Využite akciu testovania plodnosti s -15% zľavou

IVF 3. DIEL – REGENERÁCIA PO IVF A PRÍPRAVA NA ĎALŠÍ CYKLUS

Regenerácia po IVF je veľmi dôležitá, a to najmä pokiaľ sa chcete znovu pokúsiť o bábätko.

IVF je už od samého počiatku zložitý proces, ktorý predstavuje pomerne veľký zásah do organizmu každej ženy. Pokiaľ sa váš prvý pokus o IVF nepodaril a plánujete podstúpiť ďalší cyklus, je značne dôležité dopriať telu čas a zamerať sa na to, čo v súčasnej dobe potrebuje najviac a tým je komplexná regenerácia po IVF. Na čo je dobré myslieť a akými krokmi pripravíte svoje telo na ďalší pokus a umelé oplodnenie?

Prečo je regenerácia po IVF natoľko významná?

Ženy, ktoré podstúpili IVF, zažili mnoho dní plných neistoty a očakávania. Niektoré z nich sa na konci celého procesu môžu pochváliť pozitívnym tehotenským testom a radostnou novinkou. Avšak nie všetky IVF cykly sú úspešné, preto sa niektoré ženy musia vyrovnať aj s nepriaznivými správami. Zložitá cesta za bábätkom spolu s pocitom sklamania sa následne negatívne odrazia na psychike, ktorá je v túto chvíľu o veľa zraniteľnejšia. Nepodarené umelé oplodnenie sa ale podpisuje aj na tele, ktoré sa v rámci IVF muselo chovať podľa vopred stanoveného plánu a vplyvom niekoľkých zmien aj umelo vyvolaných procesov sa vykoľajilo zo svojej pôvodnej rovnováhy.

 young-women-yoga-indoors-keep-calm-meditates-while-practicing-yoga-explore-inner-peace-yoga-meditation-have-good-benefits-health-photo-concept-yoga-sport-healthy-lifestyle

Je preto pochopiteľné, že po nepodarenom IVF potrebuje dostatok času na zotavenie, vďaka ktorému sa vráti späť do prirodzenej kondície a získa potrebnú silu na ďalší pokus o počatie. Regenerácia po IVF má pre telo ohromný význam a je dobré na ňu nezabúdať, najmä potom v okamihu, kedy chcete podstúpiť ďalší cyklus. Čím lepšie sa o svoje telo postaráte  a doprajete mu presne to, čo mu chýba či potrebuje, tým viac sa zvyšujú šance na úspešné počatie. V opačnom prípade vaše telo všeobecne nemusí fungovať správne a môže sa dostaviť celý rad nepríjemností, ktoré bývajú dôsledkom narušenej rovnováhy. V rámci regenerácie po IVF by ste sa mali zamerať najmä na:

  • Porovnanie hormonálnych hladín

Najväčšú úlohu počas IVF hrajú jednoznačne hormóny, ktorých hladinu chcú odborníci vyladiť vždy tak, aby pokus o umelé oplodnenie bol úspešný. Spolu s tým potom súvia výkyvy v hormonálnych hladinách, ktoré bývajú pomerne bežné. Niektoré ženy prejavy hormonálnych zmien pociťujú, iné ich po umelom oplodnení ani nespozorujú. Napriek tomu svojmu telo veľmi pomôžete, ak ho počas regenerácie po IVF podporíte tým správnym spôsobom, s ktorým dosiahnete harmónie v oblasti ženských hormónov. Pomoc môžete hľadať v hormonálnej joge a tiež prírodných produktoch, ktoré posilnia vaše zdravie a podporia vás v ďalšom snažení o bábätko. Vzhľadom na to, že počas IVF cyklu bolo vaše telo zásobené podporujúcimi liekmi, je vhodné dopriať telu odpočinok od chemických produktov.

Cenným pomocníkom v rámci regenerácie po IVF je výhodná sada s produktom Drmek Forte s vitamínom E a tiež vitamíny Fertilcare

  • Posilnenie duševného aj fyzického zdravia

 Počas regenerácie po IVF by ste nemala zabúdať na silnú trojicu, do ktorej patrí pravidelný pohyb, zdravá strava a kvalitný spánok, ktoré posilnia vašu fyzickú kondíciu aj celkové zdravie. Pozornosť by ste mala venovať najmä psychike, ktorá sa vplyvom nepodareného pokusu o počatie stala ešte o veľa krehčia a zraniteľnejšia. Pomôcť vám môžu metódy čínskej medicíny či hemeopatie. Dobrý pocit pohody zvyšujú a podporujú predovšetkým metódy psychosomatiky a psychoterapie. Patrí medzi nich napríklad akupunktúra, kraniosakrálna terapia na obnovenie vitálnej sily a prečistenie tela, progresívne svalové uvoľnenie, relaxačný autogénny tréning alebo mentálny tréning pre navodenie duševnej rovnováhy. Myslite predovšetkým sama na seba a podporte svoje telo v každom ohľade. Nepodceňujte dostatočný odpočinok a relaxáciu. Hýčkajte sa a rozmaznávajte, užite si so svojim partnerom pekné dni a pritom neprestávajte veriť, že aj vy dostanete šancu byť tou najlepšou mamou pre svoje dieťatko.

Detoxikačné náplasti Biomagick odstráňajú z vášho tela nečistoty a toxíny zatiaľ, čo spíte. Toxické látky môžu zaťažovať organizmus, ktorý sa potom viac zameriava na správne fungovanie tela a nie na kvalitu pohlavných buniek a schopnosť počatia.

Ako ste regenerovala svoje telo po IVF?

„Regenerácia po IVF je u každej ženy iná. Po kyretáži som pila alchemilkový čaj a snažila som sa lepšie psychicky naladiť na ďalší pokus. Neskôr som sa dočítala na rôznych diskuzných fórach o peruánskej mace, ktorá pomáha zregenerovať celý organizmus. S priateľom sme ju začali užívať obidvaja, aby sme sa nie len psychicky pripravili na ďalší pokus.“

Kedy sa znovu pokúšať o bábätko?

Regenerácia po IVF predstavuje cestu, ktorá vaše telo dôkladne pripraví na ďalší pokus o počatie. To, že bol prvý pokus IVF neúspešný neznamená, že by ste sa mala vzdať všetkých nádejí na vytúžené bábätko. Kedy je ideálny čas znovu podstúpiť nový IVF cyklus vám vždy upresní váš lekár, s ktorým budete v úzkom kontakte, preto vám zodpovie aj všetky dôležité otázky. Taktiež určí nutný odstup medzi jednotlivými pokusmi a odporúča vhodnú podpornú liečbu.

Pokiaľ zo strany lekárov nič nebráni v tom podstúpiť ďalší IVF cyklus, ostáva už len posledná vec, ktorou je vaše rozhodnutie. V každom prípade ale načúvajte predovšetkým svojmu telu, ktoré vám samo povie, kedy je skutočne pripravené. Pamätajte, že pre svoje bábätko chcete byť v dobrej telesnej aj duševnej kondícii a nachystať mu to najlepšie zázemie pre jeho zdravý vývoj a rast.

Po ako dlhom čase ste znovu skúsila ďalší IVF cyklus?

„Ďalší pokus som zahájila dva mesiace po skončení šestonedelia. Každé reprodukčné centrum má ale iný postup. V niektorých centrách uprednostňujú prejsť po šestonedelí minimálne dvomi menštruačnými cyklami, čo bol presne náš prípad. Iné centrum zahajuje po dohovore s pacientkou cyklus ihneď po skončení. Tu záleží naozaj na každom, ako sa na to cíti.“