Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

Babystart FertilTime ovulačný test 5 ks

Kód: OT02
9,99 €
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
20.6.2024

FertilTime je jednoducho použiteľný, jednorazový skríningový test, ktorý umožňuje ženám určiť dva najlepšie dni na otehotnenie. Tento rýchly, domáci test funguje tak, že detekuje zvýšené hladiny Luteinizačného hormónu (hLH) v moči ženy, ktorý značí že sa blíži ovulácia. Žena je plodná len pár dní v období plodných dní, preto je dôležité vedieť kedy dochádza k ovulácii. Fertiltime ovulačné testy sú zdravotníckym prostriedkom, pred použitím starostlivo čítajte písomnú informáciu pre používateľov. Upozornenie: Viečko testera má v súčasnej dobe zelenú farbu. Nejedná sa o závadu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Babystart FertilTime ovulačný test 5 ks - zdravotnícky prostriedok

Kedy test urobiť?

FertilTime by nemal byť používaný ako forma antikoncepcie. Ak máte nepravidelný cyklus alebo neobvykle dlhý či krátky cyklus, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom.

Určite dĺžku vášho menštruačného cyklu. Dĺžka vášho menštruačného cyklu je počet dní od prvého dňa menštruácie (menštruačného krvácania) do posledného dňa pred začiatkom ďalšej menštruácie. Podľa posledných mesiacov (podľa vášho menštruačného kalendára) vyhodnoťte, aká je vaša obvyklá dĺžka cyklu.

V stĺpčeku č.1 zakrúžkujte svoju obvyklú dĺžku vášho menštruačného cyklu. Následne zakrúžkujte v stĺpčeku č. 2 číslo, ktoré sa nachádza priamo vedľa zakrúžkovaného čísla v stĺpčeku 1. Číslo zo stĺpčeka č.2 znázorňuje koľký deň cyklu je vhodný čas na testovanie.

Nie ste si istí svojou plodnosťou? Vyskúšajte testy plodnosti pre páry vo výhodnom balení. Neviete, ako test plodnosti vykonať? Pripravili sme pre vás článok na tému - Viete, ako funguje domáci mužský test plodnosti? 


Rozdiel medzi plodnými dňami a ovuláciou

Ovulácia

Ovulácia je proces, kedy sa zvýšením luteinizačného hormónu začne uvoľňovať z vaječníka zrelé vajíčko a poputuje vajcovodom do maternice. Ovulácia nastáva približne v polovici menštruačného cyklu, záleží od dĺžky cyklu každej ženy. K ovulácii dochádza 24 - 36 hodín po prudkom náraste luteinizačného hormónu.

Plodné dni

Plodné dni sú dni, kedy je žena najplodnejšia. Ide o 1 - 2 dni pred ovuláciou a v deň ovulácie. Plodné dni môžu trvať až 5 dní, pretože životaschopnosť spermií je 3 - 5 dní. V tejto dobe môže spermia oplodniť vajíčko, odporúča sa mať v tomto období pravidelný pohlavný styk.


Návod na použitie ovulačného testu FertilTime

Na testovanie nepoužívajte prvý ranný moč, ideálna doba testovania je od 10 hodiny ranná, testujte pravidelne v rovnakom čase. Na testovanie počas dňa odporúčame obmedziť 2 hodiny vopred príjem tekutín.

 1. Vyberte Midstream test z ochranného obalu a opatrne zložte ružový kryt.
 2. Nasmerujte absorpčnú špičku smerom dole do prúdu moču na najmenej 10 sekúnd. Pod prúdom moču musia byť všetky testovacie polia.
 3. Znovu uzavrite ružovou krytkou a umiestnite do vodorovnej polohy a vyčkajte na výsledok testu.
 4. V závislosti na koncentrácii LH vo vzorke moču nastavte časovač na 5. minút. Výsledky nečítajte po dlhšie ako 5. minútach. Poznámka: Hoci by sa výsledok nemal meniť po niekoľkých dňoch, je vhodnejší test hneď po testovaní ekologicky zlikvidovať.
 5. Test vykonávajte aspoň 5. dní pre detekovanie nárastu LH.

 

Obmedzenie

Pri použití tohto produktu, by ste nemali užívať hCG alebo LH lieky, ktoré môžu ovplyvniť výsledky testu. Nepoužívajte napríklad v tehotenstve, v menopauze alebo pri užívaní antikoncepčných prostriedkov. Výsledok môže byť neplatný.

Ženy trpiace syndrómom PCOS (syndróm polycystických ovárií) môžu mať zvýšenú hladinu luteinizačného hormónu (hLH), čím môže dôjsť k falošne pozitívnym výsledkom.

Ako čítať výsledky?

V testovacom poli sa vždy musí objaviť kontrolná čiarka (C), ktorá potvrdzuje, že test je v poriadku.

