Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

AKO SA NAJLEPŠIE PRIPRAVIŤ NA TEHOTENSTVO?

Tehotenstvo je krehké obdobie plné veľkých zmien. Práve preto je dôležité dobre sa na neho pripraviť.

Starostlivá príprava je cestou ku zdravému tehotenstvu.

Každá žena, ktorá plánuje založiť rodinu, si praje, aby tehotenstvo a následný pôrod prebiehali úplne bez komplikácií. Tehotenstvo je však veľmi náročné obdobie, ktoré je vplyvom zásadných zmien citlivé ako pre mamičku, tak aj dieťatko. Je preto dobré nič nepodceniť a pripraviť sa na tehotenstvo s dostatočným predstihom. Starostlivá príprava totiž výrazne zvýši šance na rýchle počatie, podporí hladký priebeh tehotenstva a zároveň dopraje bábätku to najcennejšie – prívetivé podmienky pre jeho zdravý vývoj a rast.

Začnite očistou organizmu

Múdrym krokom pred plánovaným počatím je bezpochyby starostlivá detoxikácia organizmu. Všetky jedovaté toxíny, ktoré sa vplyvom životného prostredia a tiež spôsobu života usídlili vo vašom tele, môžu značne komplikovať počatie a vzápätí celé tehotenstvo. Opomenúť nesmieme ani skutočnosť, že toxíny sa môžu skrz placentu dostať priamo k bábätku, čím mu môžu výrazne ublížiť. Aby detoxikácia splnila svoju úlohu, je potrebné začať s ňou aspoň pol roka pred plánovaným tehotenstvom. Ako na to? Inšpirujte sa v článku Detoxikácia krok za krokom.

Účinným doplnkom v rámci očistnej kôry sú detoxikačné náplasti BIOMAGICK, ktoré pôsobia na reflexné body na chodidlách a absorbujú do seba toxíny počas spánku. Detoxikácia pomocou náplastí patrí k najpohodlnejším a zároveň najúčinnejším spôsobom očisty tela.

Dbajte na kvalitnú a hodnotnú výživu

Počas tehotenstva sa v tele odohráva rad zložitých zmien. Zrazu vaše telo neživí len vás, ale aj bábätko, ktorému sa snaží dopriať všetko potrebné. Pritom ale musí plne podporiť a zásobiť dostatočnou energiou aj vás. Najlepším palivom pre vaše telo je bezpochyby vyvážená strava, ktorá je nevyhnutná pre správny vývoj plodu a tiež dôležitá pre fyzické aj psychické zdravie každej mamičky. Pred počatím je vhodné obohatiť doterajší jedálniček najmä o vitamíny, bielkoviny, železo, jód aj esenciálne mastné kyseliny. Veľmi odporúčaná je tiež strava bohatá na kyselinu listovú, ktorá znižuje riziko potratov aj niektorých typov vrodených vývojových vád.

fruits-berries-platter-vegan-cuisine

Doplniť kyselinu listovú môžete vďaka produktu FertilONA Forte, ktorý okrem vitamínu E obsahuje rad ďalších vitamínov a tiež cenných aminokyselín.

Nezabúdajte na pravidelný pohyb

Tiež pohyb hrá v rámci prípravy na počatie (a potom aj v tehotenstve) veľkú úlohu. Pravidelná fyzická aktivita výrazne zvyšuje kondíciu, spevňuje a taktiež posilňuje svaly v oblasti panvového dna. Vďaka vhodne zvolenému pohybu bude vaše tehotenstvo o veľa pohodovejšie, zároveň si potom s jeho pomocou uľahčíte pôrod aj následnú rekonvalescenciu.

Počas prípravy na tehotenstvo isto oceníte cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej, ktorá zostavila niekoľko špeciálnych cvikov, ktoré posilňujú panvové dno a výrazne napomáhajú tiež v okamihu, kedy ženy trápia problémy s počatím. Zacvičiť si ich môžete v pohodlí domova, a to vďaka nášmu DVD Metóda Ľudmily Mojžíšovej pre otehotnenie.

Podporte hormonálny systém

Hormonálna rovnováha sa stará o to, aby v ženskom tele prebiehalo všetko tak, ako má. Stabilizácia hormonálneho systému a podpora funkcie pohlavných orgánov je preto zásadným bodom, ktorý v rámci prípravy na tehotenstvo určite nepreskočte. Ak sa pokúsite doladiť zdravie reprodukčného systému, zvýšite tým pravdepodobnosť ľahkého počatia a pritom znížite riziko komplikácií v tehotenstve.

Veľmi šikovný je DRMEK FORTE s vitamínom E obsahujúci známu bylinu Drmek všeobecný, ktorý zaisťuje menštruačný komfort ženy.

Majte svoj zdravotný stav pod kontrolou

Pred počatím je nutné pomýšľať tiež na váš zdravotný stav a konzultovať plánované tehotenstvo s odbornými lekármi. Niektoré chronické ochorenia, ako je vysoký krvný tlak, astma, porucha štítnej žľazy či cukrovka, môžu spôsobiť nepríjemné komplikácie, a to ako vám, tak aj vášmu bábätku. Ideálne je preto pracovať na bábätku až vo chvíli, kedy bude váš zdravotný stav podľa lekárov stabilizovaný.

 

ZDROJ:

https://medlineplus.gov/ency/patientinstructions/000513.htm

https://www.healthline.com/health/pregnancy/how-to-prepare-your-body

https://www.parents.com/getting-pregnant/trying-to-conceive/ready-set-conceive/