PREJDITE SPRÁVNOU DETOXIKÁCIOU KROK ZA KROKOM

Detoxikácia pomáha vytvoriť ideálne podmienky pre počatie bábätka. Ako počas očisty správne postupovať?

Čo je základom správnej detoxikácie?

„Základom je vždy individuálny prístup. Každý je iný. Správne je, keď je klient vyšetrený lekárom a následne spolu s výživovým špecialistom nastaví postupy a procesy, ako podporiť telo, aby mohlo lepšie dosahovať homeostázy. Všeobecné rady nefungujú. Pre niekoho môže byť vhodné niečo, čo tomu druhému ublíži. Strava aj pitný režim sú vždy základom. Nemá ale zmysel držať jeden deň pôst a druhý deň zjesť a vypiť všetko možné. Rovnako tak nie je vhodné jeden deň v mesiaci robiť určité kôry alebo konzumovať špeciálne doplnky stravy aj bylinky a po zvyšok mesiaca sa stravovať nevhodne. Detoxikačný proces je cesta na niekoľko mesiacov. Záleží na tom, s čím klient prichádza a v akom stave je jeho organizmus,“ vysvetľuje výživový špecialista Ing. Martin Škába.

„Pokiaľ telo nedokáže odvádzať toxíny pomocou stolice, potu, moču a dychu, potom najviac trpí koža. Takže aj skrz kožu na tele, stav pokožky a vzhľadu tváre sa dá zistiť či telo už vysiela varovné signály z hľadiska zlého fungovania odvodu toxínov z tela,“ hovorí Ing. Martin Škába.

Zásady zdravej detoxikácie:

  • Dodržiavajte detoxikačný jedálniček
  • Pite dostatočné množstvo tekutín
  • Podporte svoje telo prírodnými prípravkami
  • Venujte si každý deň fyzickú aktivitu
  • Doprajte si kvalitný spánok
  • Pravidelne odpočívajte a relaxujte

Počas detoxikácie sa naše telo zbavuje všetkých jedovatých toxínov. Aby bola očista tela účinná, je treba starať sa o neho niekoľko mesačnou detoxikáciou a pracovať na tom, aby očista organizmu bola kvalitná a dokonalá 

1) Detoxikačný jedálniček

Detoxikačný jedálniček je výbornou inšpiráciou pre zdravý a vyvážený spôsob stravovania. Obsahuje ľahkú a dobre stráviteľnú stravu, v ktorej chýbajú tučné a smažené jedlá, rovnako ako potraviny s obsahom bielej múky a rafinovaného cukru. V detoxikačnom jedálničku by ste mali predať hlavné slovo pokrmom, ktoré sú pripravené z čerstvých surovín. Každý deň si doprajte dostatok ovocia a zeleniny. Súčasťou detoxikačného jedálničku by mali byť strukoviny, cereálie, orechy, semienka, vajcia a mliečne výrobky a chudé mäso vrátane rýb.

Aký dopad má na naše zdravie príjem cukru?

„Zvýšená hladina krvného cukru a jeho kolísanie býva nesmierny problém, lebo väčšina populácie konzumuje počas dňa vysoké dávky sacharidov. Z nevhodnej stravy a zlého nutričného timingu potom dochádza k veľkému kolísaniu hladiny krvného cukru a vyčerpania nadobličiek. Vysoké dávky sacharidov prispievajú k rozvoji kvasiniek a vzniku kandidózy. To sú stavy, kedy organizmus skôr potrebuje prežiť, než aby mohlo dôjsť k otehotneniu,“ popisuje dôsledok vysokého príjmu cukrov MUDr. David Frej.

Miesto rafinovaného cukru môžete využiť prírodné sladidlo STEVIOLA, ktoré je vhodné aj vtedy, keď si starostlivo strážite svoj jedálniček. Jeho nesmiernou výhodou je aj skutočnosť, že ho bez problémov môžu užívať aj diabetici a celiaci.

Môže byť zvýšený príjem cukrov dôvodom neplodnosti?

„Hladina krvného cukru má vplyv nie len na hmotnosť, ale aj na dlhovekosť, pretože sa zistilo, že inzulín sa pri zvýšenej konzumácii sacharidov trvalo zvyšuje. Pokiaľ má človek dlhodobo zvýšenú hladinu inzulínu, potom to urýchľuje starnutie organizmu, narušuje hormonálny systém a môže ovplyvňovať poruchy otehotnenia tým, že ako inzulín podporuje ukladanie tuku, potom tiež ukladá do tela toxické látky. Práve to môže byť jedna z príčin, prečo nedôjde k otehotneniu.“

Aké potraviny sú počas detoxikácie vhodné?

„Vedieť si zložiť pokrmy, správne nastaviť nutričný timing a vedieť, aké potraviny majú byť konzumované pre daný metabolický typ je veľmi individuálne. Všeobecne sa odporúčajú zeleninové šťavy, orechy a semienka. Pokiaľ ale máte na také pokrmy potrvinovú intoleranciu, budete tieto potraviny konzumovať a využívať len všeobecné rady, potom si môžete veľmi ubližovať. Sám som si nechal vyšetriť potravinové intolerancie aj gény a podľa toho mám nastavenú stravu – presne viem, ktoré potraviny sú pre mňa liekom a ktoré jedom. Tento prístup je nevyhnutný, inak nemôže dochádzať k podpore detoxikácie tela,“ radí výživový špecialista Ing. Martin Škába.