 • Pozitívny výsledok - Ak je viditeľná ako testovacia oblasť (T), tak kontrolná oblasť (C) Testovacia oblasť (T) ​​je intenzívnejšia alebo rovnaká ako kontrolná oblasť (C), je výsledok testu pozitívny, čo znamená, že k ovulácii pravdepodobne dôjde počas nasledujúcich 24-48 hodín.

 

 • Negatívny výsledok - V kontrolnej oblasti (C) je viditeľná jedna (vínová) čiarka av testovacej oblasti (T) nebola nájdená žiadna farebná (vínová) čiarka, čo znamená, že výsledok je negatívny. Ak je výsledok opakovane negatívny (3-4 mesiace) odporúčame konzultáciu s lekárom.

 

 • Neplatný výsledok - Pokiaľ sa v kontrolnej (C) aj testovacej (T) oblasti neobjavila žiadna farebná (vínová) čiarka. Zopakujte test s novým ovulačným testom. Neplatné výsledky testu môžu byť spôsobené: Absorpčná špička nebola dôkladne navlhčená. Čítanie výsledku testu bolo príliš skoro alebo príliš neskoro.

Upozornenie

 1. IBA NA DIAGNOSTICKÉ POUŽITIE IN-VITRO (IVD), NIE na interné použitie.
 2. Pred vykonaním tohto testu si pozorne prečítajte návod na použitie. Vykonajte každý krok presne podľa priloženého návodu.
 3. Nepoužívajte po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na ochrannom obale.
 4. Každý ovulačný test je možné použiť iba raz. FertiTime ovulačný test je jednorazový test, nepoužívajte opakovane.
 5. Test nepoužívajte, ak je ochranný obal poškodený.
 6. Hneď ako je test z ochranného obalu vybratý, mal by byť použitý okamžite.
 7. Po použití zlikvidujte každý ovulačný test. So vzorkami moču a použitým testovacím materiálom zaobchádzajte, ako by boli potenciálne infekčné. Zabráňte kontaktu s pokožkou.
 8. Pri použití tohto produktu, by ste nemali užívať hCG alebo LH lieky, ktoré môžu ovplyvniť výsledky testu. Nepoužívajte napríklad v tehotenstve, v menopauze alebo pri užívaní antikoncepčných prostriedkov. Výsledok môže byť neplatný.
 9. UCHOVÁVAJTE MIMO DOSAHU DETÍ.
 10. Nie je určené deťom.

Dôležité informácie

Babystart FertilTime ovulačný test 5 ks je diagnostický zdravotnícky prostriedok, určený na sebatestovanie in vitro v zhodne s nariadením č. 56/2015 Zb. o technických požiadavkách na diagnostické zdravotnícke pomôcky in vitro.

Obsah balenia

Balenie obsahuje 5x Umelohmotný tester, každý balený zvlášť v ochrannej fólii.

Skladovanie Testovaciu súpravu skladujte pri izbovej teplote (4°C - 30°C) v uzavretom a neporušenom ochrannom obale do dátumu exspirácie. Vrecko otvárajte tesne pred použitím testu. Skúšobné súpravy by mali byť chránené pred priamym slnečným žiarením, vlhkosťou a teplom. Chráňte pred mrazom.

Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu spotreby uvedeného na obale.

Distribútor: ADIEL, s.r.o., V Cibulkách 359/52, 150 00 Praha 5, IČ: 01388665. www.adiel.sk

Výrobca: Research & Innovation centre, Babystart Ltd. Finch Close, Nottingham UK NG7 2NN. Babystart.co.uk 


Informácie pre lekárne

Tento výrobok si môžete objednať aj vo svojej lekárni. Pokiaľ lekárne nemajú produkt skladom, je možné vyžiadať objednanie. Ceny v lekárňach sa môžu líšiť od cien výrobkov v e-shope. Lekárne môžu tento produkt objednávať cez lekárenský veľkoobchod Phoenix s.r.o., pod nasledujúcimi kódmi.

APA kód: 2560952

PDK kód: 2560952

EAN kód: 5060258800154

Dodatočné parametre

Kategória: Ovulačné testy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.06 kg
Dle Problému: Neznám své plodné dny
Použití: Neplodnost, Menstruace, Ovulace, Klimakterium
Určení: Ženy
? FAQ-1: Môžem použiť ovulačný test FertilTime, aby som sa vyhla otehotneniu?
? FAQ-2: Ako citlivý je ovulačný test FertilTime?
? FAQ-3: Ovplyvňujú test alkohol alebo bežné lieky?
? FAQ-4: Prečo by som nemala používať prvý ranný moč a v akú dennú dobu by som mala test urobiť?
? FAQ-5: Ovplyvní množstvo vypitej tekutiny výsledky?
? FAQ-6: Akonáhle uvidím pozitívny výsledok, kedy je najlepší čas na styk?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: