Starostlivá príprava je cestou k zdravému tehotenstvu

Každá žena, ktorá plánuje založiť rodinu, si želá, aby tehotenstvo a následný pôrod prebiehali úplne bez komplikácií. Tehotenstvo je však veľmi náročné obdobie, ktoré je vplyvom zásadných zmien citlivé ako pre mamičku, tak i dieťatko. Je preto dobré nič nepodceniť a pripraviť sa na tehotenstvo s dostatočným predstihom. Starostlivá príprava totiž výrazne zvýši šance na rýchle počatie, podporí hladký priebeh tehotenstva a zároveň dopraje bábätku to najcennejšie – prívetivé podmienky pre jeho zdravý vývoj aj rast.

Začnite očistou organizmu

Chytrým krokom pred plánovaným počatím je nepochybne starostlivá detoxikácia organizmu. Všetky jedovaté toxíny, ktoré sa vplyvom životného prostredia a tiež spôsobom života usídlili vo vašom tele, môžu značne komplikovať počatie a vzápätí celé tehotenstvo. Zabudnúť nesmieme ani na skutočnosť, že toxíny sa môžu cez placentu dostať priamo k bábätku, čím mu môžu výrazne ublížiť. Aby detoxikácia splnila svoju úlohu, je potrebné začať ju aspoň pol roka pred plánovaným tehotenstvom. Ako na to? Inšpirujte sa v článku Detoxikácia krok za krokom.

  • Účinným doplnkom v rámci očistnej kúry sú detoxikačné náplasti BIOMAGICK, ktoré pôsobia na reflexné body na chodidlách a absorbujú do seba toxíny počas spánku. Detoxikácia pomocou náplastí patrí k najpohodlnejšiemu a zároveň najefektívnejšiemu spôsobu očisty tela.

Dbajte na kvalitnú a hodnotnú výživu

Počas tehotenstva sa v tele odohráva mnoho zložitých zmien. Zrazu vaše telo neživí len vás, ale aj bábätko, ktorému sa snaží dopriať všetko potrebné. Pritom ale musí plne podporiť a zásobiť dostatočnou energiou aj vás. Najlepším palivom pre vaše telo je bezpochyby vyvážená strava, ktorá je nevyhnutná pre správny vývoj plodu a tiež dôležitá pre fyzické i psychické zdravie každej mamičky. Pred počatím je vhodné obohatiť doterajší jedálniček najmä o vitamíny, bielkoviny, železo, jód aj esenciálne mastné kyseliny. Veľmi odporúčaná je aj strava bohatá na kyselinu listovú, ktorá znižuje riziko potratov aj niektorých typov vrodených vývojových chýb.

  • Doplniť kyselinu listovú môžete vďaka produktu FertilONA Forte, ktorý okrem vitamínu E obsahuje mnoho ďalších vitamínov, minerálov a tiež cenných aminokyselín. Účinné zloženie priaznivo ovplyvňuje ženskú plodnosť a pripravuje telo ženy na plánované počatie.

Nezabudnite na pravidelný pohyb

Tiež pohyb hrá v rámci prípravy na počatie (a potom aj v tehotenstve) veľkú úlohu. Pravidelná fyzická aktivita výrazne zlepšuje kondíciu, spevňuje a tiež posilňuje svaly v oblasti panvového dna. Vďaka vhodne zvolenému pohybu bude vaše tehotenstvo oveľa pohodovejšie, zároveň si potom s jeho pomocou uľahčíte pôrod i následnú rekonvalescenciu.

  • Počas prípravy na tehotenstvo určite oceníte cvičenie podľa Ľudmily Mojžišovej, ktorá zostavila niekoľko špeciálnych cvikov, ktoré posilňujú panvové dno a výrazne napomáhajú aj v okamihu, keď ženy trápia problémy s počatím. Zacvičiť si ho môžete v pohodlí domova a to vďaka nášmu DVD Metóda Ľudmily Mojžišovej pre otehotnenie.

Podporte hormonálny systém

Hormonálna rovnováha sa stará o to, aby v ženskom tele prebiehalo všetko tak, ako má. Stabilizácia hormonálneho systému a podpora funkcie pohlavných orgánov je preto zásadným bodom, ktorý v rámci prípravy na tehotenstvo určite nepreskočte. Ak sa pokúsite doladiť zdravie reprodukčného systému, zvýšite tým pravdepodobnosť ľahkého počatia a pritom znížite riziko komplikácií v tehotenstve.

  • Pre stabilizáciu hormonálnych hladín aj podporu ovulácie je veľmi šikovný Drmek FORTE s vitamínom E, ktorý obsahuje zlúčeniny podobné progesterónu. V organizme pôsobí ako vaše vlastné hormóny, ktoré ovplyvňujú zrenie a uvoľnenie vajíčka v čase plodných dní. Pravidelným užívaním dochádza k vyrovnaniu menštruačného aj ovulačného cyklu.

Majte svoj zdravotný stav pod kontrolou

Pred počatím je nutné myslieť aj na váš zdravotný stav a skonzultovať plánované tehotenstvo s odbornými lekármi. Niektoré chronické ochorenia, ako je vysoký krvný tlak, astma, porucha štítnej žľazy či cukrovka, môžu spôsobiť nepríjemné komplikácie a to ako vám, tak i vášmu bábätku. Ideálne je preto pracovať na bábätku až vo chvíli, keď bude váš zdravotný stav podľa lekárov stabilizovaný.