Porciované čaje ADIEL za 4,39 €. Využite silu byliniek.

NeoFolic – kyselina listová 30 tabliet

Kód: 563
11,99 €
Vypredané
Položka bola vypredaná…

NeoFolic obsahuje aktívny folát 4. generácie Quatrefolic®. Jedná sa o novú formu aktívnej kyseliny listovej, ktorá poskytuje dlhodobú stabilitu a vyššiu rozpustnosť vo vode, tým pádom sa dostáva rýchlejšie do organizmu. Kyselina listová prispieva ku správnemu rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva a podieľa sa na správnom procese delenia buniek. Foláty sú nesmierne dôležité pri príprave na tehotenstvo a v každej fáze tehotenstva. Odporúča sa, aby všetky ženy mali vysokú hladinu folátu aspoň jeden mesiac pred možným počatím a zostávali na tejto úrovni počas prvých troch mesiacov tehotenstva. 

Detailné informácie

Podrobný popis

NeoFolic – doplnok stravy

NeoFolic obsahuje aktívny folát 4. generácie Quatrefolic®. Jedná sa o novú formu kyseliny listovej. Folát Quatrefolic® poskytuje dlhodobú stabilitu a vyššiu rozpustnosť vo vode, tým pádom sa dostáva rýchlejšie do organizmu.

Foláty sú nevyhnutné pre veľa procesov v ľudskom tele. Zvyčajne sa vyskytujú v širokej škále potravín a bežne sa konzumujú prostredníctvom stravy zo zelenej listovej zeleniny, klíčkov, ovocia, pivovarských kvasníc a živočíšnych produktov, ako je mlieko a výrobky z neho. Nie vždy konzumácia potravín bohatých na foláty obsahuje odporúčaný denný príjem kyseliny listovej.

Prečítajte si článok: Prečo je kyselina listová dôležitá pre správny vývoj bábätka. Hľadáte vhodné vitamíny pre vášho partnera? Vyskúšajte vitamínový komplex Yarilo man vo vrecúškach. Zvýšte svoje šance na počatie s novinkou značky AXONIA lubrikačným gélom Yarilo motility gél v aplikátoroch.


LEGISLATÍVA: Radi by sme Vám oznámili všetky účinky byliniek, avšak NARIADENIE KOMÍSIE (EU) č. 432/2012 z dňa 16. mája 2012, platné od 14. 12. 2012, ktorým sa zriaďuje zoznam schválených zdravotných tvrdení, nám neumožňuje uvádzať všetky účinky našich potravinových doplnkov ani zobudiť dojem zdravotného alebo liečebného účinku bylín. 


 Aké účinky má NeoFolic?

Quatrefolic® je prirodzená forma folátu, ktorá je vhodná pre osoby, ktoré majú z dôvodu zlej genetiky nižšiu schopnosť aktivácie kyseliny listovej na jej biologicky účinnú formu.

Kyselina listová sa taktiež podieľa na procese delenia buniek, čím prispieva k správnemu vývoju embrya. Pozitívne ovplyvňuje rast zárodočných tkanív počas tehotenstva a syntézu aminokyselín. Podporuje normálny metabolizmus homocysteinu, ktorý je zásadný pre splynutie vajíčka a spermie. Ak neprebieha metabolizmus homocysteinu správne, môže dochádzať k narušovaniu enzýmov vajíčka a spermie homocysteinom, čo nedovolí ich splynutie.

Príprava a plánovanie tehotenstva

Foláty sú nesmierne dôležité pri príprave na tehotenstvo a v každej fáze tehotenstva. Odporúča sa, aby všetky ženy mali vysokú hladinu folátu aspoň jeden mesiac pred možným počatím a zostávali na tejto úrovni počas prvých troch mesiacov tehotenstva.

Tehotenstvo

Správne „nasýtenie“ tela je veľmi dôležité, pretože foláty sú zodpovedné za správny vývoj fetálneho nervového systému. Nedostatok folátu by mohlo znamenať väčšie riziko defektov neurálnej trubice, rázštepu pery, podnebia a Downovho syndrómu u dieťaťa.

I. trimester – neurálna trubica sa uzatvára 28. deň tehotenstva. Toto je veľmi krátka doba od oplodnenia, takže je veľmi dôležité mať folát, ktorý je v tele rýchlo vstrebateľný.

II. a III. trimester – dopyt po folátu sa zvyšuje s intenzívnym rastom tkanív oboch, vyvíjajúci sa plod a placenta matky.


Dávkovanie a spôsob užitia

Zloženie: Obsah 1 tablety 400 mg

Plnidlá: Mannitol, mikrokryštalická celulóza, xylitol, fosforečnan vápenatý; Protispekavé látky: polyvinylpolypyrrolidon, monoglyceridy a diglyceridy mastných kyselín, oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín; Quatrefolic® - glukosaminová soľ (6S) -5-methyltetrahydrofolátu; Kyselina citrónová, sladidlo: sukralóza (umelé sladidlo)

Dávkovanie

*DDD – Odporúčané denné dávkovanie(RVH – Referenčná výživová hodnota denného príjmu u dospelých

  • Užívajte 1 tabletu denne, vložte tabletu do úst a nechajte rozpustiť, zapite dostatočným množstvom vody
  • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. NeoFolic je doplnkom stravy, nenahradzuje pestrú stravu. Nadmerné užívanie by mohlo spôsobiť preháňavý účinok. Nie je určené deťom.

Dôležité informácie

Balenie: 30 tabliet, 1 tableta 400 mg, celé balenie 12 g. Obsahuje sladidlá. Vhodné pre diabetikov.

Skladovanie: Skladujte na suchom mieste, pri izbovej teplote (5-25°C). Uchovávajte mimo dosah detí.

Spotrebujte do: Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Minimálna trvanlivosť: Dátum trvanlivosti je uvedené na obale.

Vyrobené v Taliansku.

Dodatočné parametre

Kategória: Trápi ma
Záruka: Výrobek má trvanlivost 36 měsíců od data výroby. Datum trvanlivosti je na obalu vyznačeno MM/YY (měs
Hmotnosť: 0.029 kg
? FAQ-1: Čo spôsobuje nedostatok kyseliny listovej?
? FAQ-2: Ako často užívať kyselinu listovú?
? FAQ-3: Kde všade je kyselina listová?
? FAQ-4: Akú kyselinu listovú v tehotenstve?
? FAQ-5: Aký je rozdiel medzi kyselinou listovou a Quatrofolátom?
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: