - 2 dni pred ovuláciou a v deň ovulácie. Plodné dni môžu trvať až 5 dní, pretože životaschopnosť spermií je 3 - 5 dní. V tejto dobe môže spermia oplodniť vajíčko, odporúča sa mať v tomto období pravidelný pohlavný styk.


Kedy urobiť test?

V prvom rade určite dĺžku vášho menštruačného cyklu. Dĺžka vášho menštruačného cyklu je počet dní od prvého dňa menštruácie (menštruačného krvácania) do posledného dňa pred začiatkom ďalšej menštruácie. Podľa posledných mesiacov (podľa vášho menštruačného kalendára) vyhodnoťte, aká je vaša zvyčajná dĺžka cyklu.

V obrázku č. 1 zakrúžkujte v prvom riadku svoju zvyčajnú dĺžku vášho menštruačného cyklu. Následne zakrúžkujte v riadku číslo 2. číslo, ktoré sa nachádza priamo pod zakrúžkovaným číslom v riadku 1. Číslo z riadku 2 znázorňuje koľký deň cyklu je vhodný čas na testovanie.

„Napríklad priemerná dĺžka cyklu je 35 dní, posledný deň menštruácie bol napríklad 29.12. Podľa obrázku č. 1 a č. 2 by sme mali začať testovanie 18. deň cyklu, odpočítanie dní začíname teda od 30.12., čo odpovedá testovaniu približne 17. - 18. deň cyklu, tj. 15. - 16. 1. - toto obdobie sa dá považovať za predpokladaný čas ovulácie“.

Obr. č. 1 Kedy začať s testovaním

kdy začít testovat sk

Pokiaľ je menštruačný cyklus kratší než 21 dní alebo dlhší než 38 dní, odporúčame navštíviť vášho ošetrujúceho lekára. Kalendár je len orientačný, je treba mať na pamäti, že každý menštruačný cyklus je individuálny.

Obr. č. 2 Orientačný kalendár, od akého dňa môžete začať testovať

mceclip1 


 

Použitie ovulačného LH testu

Odber vzorky a manipulácia s ňou

Na testovanie nepoužívajte prvý ranný moč. Test by mal byť použitý hneď po odbere vzorky moču. Vyberte si vhodnú dennú dobu na urobenie testu. Pre zvýšenú hygienu môžete použiť aj jednorazové rukavice a odoberte vzorku moču do čistej a suchej nádoby. Testujte pravidelne, v rovnakú hodinu a v dňoch, ktoré sú najpríhodnejšie podľa vášho menštruačného kalendára či aplikácie. Najlepších výsledkov dosiahnete, keď budete testovať medzi 10:00 a 20:00 hodinou.

Testovanie robte pri izbovej teplote. Po skončeniu testovania zlikvidujte použitý materiál (testovací pohárik + použitý midstream test). S použitým materiálom zaobchádzajte tak, ako by bol potenciálne infekčný.

mceclip2

Návod na použitie

Testovanie sa dá robiť 2 spôsobmi:

A) Použitím odobratej vzorky moču

 • Odoberte vzorku moču do suchej a čistej nádoby. Nepoužívajte prvý ranný moč, testovanie je ideálne v čase medzi 10:00max ponoření midstream Lh
 • a 20:00 hodinou.
 • Vyberte Midstream test z ochranného balu a opatrne zložte ružový kryt.
 • Nasmerujte absorpčnú špičku dole a ponorte do vzorky moču počas 20 sekúnd.
 • Midstream test ponárajte až po uvedenú šípku tak, aby všetky testovacie polia (aj zelené) boli ponorené. Inak test neprebehne správnym spôsobom.
 • Po 15 sekundách midstream test vyberte z vzorky moču, znova zatvorte ružovým krytom a umiestnite do vodorovnej polohy (napríklad na vrchnú časť nádobky s močom) a počkajte na výsledok testu.
 • V závislosti od koncentrácie LH vo vzorke moču počkajte celých 10 minút na potvrdenie výsledku. Jednorazový test LH nečítajte po 15 minútach, pretože by to mohlo viesť k nesprávnemu výsledku testu.
 • Je vyžadovaný 10 minútový reakčný čas.

 B) Použitím stredného prúdu moču

 • Vyberte Midstream test z ochranného obalu a opatrne zložte ružový kryt.kam se má čůrat test ženské plodnosti
 • Nasmerujte absorpčnú špičku smerom dole do prúdu moču na najmenej 10 sekúnd. Pod prúdom moču musia byť všetky testovacie polia, vrátane zelených.
 • Znova zatvorte ružovým krytom a umiestnite do vodorovnej polohy a počkajte na výsledok testu.
 • V závislosti od koncentrácie LH vo vzorke moču počkajte celých 10 minút na potvrdenie výsledku. Jednorazový test LH nečítajte po 15 minútach, pretože by to mohlo viesť k nesprávnemu výsledku testu.
 • Je vyžadovaný 10 minútový reakčný čas.

 


Ako čítať výsledky ovulačného testu Midstream?