2) Pitný režim

Hlavnou myšlienkou detoxikácie je odplaviť z tela všetky jedovaté splodiny. Počas dňa by ste mali vypiť aspoň dva litre tekutín. Jedničkou vo svete detoxikácie je čistá voda, 100% ovocné a zeleninové šťavy bez pridaného cukru nariedené vodou a bylinné čaje. Pri detoxikácii úplne vynechajte sladené a perlivé nápoje, rovnako tak kávu aj alkohol.

K navráteniu potrebnej vitality a energie vám pomôže čaj REŠTART od firmy Serafin, ten je zostavený podľa unikátnej dvojzložkovej receptúry, ktorá je vďaka svojej kombinácii anjefektívnejšia. Balenie obsahuje čaj z listov olivovníku v Bio kvalite a kapsule zo super ovocia Camu camu, ktoré majú vysoký podiel vitamínu C.

3) Prírodné prípravky

Príroda funguje z hľadiska detoxikácie zázračným spôsobom. Nie len, že veľmi pomáha, pokiaľ v jej prostredí trávime voľný čas, ale je prínosná aj svojimi produktami, ktoré vyrobila preto, aby nám pomáhali na ceste ku zdraviu. Vedeli to už aj naši predkovia, ktorí verili v silu prírodných produktov. Tiež oni prečisťovali svoje telo výhradne bylinkami, ktoré teraz môžu pomôcť aj vám. Prírodné prípravky sú preto hodnotným doplnkom, na ktorý by ste rozhodne nemali zabúdať.

Sada detoxikácia a regenerácia vás skvelo podporí v podobe bylinného čaja, peruánskej MACY a čajového koncetrátu pre prekyslený organizmus.

4) Fyzická aktivita

Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu je života budičom už sám o sebe. Predstavuje efektívnu metódu, ktorá má zásadný vplyv na fyzickú aj psychickú kondíciu. Každodenná fyzická aktivita prispieva k tomu, aby očistné a metabolické procesy, ktoré v tele prirodzene prebiehajú, fungovali správne, bunky sa lepšie regenerovali, zlepšila sa cirkulácia krvi a tiež sa aktivoval lymfatický systém, ktorý uľahčuje rýchlejšie vylučovanie toxínov.

5) Pohodová relaxácia

Pozitívna myseľ prispieva k dokonalej detoxikácii tela a práve relaxácia je skvelou cestou, ako ju dosiahnuť. Relaxačné techniky sú známe svojimi regeneračnými a upokojujúcimi schopnosťami, ktoré uvoľnia vaše telo, pohladia myseľ a podporia očistný proces. Každý z nás však vníma relaxáciu po svojom. Dôležité je urobiť pre seba presne to, po čom sa budeme cítiť najlepšie. „U procesu podpory otehotnenia sme tiež riešili oblasť psychosomatiky a spánku. To sú mimoriadne dôležité faktory. Všetko je totiž prepojené. Svet je ale dnes nastavený veľmi materiálne, takže psychosomatike nedáva žiaden dôraz. A to je podľa mojich skúseností dosť veľká chyba. Ale každý má svoju životnú cestu,“ hovorí odborník Ing. Martin Škába.

6) Kvalitný spánok

Detoxikácia organizmu je pre telo pomerne náročná, preto je dôležité pracovať na kvalitnom, dostatočnom a hlavne pravidelnom spánku, ktorý vám dodá dostatok sily pri boji s toxínmi. Pokiaľ je to možné, spite v noci s otvoreným oknom. Je totiž známe, že čerstvý vzduch veľmi prospieva pečeni.

Dopriať očistu svojmu telu môžete aj počas spánku a to pomocou detoxikačných náplastí na chodidlá BIOMAGICK, ktoré v priebehu troch týždňov efektívne odstránia všetky nečistoty a toxíny. Zatiaľ, čo vy spíte, absorbujú do seba prostredníctvom akupresúrnych bodov všetky škodliviny, ktoré vaše telo nedokáže prirodzene vylúčiť.

„Pokiaľ si človek nájde svoju cestu, potom mu detoxikácia pomôže v úrovni tela aj mysli. Je báječné, keď sa človek cíti o veľa lepšie, je menej unavený a v neposlednom rade sa môže tešiť po nejakom čase z narodenia bábätka. Prajeme každému to, aby si našiel svoju cestu, prípadne svojich sprievodcov v oblasti stravy, pohybu a psychosomatiky,“ uzatvárajú Ing. Martin Škáb a MUDr. David Frej.

 

Zdroj:

https://dr.frej.cz/zdravi/detoxikace-organismu

http://www.wellnessnoviny.cz/clanek/velky-seznam-pravidel-spravne-jarni-detoxikace/