V testovaciom pli sa vždy musí objaviť kontrolná čiarka (C), ktorá potvrdzuje, že test je v poriadku.výsledky hcg midstream

POZITÍVNY: (prebiehajúca alebo blížiaca sa ovulácia) Pokiaľ je viditeľná testovacia oblasť (T) a taktiež kontrolná oblasť (C). Testovacia oblasť (T) je intenzívnejšia alebo rovnaká ako kontrolná oblasť (C), je výsledok testu pozitívny, čo znamená, že k ovulácii pravdepodobne dôjde počas nasledujúcich 24-48 hodín.

NEGATÍVNY: (ovulácia zatiaľ nenastala) V kontrolnej oblasti (C) je viditeľná jedna (vínová) čiarka a v testovacej oblasti (T) nebola nájdená žiadna farebná (vínová) čiarka, čo znamená, že výsledok je negatívny. Ak je výsledok opakovane negatívny (3-4 mesiace) odporúčame konzultáciu s lekárom.

NEPLATNÝ: Pokiaľ sa v kontrolnej (C) aj testovacej (T) oblasti neobjavila žiadna farebná (vínová) čiarka.

Zopakujte test s novým ovulačným testom. Neplatné výsledky testu môžu byť spôsobené: Absorpčná špička nebola dôkladne navlhčená. Čítanie výsledku testu bolo príliš skoro alebo príliš neskoro. Je vyžadovaný 10 minútový reakčný čas.

 


Upozornenie

 1. LEN PRE DIAGNOSTICKÉ POUŽITIE IN-VITRO (IVD), NIE pre interné použitie.
 2. Pred urobením tohto testu si starostlivo prečítajte návod na použitie. Urobte každý krok presne podľa priloženého návodu.
 3. Nepoužívajte po uplynutiu času použiteľnosti vyznačeného na ochrannom obale.
 4. Každý ovulačný test sa dá použiť len raz. Ovulačný test znova nepoužívajte.
 5. Test nepoužívajte, pokiaľ je ochranný obal poškodený.
 6. Akonáhle je ochranný obal otvorený, mal by byť test použitý okamžite.
 7. Po použitiu zlikvidujte každý ovulačný test. S vzorkami moču a použitým testovacím materiálom zaobchádzajte tak, ako by boli potenciálne infekčné. Zabráňte kontaktu s pokožkou.
 8. Pri použitiu tohto produktu by ste nemali užívať hCG alebo LH lieky, ktoré môžu ovplyvniť výsledky testu. Nepoužívajte napríklad v tehotenstve, v menopauze alebo pri užívaniu antikoncepčných prostriedkov. Výsledok môže byť neplatný.
 9. UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAH DETÍ.

Dôležité informácie

ADIEL ovulačný test midstream je diagnostický zdravotnícky prostriedok, určený na sebatestovanie in vitro v zhode s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke prostriedky in vitro.

Obsah balenia

Každá krabička obsahuje: ochranný obal s midstream testom a návod na použitie.

Každý obal obsahuje: Umelohmotný tester s ružovým odnímateľným viečkom a vysúšadlo. Vysúšací vankúšik slúži len na účely skladovania, pre vlastné testovanie sa nepoužíva. Každý test LH midstream je balený jednotlivo v ochrannom obale.

Balenie NEOBSAHUJE testovací materiál (pohárik na vzorku moču, časovač, jednorazové rukavice a iné).

Skladovanie

Testovaciu súpravu skladujte pri izbovej teplote (2-30°C) v zatvorenom a neporušenom ochrannom obale do dátumu expirácie. Sáčok otvárajte tesne pred použitím testu. Skúšobné súpravy by mali byť chránené pred priamym slnečným žiarením, vlhkosťou a teplom.

Chráňte pred mrazom. Uchovávajte mimo dosah detí.

Minimálna trvanlivosť: Dátum je na obale vyznačené EXP/LOT.

 LH index symbolu

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.adiel.sk

Výrobca: Nantong Egens Biotechnology Co., Ltd. CE midstream hcg


Informácie pre lekárne

Tento výrobok si môžete objednať aj vo vašej lekárni. Pokiaľ lekárne nemajú produkt skladom, môžete si vyžiadať objednanie. Ceny v lekárňach sa môžu líšiť od cien výrobkov v e-shope. Lekárne môžu tento produkt objednávať cez lekárenský veľkoobchod Phoenix s.r.o., pod nasledujúcimi kódmi.

APA kód: 3776888

PDK kód: 3776888

Dodatočné parametre

Kategória: Ovulačné testy
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.05 kg
Dle Problému: Testování těhotenství
Určení: Ženy
? FAQ 1: Ako citlivý je ADIEL ovulačný test?
? FAQ-2: Teraz používam metódu bazálnej telesnej teploty (BBT). Nahradzuje tento test BBT?
? FAQ-3: Počas týchto plodných dní som obdržala pozitívny výsledok a mala som pohlavný styk. Neotehotnela som. Čo mám robiť?
? FAQ-4: Počas týchto plodných dní som obdržala pozitívny výsledok a mala som pohlavný styk. Myslím, že by som mohla byť tehotná. Ako skoro to zistím?
? FAQ-5: Ako zistím, kedy testovať?
? FAQ-6: V akú dennú dobu by som mala test urobiť? Musím použiť prvý ranný moč?
? FAQ-7: Ovplyvní množstvo vypitej tekutiny výsledky?
? FAQ-8: Čo zisťuje ovulačný test?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: